Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
293
 

Bitenler ve Gidenler...

Bitenler ve Gidenler...
 

MELEKLER ŞEHRİ


"Hayat, gelecek için planlar yaparken başımızdan geçenlerdir." Bu sözü seviyorum ama türevlerinide ben eklemek istiyorum.

Hayat yaptığımız tercihlerdir, yürümeyi seçtiğimiz yollardan geçerken yaşadıklarımızdır. Bu yollarda kimi zaman tek kimi zaman "evet, doğru insan bu" dediğimiz, sevdiğimiz kişiyle yürürüz. Yürürken bazen biri daha geride kalır, yorulur diğeri onu elinden tutar ve kalkması için yardım eder. Kısa ya da uzun bu yürüyüşte elinizi tutanın sizi sonsuza dfek ısıtıp ısıtamayacığını anlayabilrisiniz...

Adımlarınızın uyumunu kestirebilirsiniz.

Belki melekler şehrindeki gibi büyülü ve unutulmaz olması için çıkmıştınız yola birlikte ve fakat bazen hayallerle, isteklerle yaşananların getirmiş olduğu noktanın birbirine çok uzak olduğunu acıda olsa görürsünüz ya zorlarsınız biraz daha ya vazgeçersiniz hemen.

Ben zorlamaktan yanayım. En azından denenmeli sonrasında "acaba"lar ile başlayan sorulara ihtimalli cevaplar bulmak için beyninizi patlatmaz pişman olmazsınız.

Ama denediniz ve fakat yine mi olmuyor artık yıpratmakta mı bu yürüyüş iki tarafıda... Biraz daha yürürseniz nefretle mi yoğrulmaya başlayacaksınız yoksa?

Üzgünüm ama sanırım bu SON nokta olmalı. Bunu anladığınız andan sonra çıkan ilk yol ayrımında yine çizebilmeli kendi yolunu...

Ve fakat nasıl çizilecek bu yol? Yıllarca yürünen yolun sonunda hele de ayrılan sadece yollar olup buna karşın yüreğinde, dimağlarında ve hatta gözünün önünde hala o varsa, hala seviyorsan onu?
İçten içe hala canını acıtıyorsa ve ağlatıyorsa seni bu gelinen yol ayrımı, üstelik bunu siz istemiş ve kabul etmişken nasıl çizilir hayat yeniden?

Nasıl avutursunuz kendinizi? " Başlayan herşey biter buda bitecekti elbet ve bitti" mi dersiniz?! İşe yaramaycaktır elbet. Şişelere vurmak isteceksiniz belki kendinizi UNUTMAK için ve fakat aslında daha çok hatırlayacaksınız.

Ama geri dönüş yolunuz kapalıdır ve alışmaya çalışmaya çalışırsınız ona ulaşmanıza yardım edebilecek her türlü iletişim aracından uzaklaşmak belki alışmaya çalışmak için yardım edebilir ve zaman geçtikçe anlarsınız ki alışmaya çalışmak değil yapmanız gereken alışmak zorundasınızdır!

Kolay olmasa gerek...

Tanrı kimseyi ALIŞMAK ZORUNDA KILMASIN dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benzer bir uğraşın sahibi olarak insan ve toplum psikolojisyle ilgili gözlemlerde bulunuyorum ben de... Bu yazınızı okudum. Hayat, insanın kendini keşif sürecidir diyorum. Kendinizi keşfettikçe başkalarına da ışık tutabilirsiniz. Başladığınızdan çok daha mükemmel bir yola girmek mümkün. Bu süreci işletmekle ilgili bir tasarı gerektiriyor. Sizde bu donanım var. Tebrikler.

KK-Kursad 
 09.04.2008 11:29
 

Ne zor dimi,önce ilişkiye alışıyosunuz,sonra onun isteklerine alışıyosunuz,onra onu size ve zevklerinize alışıtrıyorsunuz,sonra sevgiye ve sevilmeye alışıyorsunuz... Sonra alışıyorda alışıyorsunuz durmadan ilişkide birşeylere,zorluklarınada alışıyorsunuz bi süre sonra ama dediğiniz gibi bakmışsınız ki zorlamak pekte kolay bi alışkanlık olmayacak.Vazgeçmeyi seçiyorsunuz bu sefer.Onsuzluğa alışmayı seçiyorsunuz.İşte en zoruda bu oluyor,onun öyle çok dünyanızda olmasına alışmışsınız ki onsuzluğa alışmak her gün kanayan yaraya yeni bir darbe vurmak.Sevgiye,isteklere,zevklere,zorluklara alışmıştık hani,bunada alışırız sanıyorsunuz...Alışıyor musunuz peki?? İnanın onsuzluğa alışmak onunla yaşanacakların zorluğuna alışmaktan bin kat daha zor.Ne güzel demişsiniz: Allah Kimseyi ALIŞMAK ZORUNDA KILMASIN...Yüreğinize sağlık...

sbseda.. 
 03.04.2008 10:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 358
Kayıt tarihi
: 31.03.08
 
 

82 yılında geçilemez eşsiz Çanakkale' de doğdum büyüdüm. İnsanları izlemekten zevk almaktan kaynakla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster