Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
586
 

Bizi Avrupa Birliğine almayacaklar

Bizi Avrupa Birliğine almayacaklar
 

Fransa'nın 2 cumhurbaşkanı adayı önceki akşam televizyondan canlı yayımlanan tartışma programında Türkiye konusunu tartıştılar. Sarkoz, "Cumhurbaşkanı olursam Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkacağım" derken Royal, "Türkiye konusunda sürecin açık olduğunu" vurguladı.

Türkiye konusu, 44 milyon seçmenin yarısından fazlası tarafından büyük ilgiyle izlenen 2, 5 saatlik Sarkozy-Royal kapışmasının sonlarına doğru gündeme geldi. Nicolas Sarkozy, seçildiği takdirde Türkiye'nin AB üyeliğine kapıyı kapatacağını tekrarladı. Kürt sorununun AB'ye ithal edilemeyeceğini, Kapadokya köylüsüne Avrupalı olduğu söylenirse bunun islamcılığı güçlendireceğini savunan Sarkozy, Fransa'da okul çocuklarına AB' nin Suriye ve Irak'la komşu olduğunu anlatmanın mümkün olmadığını bildirdi.

Royal ise "Fransa'nın ve Cumhurbaşkanı'nın aldığı yükümlülükler var, süreci tek yönlü durduramazsınız" derken, ayrıca AB'nin genişlemeye mola vermesinden yana olduğunu, imtiyazlı ortaklığın alternatif olarak düşünülebileceğini, Fransa'nın Türkiye'yi kabul etmeden önce zaten referanduma gideceğini anlattı.

Milliyet Gazetesinde bugün yayınlanan haberin ardından aklıma Temel'in fıkrası geldi.

Temel vize almak için Fransa konsolosloğuna başvurmuş.

Görevli Temel'e size 2 soru soracağım. Bilirseniz vizeyi veririm demiş. Temel de kabul etmiş.

- Miyav, miyav diyen hayvanın adı nedir?

Temel cevap vermiş.

- Kedi

- Bilemedin, siyam kedisi var, ankara kedisi var, van kedisi var.

Temel bozulmuş ama belli etmemiş, peki ikinci soruyu sor demiş.

- Cik cik diye öten hayvan hangisidir?

Temel cevap vermiş.

- Kuş

Yine olmadı, maalesef size vize veremiyoruz. Serçe var, kırlangıç var, muhabbet kuşu var, iskete var. Onun için cevabı kabul edemeyeceğiz.

Temel bu sefer tamam vize vermeyin ama ben de size bir soru sorayım demiş.

Görevli peki demiş.

Temel sormuş.

- Kadınların cinsel organının adı ne, aynı zamanda doğum yapılan yer?

Adam cevap vermiş

- Pussy (İngilizce karşılığını yazdım. Anladınız siz onu)

Temel olmadı ama demiş.

- Ananınki var, ebenin ki var, ablanın ki var.

Onlara böyle cevap verecek biri aranıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar...Sevgili DOST EROL beyciğim... EEee işte bunlar resmen FRANSIZ... :-))) Müsaade edelimde.. sevgili TEMEL'imizde " "Miyaav miyaavva VE Ciikk ciikkee " karşılıkda " Ananınki...Bacınınki... Teyzeninki...Halanınki....Ebeninki...Eşininki..." desin yani... Benim bu yazınızı yeni okumamda ise, demekki 4-sene sonrada bir yenilik yok görüntüsü mevcut..! Zaten bende PARİS'i beğenirim, fakat ukala FRANSIZLARIDA kusuruma bakmasınlar, hiç mi hiç sevmem.... İnşallah günün birinde onlar bizim kapımızın gölgesini arasınlar temennisi ile size sonsuz sevgiler ve selamlarımı sunarım...! :-)) Güzel YURDUMUN güneyinden, güzel yurdumun ALTIN BOYNUZLU İSTANBUL'umuza.... :-)) NK-ADA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 27.02.2011 18:52
Cevap :
Osmanlı döneminde ilk kapitülasyonları verdiğimiz Fransa bu nedenle bizleri yıllarca sömürdü. Birinci dünya savaşı sırasında ise bizim düşmanlarımız arasında yine Fransa vardı. Sarkozy'nin ise yıllardır duruşunda bir değişiklik yok. En azından kendi halkı adına sabit bir duruş sergiliyor. Garip olan bizim siyasetçilerimizin bu adamı değiştirmeye gayret göstermeleri. Ben AB nin her geçen gün kan kaybedeceğini düşünüyorum. O topluluğa girmeyi de pek önemsemiyorum aslında. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum sevgili Necip bey. İstanbul'dan saygı ve selamlarımı gönderiyorum. Esen kalın.  28.02.2011 13:24
 

Alıp almamaları pek umrumda değil, artık. Şart olmayan, siyasi kriterleri reddetmeliyiz. Diğer standartlar ise zaten, ülkemizde olması gerekenlerdir. Önemli olanda bu standartlara erieşbilmemiz diye düşünüyorum. Daha uzunca bir yolumuz var anlaşılan, sarkozymi,ölür, merkel mi yaşar, AB mi kalır bakacağız. Fıkra çok iyi bir uyarlamaydı. Temel çok haklı.))))))

DurmuşGüler 
 05.05.2007 15:05
Cevap :
Yunanistan ve Kıbrıs rum kesimi, Kıbrıs konusunda taviz koparmak için bizi destekliyor gözüküyor. Dediğiniz gibi insanca yaşamak için geçerli standartlar oluşturulmalı ama bunun dışında kendimizi birliğe katılma konusunda fazla hevesli göstermemeliyiz.  05.05.2007 18:09
 

Fıkra kelimenin tam anlamı ile cuk oturmuş.. Ben diyorum ki, şimdiden 500 süper zeka kız-erkek evladımızı alıp diplomasi için yetiştirelim. Bunlar, zekanın zekatını da versinler ve bu fransız gibilerinin de hakkından gelsinler. Başka türlü bulamayız, onların sülalesinden girip sömürgelerinden çıkacak delikanlı insan... :)))

Osman Yıldırım 
 04.05.2007 23:57
Cevap :
Haklısınız. Avrupa birliği ülkelerinde yaşayan Türkler, eurovision yarışmasında Türkiye'ye verdiği desteğin yarısını tanıtım için verseler, belki ülkemiz hakkında bu kadar peşin hükümlü olmaz bu yabancılar.  05.05.2007 8:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3302
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster