Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '19

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
67
 

Bize Gösterilen Gerçek İlgi

Biz ilgi göstermediğimiz halde bize gösterilen ilgi gerçek ilgidir.

İlgi elbette bir nedene dayanır ancak bu neden de bize gösterilen ilgiyle ilgilidir. Yani şunu verdim, şunu yaptım, takdir etti, minnettar kaldı vs. bunlar ilgi değil.

Bu anlamda hayranlık da ilgi değil.

Bu konuda da kandırılıyoruz maalesef… Başka hesapları olan kimileri ilgiyi kullanıyor ve ayrı cinslerin birbirine doğal meyli nedeniyle de çabuk kanıyoruz.

Bir kere ilgi konuşmaz, yutkunur. Yanınızda değildir tesadüfen karşınıza çıkar. Size sokulmaz utangaçtır, dikkatinizi çekmeye çalışmaz falan.

Başka şekillerde size yakın olmaya çalışanlarınki de ilgi ama aşk değil beğeni çünkü aşk aracı kullanmaz.

İlgi duygudur ve takdir etme ile beğenme aynı şey değil vali beyi takdir edersiniz ama bir erkek olarak beğenmeyebilirsiniz.

Takdir etme ile ilginin hiç alakası yoktur. Beğenmenin şöyle olabilir, beğeniyorum ileride arkadaşım ya da sevgilim olabilir. Bu arada arkadaşlık da duygudur. Sevgiliden tek farkı arkadaşınızla yatmazsınız.

İlgi duyguların kralıdır, başka hiçbir duyguyla insanların kalbine giremezsiniz, aslında bu anlamda ilgi biraz aşktır da. Mesela ben bu şekilde bir ilgiyle karşılaşmamış şansız bir insanım. Karşılaşanlar da kıymetini bilmiyorlar ama.

İlgi seni istiyorum demek hatta derecesine göre bazen sadece seni istiyorum demek. Mal para dağıtan gibi yardımsever aşk dağıtan insanlar olabilir, kimse sevmiyor yazık gülümseyim de mutlu olsun diyen. Ben böyle kadınları aşk kabul ediyorum ve sevilmiş kadar mutlu oluyorum. Tek şartla kâkülünü yalandan da olsa alnına düşürsün!

Gösterilen ilginin gerçek olmadığını hemen anlıyoruz kollarımızda olsa bile ikna olmuyor asıl ilgiyi arıyoruz, beni seven biri olsun ama benim olmasın gam değil. Bu konuda da hayat acımasız; kiminin seveni çok kiminin döveni!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlgi neye dayanır? Buna cevap verirseniz " SİZİN İLGİYİ NASIL TARİF ETTİĞİNİZİ "anlayacağım.(Lütfen, " ilgi , ilginin dayandığı şeye dayanır " demeyin.Örnek verin.)

yılmaz çetingöz 
 15.07.2019 12:08
Cevap :
Benim okuyucularım üst kültüre sahiptir, örnek vermesem de anlarlar.Siz mesela, biliyorsunuz zaten.İlgi beğenmeye etkilenmeye dayanır ama buradaki beğenme takdir etmek değildir.Takdir etmek akılla ilgili olup bir nevi onaylamaktır. Beğenmede elimizde olmayan duygusal etkilenme de vardır. Selamlar.  16.07.2019 10:39
 

Kerim kardeş evliliğiniz yaşam boyu sevgi gerçek aşk ve mutlulukla dolsun.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 15.07.2019 8:57
Cevap :
Biraz geç kalmış bir dilek ama teşekkür ederim.  16.07.2019 10:32
 

Kerim Bey; evet, kiminin seveni çok, kiminin döveni! Her şeyi özetliyor bu söz;ne denir ki başka? İlgiye gelince, yüz bulursa karşı cinsleri kolayca aşka sürükler. Dikkatli olmak lazım. Güzeldi, kalemine ve yüreğine sağlık.

Dr Atanur Yıldız 
 14.07.2019 18:33
Cevap :
Aşktan korkmamak lazım...  18.07.2019 11:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5191
Toplam yorum
: 13506
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster