Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
771
 

Bize gönderdiğiniz e-posta için teşekkür ederiz

Erberk Ajansına internet üzerinden form doldurabiliyorsunuz. Form doldururken hiçbir kriter belirlenmemiş. Sadece mutlak cevaplanması gereken sorular var onları doldurduğunuzda form için yeterli oluyor.

Bir gün sonrası gelen cevapta; 'Bize gönderdiğiniz e-posta için teşekkür ederiz .

Ancak üzülerek belirtiriz ki yaptığımız değerlendirme sonrası sizi ajansımıza kabul edemiyoruz . Erberk Ajans, başvuruları kendi kriterlerine göre değerlendirmekte ve bunlar hakkında açıklama yapmamaktadır. Gösterdiğiniz ilgi için tekrar teşekkür ederiz.’ deniliyor.

Bu nasıl bir zekanın ürünüdür?

Madem kriterler var, başvuru formu o kriterlere göre hazırlanmalıydı. Başvuran kişi kriterleri inceleyip ona göre başvururdu.

Benim merak ettiğim; internetten başvurusu reddedilen kişi birebir görüşmeye gitse ve ajansın belirlediği kayıt ücretini ödese ajans; 'Cıx, başvurunuzu kabul edemiyoruz, kriterlerimize şeyetmiyosunuz' der miydi?

Ya da; 'Buyrun X Bey/X Hanım... ajansımıza gelerek en doğru kararı verdiniz' mi denilirdi.

Bunu öğrenmenin yolları var tabi...

İyi bayramlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Esma Hn, aşağıda yaptığım ilk yorumda bir kelime nasıl olmuş da ortadan ikiye ayrılıvermiş anlayamadım ! Cümlenin o bölümünü "hatta gidip karşılarına oturmuyorsunuz" olarak düzeltir, türkçe aşıklarından özür dilerim. Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 20.01.2010 22:00
Cevap :
:) Sayın Yaşam Koçum; :)))) 'düzeltme' kayıtlara geçmiştir. İyi bayramlar.  21.01.2010 10:51
 

Ben hepsini bilirim:) Bir zamanlar kataloglarında yer almıştım. En çok model ve manken ihtiyacı şu sıralar var. Kabul etmemesi politik olabilir, yoksa kör topal bile kabul eder onlar. Yeter ki ücreti ödeyin... Sevgilerimle

murat kocaadam 
 20.01.2010 8:29
Cevap :
:) Sayın Yazarım; itirazları önlemek için de 'gerekçe göstermek zorunda değiliz' ibaresi kullanmışlar. Olayın özünde altını çizdiğin üzere ücret konusu var. Aksi halde kriter her ne ise önceden belirtmeleri gerekirdi. Sevgiler.  20.01.2010 13:15
 

Çok sevdiğim ve hayatım boyunca inandığım, uyguladığım latince bir deyiş vardır. "Aut inveniam viam aut faciam" yani, "ya bir yol bulacağım, ya da kendi yolumu yapacağım." Bence, Mert onların olmayan kriterlerini yaratsın. Neden bize yazdığınız bu haklı gerekçeleri, isyanınızı onlara da yazmıyorsunuz, hatta gidip karşılarına otur muyorsunuz ? Pes etmeyin Esma Hn.. Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 20.01.2010 6:28
Cevap :
Sayın Yazarım; gerçekten kızdım. İnsanları mı aptal zannediyorlar yoksa kendilerini mi çok akıllı zannediyorlar. Aslında bana bir fikir verdin, bu linki onlara göndereyim ben. Sevgiler.  20.01.2010 13:19
 

Siz mi, oğlunuz mu reklamlara, dizilere hazırlanıyorsunuz :) Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 19.01.2010 19:37
Cevap :
:) Sayın Yazarım Mert başvurmuştu. Kriterlerine uymamış... :) Sevgiler.  19.01.2010 19:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1928
Toplam yorum
: 7346
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster