Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '18

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
51
 

Biz Size Yardıma Her Zaman Hazırız

Biz Size Yardıma Her Zaman Hazırız
 

salih arıkan


Dün bir mail geldi. Ekran okuyucu programımla okudum ve iftar davetine katıldım. Bu gün birlik vakfının misafiriyiz yarın insan derin sesli ekran okuyucumla mesajı dinliyor programlara katılıyorum.

Telefonumda bu program kurulu değildi yıllar öncesi beni bir kardeşim kahvaltıya mesajla çağırmış sonrada niye gelmiyorsun diye telefonda kızmıştı. Yolda yürüyoruz kaldırımlar işgal edilmiş yürümeye yol almaya çalışıyoruz. Bu sefer birileri sağ sol diye kendine göre yardımcı oluyor. Birileri de izinsiz dokunarak yardımcı olmaya çalışıyor. Ben bu iyilik çabasından hoşnut değilim.

Neden yardım isteyip istemediğim bana sorulmuyor. Belki ben yanlış yere gitmek istiyorum niye benim nereye gidip gitmeyeceğime siz karar veriyorsunuz ve ona göre davranıyorsunuz.

Geçen yıl İstok toplantılarına epey katıldım. Sağ olsunlar beni iyi ağırladılar. Ben hiç bir zaman beni götürün ve getirin demedim. Sadece yolu tarif edin dedim. Bu günkü iftara gittiğim yere de ilk defa gidiyorum. Yeni keşifler beni mutlu ediyor. Yalnız geçenlerde kayboldum ve epey dolandım. Akşam yattığım yeri beğendim.  Karşıdan karşıya geçerken sesli sinyalizasyon olmadığı için birinden yardım almak üzücü ve incitici. Otobüse biniyorsunuz ve nereye geldiğinizi ve geleceğinizi belirten sesli uyarı sistemi yok. Dün otobüs deyiz kaptan öyle diyor biz size her zaman yardım etmeye hazır sağ olsunlar oluyorlar da. Ama ben yapabildiğim her işi kendim yapmak isterim düşünsenize bu kadar yardım edilen bir kişiyle eşit bir ilişki kurar mı toplum. Üç beş yaşındaki çocuk bile ben karşıdan karşıya geçirecek. Bense öyle elim böğrümde birinin karşıya geçirmesini bekleyeceğim.

Bu yazımı belediyeci yâda bu konularda etkili ve yetkili siyasetçi okur mu bilmiyorum. Bu kadar yardım edilen değil de bu kadar kendi işini kendi gören olmak istiyorum bilmem çağrım size ulaşır mı ulaşırsa da yüreğinize dokunur mu?

Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

Nevzat Dağlı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İzmir Belediyesi ve ilgililer duysun diye facebook ve twitter'da paylaşıyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 06.06.2018 14:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1090
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster