Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '20

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
207
 

BİZ KAÇ KİŞİYDİK?

         Bilinmeyen yolcularıydık hayal gemisinin, bir oyunda birleşmişti pusulamız. Umut, düş, heyecan. Zaman, çığlığımızın sesini unutturdu yankımızda. Halbuki ne sakin denizlerde çırpınırdık alabora olana dek. Her biri birimizin ömrünün bir parçasıydı. Biri eksilse biri kanayacak, biri kanasa diğeri yanacak olan. Yeni yazılmış bir ömre teğet geçen yanlarımızdı birbirine yasladığımız. Kimse bilmiyordu ve biz kimseden habersizdik.

         Gamı tutuşmuş bir notanın hüznünden sevincine akıyorduk. Önce sevinci suladık gözyaşlarımızla bir çiçek filizlensin diye huyumuzda. Şen kahkahalara boyadık sonra kaldırımları. Bulut biz, güneş biz; yaz, kış biz. Nasıl da yalpalardık başımız duman, topraksız köktük can yerimiz harman. 

          Yolcusuyduk zamanın, hayatın kim bilir belki de bir ahın. Ne üç kuşak yaylım ateşi beslerdi kanımızı ne üç kuşak saltanat. Neredeyse inen bir günün dünü idik hala taptaze. He desen batacak bir günün kızılıydık ya da. Yıldızlardan kayan bir sevgi kaynardı içimizde bir yerde. Biz darbe, eylem, devrim, bela. Biz bir türlü sonu gelmeyen bir şiirin dizeleriydik.

 

Kemal Alkan, Emine Yücel bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eski defterleri karıştırırken eskiden yazdığım güzel bir bayram kutlaması dikkatimi çekti. Aşağıya yazıyorum: Ağzımızın tadının eksilmediği lokmaların boğazımıza dizilmediği mutluluğun üstünün değil altının çizildiği nice bayramlar dilerim.

Erhan Tigli 
 26.05.2020 14:17
Cevap :
Teşekkürler...mutlulukların altı hep kalın çizgili:)  26.05.2020 23:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 148
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 294
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster