Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
597
 

Bize dair güzel bir fıkra..!

Bize dair güzel bir fıkra..!
 

Belki bizi anlatmak için onlarca sayfa şey yazılabilir ama bazen bir örnek ve hatta bir fıkra bile aynı mesajı çok daha güzel verebilir. Nasıl mı?

" Cehennemde gezen heyet sıra sıra büyük devasa kazanlar görür. Her kazanın başında da zebaniler vardır ve bu kazanlarda günahkar kullar cezalarını çekmektedir. Heyet merak edip kazanların başında duran zebanileri sorduğunda cevap:

-Onlar başını kaldırıp çıkmaya çalışanların başını tekrar kaynar suya sokarlar..!"

şeklinde olur. Heyet değişik ülkeden günahkar kulların olduğu kazanlardan geçip giderken yolları biz Tüklerin olduğu alana düşer. Heyet hayrete düşer. Çünkü kazanların başında bekleyen kimse yoktur. Heyet yine dayanamaz ve sorar. Aldığı cevap:

-Türkler için gerek yok. Onlar zaten biraz yükselmeye çalışanı, kurtulmaya çalışanı zaten hemen bacağından çekip -Gel aşağı- ediyorlar. Bizim özel bir tedbir almamıza gerek yok."

Geçenlerde Kültür ve Turizm Bakanı' nın bir konuşmasına denk geldim. Yanlış hatırlamıyorsam bir Çinli devlet adamı bizim bakana şöyle bir soru sormuş:

"Almanlar ve Japonlar çok büyük savaşlardan mağlup olarak çıkmalarına rağmen çok değil 50 yıl sonra kendilerini çok iyi noktalara çıkarmalarına, siz Kurtuluş Savaşı' ndan zaferle çıkmış olmanıza rağmen ne yaptınız da, nasıl yaptınız da bu ülkeyi bu hale getirdiniz..???"

Çinli devlet adamına yukarıdaki fıkrayı tercüme etmek yeterli olur diye düşünüyorum.:))

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

22 Nisan da kahvaltı masasında eşimle politik görüşlerimizn çatışması sonucu yaptığımız olagan haftalık tartışmada eşim çinli devlet adamanın sorduğu soruyu sordu .. Cevaplamak nerden baksan 1 saatime maloldu. Cevap ne kadar kısa ve netmiş...Eşime bu blogu okumasını sağlık vereceğim...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 23.04.2007 9:05
 

Dünyanın öbür ucuna bile rezil olmuşuz baksanıza. Gurur duyduğumuz bir geçmişimiz, utanarak baktığımız bugünümüz ve ne olacağımızı asla kestiremediğimiz bir geleceğimiz var (çok mu karamsar oldu?!). Kaleminize sağlık

OynamıYorum 
 19.04.2007 22:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3239
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster