Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Internet sitelerini takip edenler mutlaka Kaşif Osman'ı biliyordur, işte o benim... Onlarca yıldır yazarım, çizerim. Milliyet Blog güzel bir hizmet; "Kaşif neden burada da yazmasın?" dedim ve ülkemiz sorunlarına karşı kalemimi kırarak, klavyemi parmaklamaya başladım. Sanat konusunda olduğu gibi mizah konusunda da..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Akıllı biri durup dururken psikiyatri kliniğine neden yatar...

Yorumunuzda size hak verilecek yanlar var fakat nedense ülkemizde insanların birey olabilecekleri ve bireylerin baskıyla eğitilemedikleri bazı ailelerce bilinmiyor. Yetişmiş bir aile bireyi çok büyük hatalar da yapabilir ve hata yaptı diye tecrit edilir, kendi kararlarını vermesi tamamen önlenirse, daha büyük hatalara meydan verilmiş olur. İnsanlar konuşarak uzlaşır. Bu yazıda çizilen aile örneği sadist değil. Bir çok aileler iyilik adına uyguladıkları taktiklerin yanlış olduğunu pek anlayamamaktadırlar. Ta ki yanlış karşılarına çıkana kadar... Devir değişiyor yeni kuşakları eskiye çevirebilme konusunda toplumlar başarılı olamıyor ve 21 Yüzyıl içinde yaşamı değerlendirmeye gidiyorlar. Önemli kararlar almadan doğabilecek sonuçlar açısından etik davranabilen uzmanlara danışmak yerinde olur. Boşuna dememişler "kırk kere ölç, sonra biç" diye... Birine 40 gün deli derseniz deli olur lafı da, ataerkil atalarımızdan kalma değilmi ki... sağlık için pozitif olmak gerekiyor...

09 Aralık 2007 05:15
Yeni resim

Yazınızı sevdim, gerçeklere değinmişsiniz... Fotoğraf bugün görsel sanatlar içerisinde hak ettiği yeri almış bulunuyor. Dünya sanat fuarlarında son 10 yıldır, prestij sanat galerileri fotoğrafa bolca yer veriyor. Dijital teknoloji de resim sanatına yeni bir soluk getirdi. Bugün dijital teknolojiyi öğrenebilen ressamlar, sayıları az da olsa dijital teknoloji ile tuval resimlerine yeni tadlar katmaya başladılar. Dali 80'li yıllarda geleceğin resminin bilgisayar ortamında yapılacağını belirtmişti ve bugün haklı çıkacağının işaretlerini de görüyoruz. Sağlıcakla kalın.

08 Şubat 2007 15:12
 
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2060
Kayıt tarihi
: 01.02.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster