Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
279
 

Biz babamızdan böyle görmedik!!

Biz babamızdan böyle görmedik!!
 

HERKES BİR GÜN YAŞLANACAK VEKİLDE OLSAN ÇOBANDA OLSAN


Bravo, benim vatandaşımın temsilcilerine, sizi alkışlıyorum. Yaşlı dedeyi kaldırın, kendiniz oturuni, insan utanır ya. Tamam protokol yerleri, malum oturanlar ama, madem yerine oturmuş, madem kaldırmaya utanmıyosun, o zaman onada bir sandelye koydurt ki milletin vekili diyelim sana. Kimse kusura bakmasın, bu tarz davranışta bulunan kim olursa olsun, benim yaşlı dedeciğimin vekili olamaz. Öyle olsa, yukarda yazdığım gibi davranırdı.

Bu nasıl bir kendini kaf dağında görmektir, bu nasıl bir kendini bilmezliktir, sadece milletvekili değil, belediye Başkanından tutunda v.s.. Ya aklım almıyor, ne olur o yaşlı dede aranızda otursa, ya da kenarda bir köşede otursa, kıyametmi kopar, sorarım size. Bize ailemizin ilk öğrettiği, ''yaşlılara saygı göster'', ''ayaktaysa kalklıp yer ver'' dir. Bizimde yetiştirmekte olduğumuz, daha ilköğretimde ki çoçuğumuza, ilk öğrettiğimiz saygı kuralı budur.

O yaşlı, köylü, dede yerine, zengin bir işadamı olsa, buyur ederler ama eminim, yani ye kürküm ye olayı.

Ama şunu unutmuşlar, Ulu önderimizin, bence en güzel sözlerinden biri ''KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİR''.

Acaba benim, köylümün, işçimin, memurumun, sade vatandaşımın, özlemini duyduğu temsilcileri, görebilecek miyiz? Köylüsüne ''gözünü toprak doyursun'' demeyen, şehitlerine ''kelle'' demeyen, işçisini, memurunu üç kuruşla gecinmek zorunda bırakmayan, birazda, keseri hep bana hep bana demeyen, temsilciler görür müyüz ki?

Ben bir kişi bilirim şimdiye kadar, bunların hiçbirini yapmamış. Oda, Allah gani gani rahmet eylesin!! Evet mavi gömleği, kasketi ve güvercinleriyle bütünleşmiş, Türkiye'nin karaoğlanı, BÜLENT ECEVİT sadece o. O ki halkçı, o ki genel kültürü 1. sırada olan, kendi için değil, vatandaşı için bir ömür harcamış, mütevazı hayatıyla her siyasetçiye örnek olacak, bir insandı. Saygı ve sevgiyle anıyorum kendilerini. Çünkü onu anlatmaya, ne bu sayfalar yeter, nede kelimeler. Tam bir özlenen siyasetçiydi ama değerini çoğu zaman bilemediler.

Sayın danışman, içinizden biri olsun, yaşına hürmeten bir sandelye getirtmeyi akıl edemeyenler, unutmayın ki bu ülke o, 85 yaşındaki dedeler sayesinde ayakta. Bakınız töreni 30 dk ayakta seyretmiş, karşınızda bastonuyla da olsa, dimdik durdurmuş.

Ben, Manisanın Yağcılar beldesindeki, 85 yaşındaki MEHMET YAĞCILAR dedemizin ellerinden öpüyorum, ayakta dimdik durduğu için. Ordakilerin, yaşı gençmiş ama demek ki ayakta, dimdik duracak kadar değil.

Bu ve bunun gibi olaylar, bizim gibi vatandaşları üzer! Ya sizin gibi okumuş, köylümün diliyle ''büyük adam olmuşlar'' ya sizi?

SAYGILARIMLA.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 25.01.09
 
 

U.Ü.İ.İBF. Donuk bir kayıt ve bu yılda A.Ü. İktisadi ve idari programlar _Sağlık Kurumları İşletm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster