Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
218
 

Bizi bekleyenler

Nerdeyse her yerde Cumhuriyet mitingi yapılıyor. Sizce bunun sonucu ne olacak? İstediklerimizi elde edebilecek miyiz? Peki istediklerimiz neler?

Bunları hiç düşündünüz mü, düşünebilecek zaman ayırdınız mı kendinize. Ne bekliyorsunuz acaba. Benim nerdeyse hiçbir beklentim kalmadı. Herşey ortada. Devletin başına geçecekler de belli. Her seçim döneminde yaşananlar da belli. Birileri halka bir sürü sözler veriyorlar sonucunda ise olan halka oluyor. Kısır döngünün içinde kaldık, dönüp duruyoruz...Hiçbir ilerleme kaydedemiyoruz. İnsanlar kendi ceplerini doldurmakla meşgul olduğu için kimse bir başkasını düşünmüyor.

Seçim zamanı geliyor ve yine yaşananlar aynı. Hadiiii sil baştanbir daha.
Nereye kadar gider ki bu böyle. İlerlemenin tam aksine koşarak gerilere düşüyoruz. Kendi içimizde bir karışıklığa sürükleniyoruz. Elimiz kolumuz bağlı kalmamak için, sesimizi belki duyurabiliriz ihtimaliyle meydanlara koşuyoruz.
Cumhuriyetimizi savunuyoruz, o güzel ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp bizi kimse ayıramaz mesajları veriyoruz. İnşallah bizi kimseler ayıramaz ve Cumhuriyetimizi sonuna kadar ayakta tutar ve koruruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cumhuriyet o çatı altında yaşayan bütün vatandaşların belirlenmiş kurallar dahilinde bir arada yaşlamaları demektir. Peki o kurallar ne diyor? Ülke mitinglerle mi yönetilsin yoksa meclis tarafından mı yönetilsin diyor? Eğer herkes meclisin aldığı veya alacağı kararları kabul etmeye kararlı ve bunu da uygulamaya hazır ise, cumhuriyeti korumak için miting alanlarına koşturmaya, cumhuriyeti korumaya hiç gerek yoktur. Yok ama biz hem demokrasi istiyor ama meclislerden çıkan ve çıkabilecek karalara da karşı gelmek istiyorsak, işte o zaman cumhuriyet korumak gerekecektir. Gördüğünüz gibi de bunu ordumuz zaten yeterince yapıyor. Bu durumda da sizin tasalanmanıza gerek yok demektir. Kısacası her şey sizin cumhuriyetten ne anladığınıza ve buna uymak kararlığınıza bakar. Saygılar

Matilla 
 13.05.2007 18:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 368
Kayıt tarihi
: 08.04.07
 
 

25 yaşındayım. Evliyim. İlkokul öğretmeniyim. Mesleğimi çok seviyorum. Zorluklarla fazlasıyla karşıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster