Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '18

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
76
 

Biz İyi Olduğumuzdan Değil, Siz Daha Geçimsiz Olduğunuzdan

Biz İyi Olduğumuzdan Değil, Siz Daha Geçimsiz Olduğunuzdan
 

Geçenler bir akraba ortamındayım, tanıdık bildik çevre (sevdiklerim sevmediklerim vs. eklemek istiyorum). Malum kadınların klasik üst başlık satırlı dedikodu malzemeleri olur, ne de olsa meraklı insanlarız:) O nasıl olmuş, o kiminleymiş vs derken ne duyayım örnek gösterdiğim, harika ikili dediğim çift boşanmış. '' Yok canım'' diye istemsiz bir tepki verdiğimi hatırlıyorum. Ne diyebilir ki insan başka! Üzüleceğini bilemez, onlar adına sevineceğini de...

Her neyse sonra nasıl oldu, falandı, feşmandı... sorarken yine istemsiz bir şey söyledim; '' Ya hu ben de sizi mükemmel çift diye sağ da sol da örnek gösteriyordum, ne uyumlu çift maşallah diye nazar mı ettik acaba!'' diye sorunca karşı taraftan öyle bir cevap aldım ki,'' Biz iyi olduğumuzdan değil de siz daha geçimsiz olduğunuzdan o '' Ne diyeceğimi bilemedim! Bir an, önce sinir oldum ne saygısızca bir cümle diye ama sonra düşününce ki karşımda ki kişiyi de gayet iyi tanıdığımdan olsa gerek hak verdim. Onlara nazaran bizler daha geçimsizdik, haklıydı. Yapılması en doğru olan kararı almışlardı. Bence! Bence diyorum çünkü oldukça tartışmaya açık bir yorum. Bence diyorum çünkü becereksiz olan böyle bir kararı alamayan bizlerdik aslında. Saygımızı yitirdik belki sevgimiz baki kalır umuduyla. Hoş şu da bir gerçek ya, saygının olmadığı yerde her şey özünü kaybedip anlamsızlaştığını unutuyoruz.

İnsan olmayı becerebilsek de çekirdek aile olma kavramıyla hala özleşmiş sayılmayız. Tabi çocuklarımıza da çok güzel örnek teşkil ettiğimizi unutmazsak!
 

Sibel Yılmaz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 94
Kayıt tarihi
: 10.05.18
 
 

bir garip yolcu hikayesi. Bir varmışla başlayıp, bir yokmuşla bitecek olan. Hayatın kuralları; 1-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster