Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
29
 

Bizim İnsanımız

Gün geçmiyor ki televizyonlarda içimizi karartan cinayet haberleri, kadın cinayeti, genç cinayeti, şehit haberi olmasın. Öfkeleniyoruz, üzülüyoruz. Sadece elimizden gelen budur. Gündelik yaşamımızda da pek çok insanla karşılaşıyoruz.

Arabamla memleketten evime dönüş yapacaktım. Hava normaldi. Yüksek dağlı bir mevkide kar yağmış, yolda da kar vardı. Araba kontrolümden çıktı, yolda kendi kendine dönmeye başladı ve yolun kenarına saplandı. İndim, telefonuma baktım, şarjı bitmiş. Yoldan geçen bir çekiciye beni almasını söyledim. Tamam dedi. Çekici bekliyorum. Gece vakti, dağın başı. Gelen araba duruyor, geçmiş olsun, yapacağımız bir şey var mı diyor. Teşekkür ediyorum. 3-5 araba olsa neyse. Geçen arabaların yüzde doksanı yanımda durdu. İnsan duygulanıyor, bir teselli oluyor. Bir araba durdu, içinde aile var, sürücüsü;' ben sağlık memuruyum, bir şeyiniz var mı?' dedi. Teşekkür ettim. Kendi kendime düşündüm, ne iyi insanlar varmış. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Günlük koşuşturmayla geçen bir hayat.

Gelelim Almanya'ya. Almanya'da çalıştı, emekli oldu. Eniştem.İ şlek bir yolda araba kullanırken kalp krizi geçiriyor, dörtlüleri yakıp arabayı yolun kenarına çekiyor. Bir araba bile durup bakmıyor. Eniştem vefat ediyor. Hastaneye yetiştirilebilseydi belki de kurtulacaktı.

Irk, medeniyet, fakirlik önemli değil, önemli olan insanlık. Yeter ki insanlığımızı yitirmeyelim, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Gerisi nasıl olsa düzene girer.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benzer bir durumu ben de yaşamıştım. Allahtan ucuz kurtulmuştuk, geçmiş olsun..

Yalnıztürk 
 15.09.2019 18:16
Cevap :
Size de geçmiş olsun,teşekkürler  15.09.2019 19:38
 

Bizde "ev alma komşu al" derler. Yaşamımızı biraz olsun kolaylaştırmak için birb irimize olan ihtiyacımız çok fazla. Belki korkuya dayalı bir kültür bu. Devletin, kurumların yapacağı işleri kendimiz yapmak zorunda kalıyoruz. Dağ başında bir telefonla hiç kimse yardımsız kalmaz Almanya gibi memleketlerde. Hiç yalnızlık yaşamazsınız ve çaresizlik. Bizde öyle değildir malesef. Kalırsınız tek başınıza dağlarda saatlerce. Bereket gelen giden var, biliyorlar çaresizliği, yalnızlığı, kepazeliği...Birbiriize ihtiyacımız var çünkü yolda kalanlara sistem hiç bir şey yapmıyor. Aynı apartmanda bir cenaze olur komşular çıkarır gibi. Selamlar.

DurmuşGüler 
 13.09.2019 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 404
Toplam yorum
: 314
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 233
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster