Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
295
 

Bitiyor

Bitiyor
 

Bir zaman sonra onsuz kahkahalar atıyor, yeni şarkılar seviyor, yeni insanlar keşfediyor, ansızın bir şeyle uğraşırken gün içerisinde aklına gelmediğini fark ediyorsun.

"Vay be, bugün aklımın kıyısında, köşesinde, yüreğimin deminde misafir etmedim onu, içmedim çay niyetine, dinlemedim, şarkı saymadım. Vapurları yüreğimde yaşattım, martıları gördüm de, ona rastlamadım" diyorsun. Acı bir burukluk başlıyor, tadını hissediyorsun damağında. Acı mı acı. "Unutuyorum" diyorsun. Unutmaktan korktuğun o anlarda. "Böylesi hayırlıymış, kısmetten öteye gidemedik, olmadı, zorlayamazdım, üstüme düşeni yaptım, layıkıyla sevdim" diyorsun. Ona ait o şarkıları uzun zamandır dinlemediğini fark ediyorsun. Aslında bunu bilerek yapıyorsun. Çünkü dinlersen, belki de canın acır, o acılar nükseder, korkuyorsun. Yepyeni hayallerin oluyor, "Başkalarını da sığdırabilirim artık yüreğime, hem o da böyle olmasını isterdi, o da böyle yaptı, benim bu bekleyişlerim neden?" diyorsun.

Sonra bir gün, tam da unuttuğun bir anda, o şarkı çalıyor, aklına düşüyor. Kalbin paramparça. Sanki parçaları her bir yana dağılmış da, o da ayağının altında hiç acımadan ezmiş gibi. Kim gelse, kim bulsa seni, kimin adını sanını bilmesen, kim gizemli hâliyle karşına çıksa, o sanıyorsun. "Bana geldi, o da bensiz yapamadı, biliyordum" diyorsun. O olmasını istediğin için, her geleni de o zannediyorsun. Ona benzeyenler geliyorlar da, bir tek o gelmiyor. Ama unutuyorsun çoğunlukla. Acısı da hafifliyor. Gözyaşlarının müsebbibi başkaları oluyor artık. Bir filme, bir şarkıya, bir başka hayal kırıklığına ağlıyorsun. Bitiyor. Sen bitmesini istesen de, istemesen de bitiyor. Aslında gerçek aşklar, iki tarafın da susup, yollarına devam etmeleriyle noktalanıyor. Yoksa, hiç bir gidiş, gerçek bir bitiş değil... Mesela, yarın gelmeyeceğini bilerek koyuyorsun başını yastığa, gelmesini de beklemiyorsun zaten. Fark ediyorsun. Ümitlerin bitmiş, o içinde bitmiş. Kiminle konuşsa, kiminle görüşse, "Hakkıdır, hep beni sevecek değildi ya..." demeye başlıyorsun.

Yollar ayrıyken, aynı acılarla pişmenin bir anlamı da yok. Sola bakıyorsun, o sağına bakıyor. Görmüyorsunuz birbirinizi. Bitiyor.

Bitmeyen aşk yok. Bittiği anda bitiren aşklar var. "Ölmek bu" derken, bir gün bir başkası gelip, elinden tutup, seni yeniden ayağa kaldıran, yeniden yaşatan oluyor. Bitmenin de aslı, kendine birikmek, yeniden çoğalmak değil mi zaten? Hiçbir bitiş, esaslı bir bitiş değil. Gelmeyeceğini bilerek uyumak ve gelmeyeceğini bilerek uyanmak... Gözünü açtığında aklına onun düşmemesi. Hâlbuki bir zamanlar, yaşamaktan önce o gelirdi aklına. "Nasıl şimdi, iyi mi, beni düşünüyor mu, arar mı, mesaj atar mı?" Mesajı geldiğinde, kalbin sanki içinden çıkıyordu, taşıyordu, engin denizlere ulaşıyordu, sevdiğine emanet etmek istiyordun, lâkin yaşamak için o sana lâzımdı.

Bitmeyen aşk yok ki sevgilim, biz de bittik. Yeniden çoğalmak adına, başkalarının esiri, başkalarının kısmeti olacağız. Adın da artık yabancı. Şimdi söyleyebilirim artık, unutmak ve unutulmak bende hiç bu kadar şahane durmamıştı.

Dilara AKSOY

http://www.twitter.com/merhabaomrum

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok teşekkür ederim. Duygularınıza tercüman olabildiysem ne mutlu bana...

Dilara AKSOY 
 08.11.2013 18:49
 

boynum biraz eğildi yazınızı okuyunca..kalbim temizlendi acısıyla saklısıyla..dilimde küflü bir küfür, gözlerime vurdu..daldım uzaklara..çok çok güzeldi..

mis-tress 
 05.11.2013 21:06
 

Çok hoş.. Yollar ayrıyken aynı acılarla pişmenin anlamı yok..Selamlar...

rukiye orhan 
 05.11.2013 20:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 55
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 232
Kayıt tarihi
: 03.01.13
 
 

1989 doğumlu, İstanbul Üniversitesi Felsefe mezunu. İlk şiirini 10 yaşındayken kaleme aldı. Ortaoku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster