Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
381
 

Bizim evin halleri (2)

Bizim evin halleri (2)
 

çılgın kızım


Bir memlekette çocuklar bu kadar mı önemsenir ya da bu kadar mı istismar edilir? (İstismar kısmını bu yazımda işlemeyeceğim.)

Bundan önce çocuklarımı şikâyet eden bir blog yazmıştım.

Odaları pek dağınıktı. Toplamalarını söylemiştik. Bizim uyarılarımızı pek dikkate alan olmamıştı. Ben de durumu anlatmıştım blog'umda.

Gelen tepkilere bakınca kızımın haklı olduğu ortaya çıkmıştı. Demişti ki;

— Baba zaten sen odalarımızın resmini yayınlasaydın, gelen yorumlarda sana “Çocuklarını teşhir etmeye utanmıyor musun?” diye sormazlar mı?

Sağ olsun kimse "Bana utanmıyor musun?" demedi. Bir kişi hariç:

"Son Söz" başlıklı yorumunda "Bu resimleri kaldırın!" şeklinde bir emir cümlesi kullanmış. Anladım ki dostumu incitmişim kendi özelimle ya da çocuklarımın özeliyle.

Gerçi bu durum benim özelim olmaktan çıkmış. İşin içine çocuk girince doğal olarak özel ortadan kalkar. Kalkmalı da.

Söz gelimi Emine Supkin Hanımefendi'nin yazdığı yorumu çocuklarım okuduğunda gözlerindeki ışıltıyı bir görmeliydiniz. "Aman tanrım! Derhal o çocukları yanaklarından öpüyor ve en içten selamlarımı yolluyorum." demişti ve bana kötü baba dokundurması yapmıştı.

Tülin Aksoy Hanımefendi ise "Bırakın odaları cumhuriyetleri olsun. Dokunmayın özgürlüklerine :)" demiş.

Yapukay Beyefendi ise "Adı üstünde çocuk, dağınıklık yakışıyor vallahi." dediğinde evdeki "ole!" seslerini bir duymalıydınız.

Sayın Rujo Hanımefendi ise onları sahiplenerek "Teyzelerinden selam" söylememi istemişti.

Ama en sert tepkiyi veren Sayın U.Kesici Beyefendi'ydi. Bir emir cümlesiyle "Bu resimleri kaldırın!"demiş. Benim amacım burada insanları üzmek değil ki. Elbette kaldırırım. Siz sanıyor musunuz o çocuklar bir tek benim? Onlar, onların acısını ve sevincini duyan herkesin, hepimizindir.

Sayın U. Kesici Beyefendi daha sonra biraz abartılı bir örneklemeden sonra “Sizi sever ve sayarım da ÖZEL'i buralara bir yazı adına yansıtmanız YANLIŞ...” demesi beni daha bir mutlu etti.

Şimdi ben Federasyon isteyenlerden korkmayarak, onları sindirmek yerine onları anlamaya çalışıp doğru oda modellerini göstermeye çalışacağım.

Bunca insan bana destek olmadığına göre. (Doğru davranış bu olsa gerek.)

Cumhuriyet Federasyonu bile olsa o federasyon içinde insanların mutluluğunu, sevincini ve yeri geldiğinde üzüntülerini paylaşacak birilerinin olması ne güzel. Daha da güzeli böyle bir güzelliğe destek olan güzel insanlara “merhaba!” diyebilmek sanal dünyada.

Düşünebiliyor musunuz ta Amerikalardan “Maşallah... Evinizin kraliçesi, prensi ve prensesi müthiş. Papağan, balık, bir de köpekleri mi var ? Yakışır :) Selamlar.” Diyen Benchwarmer Hanımefendi’ye ne demeli? Yüreğinin binlerce kilometre öteden yurdunun insanlarının mutluluğu için attığını hissetmek…

Hepinize saygı ve sevgiler. İnternet denen sanal dünyanın samimi insanları.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 124
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

1955 Milas doğumluyum. Nüfüs kaydım orada ama "doğduğun yer değil, doyduğun yer" memleketin olurmuş ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster