Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '07

 
Kategori
Teknik Bilgiler
Okunma Sayısı
2798
 

Bisiklet yürütmek...

Bisiklet yürütmek...
 

Merhabalar sevgili Milliyet blog yazarları ve okuyucuları. Yepyeni bir yazımla daha karşınızdayım..

Bugün sizlere bisiklet sürmenin tekniklerinden bahsedeceğim. Bisiklet hepimizin bildiği gibi amasörü olan 2 tekerleği olan direksiyonu, vitesleri olan ayrıca pedalları olan ve bu pedallara ayaklarımızı koymamız için ayaklıkları olam bir ulaşım aracıdır.

Bisikleti sürerken solumuzda bulunan "ön fren" adlı freni özellikle bisikleti çok hızlı sürerken basmamamız gerek. Size bunu bir örnekle daha iyi anlatabileceğimi düşünüyorum. Örneğin: "Yokuş aşağıdan iniyorsunuz ama çok yokuş fren hakimiyetinizi kaybettiniz ve tam o anda bisikletimizin solunda bulunan ön fren adlı frene basarsak üzgünüm ama: ÖLEBİLİRSİNİZ, YARALANABİLİRSİNİZ yine kötü haber: KURTULAMAZSINIZ...

İşte diyorum ki bu tür bisikletin teknik bilglerini bilmeden bisiklet kullanıyorsanız bir sorun var demektir ve bu sorunu beraber çözmemiz birlik olmamız gerekmektedir. Gelelim bir başka konuya belki sizleri derinden ilgilendirmiyor belki de ben yoluma devam ederim diyeceksiniz ama önemli bir konu bence.

Yine bu konuyu sizlere örnekle tanımlayayım. Örneğin: "Bir bisikletlinin bisikleti 20 vites. Adam kendi çapında sokaklarda, caddelerde tabir-i caiz ise hava atmak istiyor. Ve takıyor vitesi 20'ye". İşte biz buna yanlış davranış diyoruz toplum olarak. Ne olacak sanki vites 20'de olmasa he ne olacak?

Sevgili oku-yaarlarımız bu konularda daha dikkatli olalım lütfen..

YEPYENİ BLOGLARLA HEP BERABER OLMAK DİLEĞİYLE... SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM EFENDİM.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bisikleti kullanma klavuzun süper olmuş! Keşke diğer yazılarında olduğu gibi bir vecizeyle bitirseydin. Hiç bir yazını kaçırmam! Başarılar.

Aynur Aksel 
 24.02.2007 0:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1940
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Bursa'da ilköğretim öğrencisiyim. Spor yapmayı, teknolojik aletlerle oynamayı, hayatı keşfetmeyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster