Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
528
 

Biz dayağı çoktan hak ettik vekilim

Milas İlçesi’nde 28 Şubat günü konuşan AKP Muğla Vekili sayın Dr. Mehmet Nil Hıdır; “ASIL DÖVÜLMESİ GEREKEN MUĞLALILAR!” dedi. 

AKP İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan Muğla AKP Vekili Hıdır; Muğla’da geçen yıl 12 Eylül’de yapılan referandumda yüzde/ 69 ’’ oyu çıkmasını ilginç cümlelerle eleştirdi. Sayın Hıdır; "Kastamonu’nun Tosya İlçesi’ne gittim. Tosyalılar, ‘Referandumda ‘yüzde/ 78’ Evet oyu çıkardık. Fakat, Erzurum ‘yüzde/ 87’ Evet oyu çıkardılar. Birinci olamadığımız için çok üzüldük’ dedi. Ben de ’Sakın ha bu söylediklerinizi Muğlalılar duymasınlar, yoksa döverler sizi’ dedim. Tabii, bu işin esprisi. Asıl dövülmesi gerekenler, Muğlalılardır" dedi. 

Genel seçimlerde sorumluluk alanının Kastamonu olduğunu ve bu bölgede çalışmalarını yürüttüğünü belirten Dr. Mehmet Nil Hıdır, Muğla’da çıkan sonucu alaycı bir şekilde eleştirerek de şunları söyledi: “Muğla’da referandumda ‘yüzde/ 31’ oranında ‘EVET’ ve ‘yüzde/ 69’ da “HAYIR” oyu çıkmıştı. Asıl dövülmesi gereken Muğlalılardır" dedi, iyi mi? Zati şu bizim Muğlalılar hiç kadir – kıymet bilmez insanlardır sayın Vekilim, siz de içindesiniz, bilmez misiniz!? Bakınız; bizim Muğla’dan kaç milletvekili seçiliyor? 6 tane değil mi? Eee, bu milletvekillerinden kaçı iktidar partiniz AKP’den seçildi? Sadece 2 tanesi… Peki, bir halta yaramayan Ana Muhalefet Partisi CHP’den kaç vekil seçildi? Tam 3 tane!.. Biri de, muhalefetteki MHP’den… Vallayi çok sabırlısınız beyefendi; sizden bir istekte bulununca, şimdiye kadar sayın Başbakanımız gibi çıkıp da, bize hiçbir zaman; “Ana Muhalefetini al da git” demediniz ya, Allah gani gani razı olsun, helâl-î hoş olsun size Muğla!.. Muğlamıza bunca yatırım yaptınız, çok eksiği olsa da, duble duble yollarla donattınız, yıkılan Demirköprüleri tamir ettiniz; Ilıca Barajı, Alaşar Çayı’nı Kazan Göleti’ne akıtma ve Tren Yolu’nu henüz yapmasanız da, projelerini yeniden hortlattınız, GELİ ve YEAŞ’ı sattırmayacağınıza dair, bizzat siz kendiniz söz verdiniz! Halkımıza pek yararı olmasa da kıyı şeritlerimizi lüks otellerle donatıp, turizmi patlattınız; maaşlarına yaptığınız yüksek zamlarla memuru, işçiyi, emekliyi aşırı beslemekten şişmanlatıp, göbeklerinden çatlattınız!.. Ama seçimler geldiğinde bunların karşılığını da, şu ‘nankör kedi’ biz Muğlalılardan bir türlü alamadınız!.. 

Sizin de buyurduğunuz gibi; 12 Eylül Referandumu’nda Erzurum’da % 87, Tosyalı’da % 78 ve ülke genelinde % 58 EVET oyu alırken, Muğlalılar % 69 HAYIR, “% 31” de EVET oyu verdiler!.. Ba ba baaa!… Şu rakama bakınız bir!? Sanki herkesle alay eder gibi, tam “YÜZDE/ 31…” Bu ne demektir bu !? Niye % 30 veya % 32 değil? Şu % 31’lik oy oranı bile, bu nankör kedi Muğlalıları eşek sudan gelene kadar dövmeyi vacip kılıyor!.. Çok iyi biliyorum ki; siz bu lâfı söylediniz diye, “Muğlalılık Damarı” tutan birçok köşe yazarı arkadaşımız sizleri eleştirecek, bu sözlerinizden ötürü yerden yere vuracaklardır! 

Ama üzülmeyiniz ve yılmayınız! Ben onların ciğerini bilirim, zati onların heyet-i umumiyesi de nankör kedilerin en elebaşlarıdırlar (!..) Siz yeni heybe, torba ve özgürlük yasaları çıkardınız. Bu yufka yürekliliğinizden dolayı, domuz bağcı katilleri bile salıverdiniz! Eski ve yeni darbecileri derdest edip, bir güzel yargıladınız!.. Bizdeki Basın Özgürlüğü desen, Amerikanyalarda bile yok! Ama tüm bunlar, buralarda neye yaradı? Dövünüz biz Muğlalıları efendimiz! Eşek sudan gelene, pestilimiz çıkana, buradan partinize ‘6 Vekili Tekmil’ çıkartana kadar, sizlerin kadrini – kıymetini bilene kadar dövünüz!.. Hem ne demişti atalarımız; “Dayak Cennet’ten çıkmadır” dememiş miydi? Ya Tanzimat Dönemi’nin ünlü yöneticisi Ziya Paşa ne demişti: “Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!” diye yol göstermemiş miydi? Artık 12 Haziran seçimi sonuçlarını bile beklemeyiniz; vurun her Muğlalıya, vurun abalıya! Sizin vurduğunuz yerden ‘güller, bülbüller’ çıkmasa da, yeni ‘oylar’ çıkar beyefendi, yepyeni ve dayaklık oylar çıkar!.. Demokrasi ve özgürlük filân bizim neyimize ki; asılacaksınız ensemize Anadolu Şamarını, bak nasıl hizaya geliyoruz biz Nankör Kedi Muğlalılar… Sizleri bilemem, ama ben artık biraz akıllanmak içün; bir AKP Vekilimizi gördüğümde hemen önünde diz çöküp, başımı da iki ellerim arasına alarak, Muğlalı olarak beni bir güzel pataklamasını isteyeceğim, kamuoyuna saygıyla duyurulur… 

Sakin KOŞAR. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 678
Kayıt tarihi
: 09.08.08
 
 

16/07/1951 Bozüyük / Yatağan / Muğla doğumlu, 1970 Isparta - Gönen mezunu, 1986 Anadolu Üniversit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster