Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '08

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
413
 

Biz pimlerimizi çekersek!...

Biz pimlerimizi çekersek!...
 

Yeterrrr!!!


Son gelinen noktada son yaşananlarda gösteriyor ki; oldukça komplike bir terör olayıyla daha karşı karşıyayız. Terör olaylarının arkasındaki sis perdesi kalkmadıkça her gün binlerce insan ölmeye, biz de lanetler okumaya devam edeceğiz.

Terörü çözümlerken toplumsal, ekonomik, sosyolojik bir çok değeri, bileşeni göz önüne almakta, terör ve terör saldırılarından kim ya da kimlerin karnı doyuyor irdelemekte yarar vardır.

Terör uluslararası bir sorundur ve ne yazık ki bazı devlet veya devletler tarafından el altından veya açıktan desteklenmektedir. Bu gün Güngören yarın gün görmeyen kuytuluklarda pimi çekilen, ateşlenen bombaların failleri ne iş yapar, nereden geçinir, parayı nereden bulur, samimi olarak araştırılmadıkça ve her kim olursa olsun ipi çekilmedikçe bu zelzelenin duracağı yok.

Ben bu ve buna benzer terör olaylarının kıçı kırık PKK tarafından bu denli de komplike bir biçimde ve düzenekte yapılabileceğine kuşkuyla bakıyorum. Eğer öyle ise bile dediğim gibi bunlara kimin destek verdiği az çok biliniyordur. Süre giden bunca terörden sonra bile hala terörün kökünün kazınamaması ne hikmettir.

Belli ki oynanan oyun büyüktür ve yaratılmak istenen bu kaosun, karmaşanın arkasında çok daha büyük pazarlıklar yapılmakta, hedefler konulmaktadır.

Tüm bu terör olaylarını izlemek zorunda kalan Türk toplumunun da zaten sınırda olan, sınırda seyreden ruh sağlığının ipi her gün biraz daha incelmektedir. Ha koptu, ha kopacak. Biz pimlerimizi bir çekersek sizinkine de benzemez. Haberiniz ola!

Ve bu terör olaylarını yaratanlar veya çanak tutanlar, sanmasınlar ki yaptıkları yanına kalacak. Eninde ya da sonunda hesapları görülecek, defterleri dürülecek. O zaman kaçacak delik arasınlar kendilerine.

Hiç kimseye ama hiç kimseye başsağlığı ya da Allahtan rahmet dileyemiyorum, çünkü bu başsağlığı dilemekle geçebilecek, yutkunabilecek bir acı değil.

Değiiiillll....

Lanet olasıcalar. Yeter artık! Yettiiii...! Türk milleti üstüne oynadığınız oyunlar...

Yürek var mı lan siz de yürek... Yüzlerce insanın canına kasteden ve sol yanında yürek yerine bomba torbalarıyla gezen götü boklu yüreksizler. Yeter artık... Defolun gidin ülkemizden!

Defolun gidin ülkemizden...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızda kullandığınız resim muhteşem, hepimizin ruh halini yansıtıyor. Türk halkını adım adım çıldırıp, kendilerine saldıracak hale getiriyorlar. Sonunda Türk Halkına Darbe yaptıracaklar.

Hülya Oktay 
 30.07.2008 12:14
Cevap :
Haklısın. Öyle olacak galiba. Sevgilerimle Hülya...  30.07.2008 12:18
 

Yeni yasalar çıkarılmalı. Yüce meclisimize kadar giren hainler ve uşakları artık içimizden ayrıştırılmalı. Ülkemiz çok dğerli. O nedenle herkesin gözü, eli bizim topraklarda... Biz Türk milletine rahat yok, galiba... Başımız sağolsun... Sevgiler

murat ertaş 
 30.07.2008 11:16
Cevap :
Başımız sağ olsun Murat Bey. İnan daha yeni yeni telaffuz edebiliyorum bu kısa cümleyi.  30.07.2008 12:05
 

Herkese metanet diliyorum! Yazdıklarına da katılmamak elde değil. Günümüzün petrol-doğalgaz ( ve giderek "su" )temelindeki güç savaşları ve bu bağlamda " moda "olan küresel ve yeni-yerel ( mikro-milliyetçilik, siyasi yönetimde ılımlı metafizik aidiyet- AB süreci gibi ) düşünce ve eylem bütünselliğine dikkat çekmek istiyorum. Bu yapı ve stratejilerin üzerimizdeki çok olumsuz yansımalarını tüm hüznümüze rağmen doğru okuyabilmek, her facia sonrası dönüp yeniden, yeniden okumak gerekir diye düşünüyorum.Duyarlılığın için teşekkürlerimle...

Ersin Kabaoglu 
 30.07.2008 0:53
Cevap :
Döne döne başımız döndü Ersin Bey. Tek gerçek var dönüp dolaşıp aynı dönencenin çıkmazında buluşmak. Bu nedir allasen. Artık ne varsa gizli kapaklı ortaya dökülmeli. Bitmeli bu karanlık. Çocuklarımız, gençlerimiz çok kötü etkileniyor bu gidişattan. Önce de vardı bunlar. Kötüydü ama... Bu kadar değil. Çırayla arar olduk. Şapkalı günleri. İktidar ve muhalefetin her ne olursa olsun bir masa etrafında toplanıp ekran başında tartışmalarını. Sanki şimdi iki tane pimi çekilmiş patlamaya hazır bomba var başımızda hırlaşıp duruyorlar. Başka bir yaptıkları yok. Ortalığı gerip, Türk ulusunu da bu gerginliğe, belirsizliğe, güvensizliğe sürüklemekten başka. Korkuyrum bir gün öyle bir bomba patlayacak ki zirvede bu tüm ulusu saracak. Artık kim ne yolsuzluk yapmış öğrenmekten yorulduk. Gördüm ama böylesini görmedim ben bu güne kadar. Cumhurbaşkanlığında altı ayda harcanan paranın miktarı ve yapılan açıklama. Gülsem mi ağlasam mı. Köşk ne denli zengin görünürse itibarımız artarmış. Senin insanların aç  30.07.2008 1:08
 

İçinizden geldiği gibisiniz eyvallah. Yanlız kendinizi üzüp hırpalamayınız ltf, ne yazık ki bir şey değişmiyor...

serifsoner 
 29.07.2008 19:04
Cevap :
Elde değil Ömer Bey. elde değil. Fakat yaşam da devam ediyor bütün hızıyla. Dilerim hepimizin pimi yerinde kalır. Sevgiler  30.07.2008 12:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1445
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster