Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
823
 

Bizim Evin Halleri – Komün hayatı!

Bizim Evin Halleri – Komün hayatı!
 

Gençliğimden beri savunduğum bir yaşam şeklinin içinde buluyorum son zamanlarda kendimi.

Bir tarafım pek çok mutlu, bir tarafım bazen şikayet etmekte, geçici anlar içerisinde!

Tayfun, son bir hamle olarak kesin dönüş yaptı eve, boşandığı eşi ile çok kez denemelerden sonra, buraya kadar diyor ama laf aramızda iki gecedir ortalarda gözükmediğine göre, yine dur bir bakalım moduna girmiş olabilir, tanımaz mıyım kankamı, ne gelirse başına iyilikten!

Tayfunnnn…. Şöyle bir problemim var… Denildiği an, Süpermen kesiliyor adam!

Eh, boşandığı eş ve ailesinde de problemler pek de bitmiyor!

Şahsen beni o tarafı ilgilendirmiyor, ilgilendirmesi gerekir gerçi, ilk eşi, Tayfun ve ben ayrılmaz bir üçlüydük hep, ilk eşi de kankamdır hali hazırda da, ikinci eşi de son dönem arkadaşlarımdandı!

Ancak ikinci eş evlendiklerinden bir süre sonra arkadaşlığımızı devam ettirmeme kararı aldı, muhtemelen altında yatan neden, zaman zaman var olan tartışmalardan sonra Tayfun’un bizim eve sığınmasıydı!

Ancak anlamsız bir tarafı vardı ki, Tayfun’u tanıdığı dönemlerde de Tayfun aynı limanda soluklanmaktaydı!

Kadın halidir, anlarım, problem ortak kişilerle paylaşıldığında, ki, erkekler için fazlasıyla daha önemlidir, hepten kötü hissederler kendilerini! Kol kırılıp da yen içinde kalmamış gibi!

Kendi aralarındaki problemleri halletseler de, müdahil olan insanlara karşı bir gıcıklık hasıl olmuştur, en derinden!

Bir diğer kanka da Fotocu Hakan! Evde bir de on yedi yaşında oğlum var!

Gelen giden dostlar, eksik de olmasınlar, komün hayatı yaşıyoruz vesselam!

Hala sağlığıma kavuşamadım, o nedenle paylaşıyoruz işleri eni konu, Tayfun çamaşırlardan sorumlu oldu, Hakan dış işlerden, oğlum kendi işini görse yeter!

Haa, pardon, Hakan’ın sorumluluğu altında bulaşık makinesi de var!

Hep birlikte ne yiyeceğiz diyoruz, karar veriyor ve uyguluyoruz!

Kim ne yapmak istiyorsa onu yapıyor, evde iki pc bir dizüstü, uyumak isteyen uyuyor, ki ben oluyorum hastalığımdan mütevellit, sohbet etmek isteyen istediği yerde konuşlanıyor, kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadan, kendi özgürlüklerimiz de dahil, yaşayıp gidiyoruz.

Ağlamak isteyene bir omuz bulunuyor hep, gülmek isteyene bir espri!

Çok şükür!

Hasta olana çorba, içki içene meze…

Sorgulamadan, yargılamadan…

Bazen bana zorluğu oluyor, fidan boylu denilen cinstenim, mutfak büyükçe bir kutu, bir giriyorum, üstüme üstüme adamlar geliyor gibi oluyorum, boyum göğüs hizalarını geçemediğinden, sağıma dönüyorum bir geniş adam göğsü, soluma dönüyorum bir diğer, geriye dönmek istiyorum, ne mümkün! Bir de Maia dişlerini geçirmeye başlıyor paçalarıma, hadi anne ya gezelim, ya uyuyalım diye! Oynamak işine geliyor gerçi ama, anlıyor namussuz o anlarda gerildiğimi!

Offf yaaaa, bir çıkın mutfaktan diye höykürüyorum zaman zaman, pc’nin biri yatak odamda, yani yatak ve şahsi oturma odam bir arada, boşaltın burayııııı, giyineceğim!

Komün hayatının sıkıntıları da varmış canım, haber veriyorsun banyoya girmeden önce, banyoya gireceğim, acil ihtiyacı olan var mı?

Hey, yeni alınan minik kaselere ne oldu, bulamıyorum!

Aaa, üst rafa kaldırdım ben onu!

Eeee, boyum yetişmiyor almaya, gelsene!

Maia’nın yemeği verildi mi?

Bazen hiç, bazen üç kez oluyor verilen yemek!

Aslında çok keyifli! Kimse kimseyi didiklemiyor, farklı fikirler farklı pencereler açıyor, baktık ama içkiden, ama moralden o an o konuyu sağlıklı tartışamayacağız, birimizden birimiz diyoruz ki: Neyse… Hadi öpeyim seni, iyi geceler, yarın konuşalım bu konuyu!

Kimse kimseye gücenmiyor, darılmıyor, herkes biliyor ki sevgidir işin özü!

Kırmadan, gücendirmeden eleştiririz her birimizi, acımasız olsa dahi sözlerimiz, birbirimizin niyetini iyi biliriz!

Birbirimizin iyiliğinden başka yoktur ki istediğimiz!

İkili ilişkilerde, duygusallık ve beklentiler karışıyor bu anlamda nedense, her iki tarafın istediği iyilik olsa da, her iki taraf da bir diğerini doğru bildiği platforma çekmek istiyor!

Dostluklarda ise bu kavram farklı çalışıyor, kim bilir, hata ve doğrularıyla dostluğa kabul edilmiş olmak, her ne olursa olsun kabul göreceğini bilmek ve güç yarışına girme durumunda kalmamak… Bunlardan dolayı lafını, davranışını ölçmeye, biçmeye kalkmamak… Yani, olanca samimiyet… Olanca doğallık içerisinde…

Sesli düşünülebilecek özgürlükte!

Ah… Bir çok ikili ilişkilerin bitiş noktaları budur aslında!

O nedenle hep derim ki, yanında en doğal halinizce olamadığınız, en doğal halinizce benimsenmediğiniz ve benimseyemediğiniz kişi ile evlenmeye kalkmayınız!

Bir tecrübemi daha aktarmadan sonlandırmayacağım: Yanında bu kadar rahat hissettiğimiz kişilere de dost gözüyle bakarız ve de bize hiç de cazip gelmezler nedense!

O nedenle dost ve sevgili ayrılır birbirinden ve genelde tam da tersimiz olan karşı cinsler bizi çekerler!

Dönme dolap gibi oldu bu yazının sonu, şıklık olsun diye bir konuda toparlardım ama vicdanım el vermez, doğruya doğru, dostluklar çok şeyi elimine ederken, ikili ilişkiler problem üretirler!

Kıskanma, özel ve tek olma, en önemlisi de kendine benzetme çabaları var oldukça, dostluklar kalıcı, ikili ilişkiler yanar döner diyebiliyorum, tahammül sınırları farklı olduğundan dolayı…

Gülgün Karaoğlu

Kasım,03/08

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ev idaresi devlet idaresinden zor...İkili ilişkilerde,çıkarlar daha ön planda...Eşler, arasıra,kısa süreli de olsa hâneyi terk eyleyip özlemler oluşabilmeli...Herkese bunca seçeneklerin sunulduğu bir çağda ortak ev yaşamını yürütebilene aşkolsun...Dostça selamlar...

Mesut Selek 
 03.11.2008 15:43
Cevap :
Haklısınız vallaha Mesut Bey! :)) Teşekkürler katkılarınız için! Sevgilerimle...  04.11.2008 1:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1323
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster