Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '09

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
1366
 

Biz salağız "sularımız tertemiz"mişş

Biz salağız "sularımız tertemiz"mişş
 

http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=1570389


Sular kirli dedik adam çıktı hazır olduğunu herkesin bildiği suyu basın önünde afiyetle içti -ki eski bir numaradır- ve "bakın ben içiyorum, öyleyse sağlıklı" gibi bir şeyler söyledi. Zaten bir kere içsen ne olur. Sen parasını verip evine hazır su alıyorsun. O suyu hergün içmek zorunda kalan asgariden az parayla geçinen insanlar umrunda değil. Ya da kaynatmak için bir sürü enerji masrafı olanlar...

Fakat bütün bu olanları seyreden Erzurum halkı gerçekten derinden yaralandı. Bu topraklardan çıkan bir insan nasıl olur da bizi bu kadar eşek - ben hemşehrilerimi tenzih ediyorum- yerine koyardı. Bu koltuk bu kadar mı sıcaktı. Bir özür dilemek bu kadar mı zordu ki numunelerin nereden gönderildiği belli olmayan hiçbiri erzurumda bulunmayan üç kurumun sular temizdir raporlarını bilboardlarımıza asıp "sular tertemiz" yazısını da silik te olsa altına yazdı. Bu nasıl bir terbiyesizliktir. Bu hangi ahlaka sığar hangi zihniyetle bu memleketin insanları hem bu kadar yanlış ifade edilip hem bu kadar aşağılanabilir. Gözümüze mi inanalım İSKİ raporuna mı. Bu arada İSKİ bildiğiniz kurum bu da ayrı bir komedi.

EĞER GERÇEKTEN SULARIN TEMİZ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSANIZ ÇIKINIZ VE BASINDA BU MUSLUKLARDAN AKAN SULARI ÇOCUKLARINIZA İÇİRDİĞİNİZE DAİR DEĞER VERDİĞİNİZ ŞEYLER ÜZERİNE YEMİN EDİNİZ.

Yeterince kaybettiniz. Dönüşsüz bir şekilde. Bari çıkıp Erzurum'lulardan özür dileyin. Unutmayın ki bir de seçilememe - bence ve umarım çok büyük bir ihtimal- ihtimaliniz var. O zaman bu memlektte nasıl yaşamayı düşünüyorsunuz? Kimin yüzüne nasıl bakacaksınız?

Bütün bu olanlara rağmen eğer bir nisan sabahı yine aynı adamı aynı koltukta görürsem asıl hayal kırıklığını o zaman yaşayacağım. Bu şehrin sosyal psikolojisinin sağlamlığına gerçekten inanan biri olarak gerekene gerektiği şekilde cevap verileceğinden şüphe duymuyorum.

Ailemdeki herkese şiddetle tavsiye ettim çevremdeki herkese anlattım ve anlatmaya da devam edeceğim. Ne olur bu adam olmasın. Kimin olduğu gerçekten çok önemli evet özellikle böyle kritik bir dönemde. Ama bu adam olmasın. Eminim başka herkangi biri bunun yapacaklarının kat kat fazlasını yapabilir.

Olimpiyatların gizli bir koz olarak kullanılması konusuna gelince. Onu bu şehir fazlasıyla haketti. İki dönem üst üste meclise toptan aynı partiyi soktu. Bize borçlusunuz beyler. Olimpiyat işi batırılırsa bu Erzurum'luların kusuru olmaz çünkü Erzurum bir eyalet değil. Türkiye Cumhuriyeti Devletine hem resmen hemde sadakaten bağlılığıyla bilinen ve öylede bilinmesi gereken bir çoğunuzun anlayamayacağı kadar derin hissiyatlara sahip bir şehirdir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 999
Kayıt tarihi
: 10.06.07
 
 

Fen Bilimleri Öğretmeniyim.  Okur yazar biriyim sanırım. Çoğunlukla okur; arada yazar... Uzun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster