Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
306
 

Bizlere neler oluyor?

Bizlere neler oluyor?
 

Huzur sevgi ve kardeşlik ikliminde büyümüş, boy atmış, asırlar boyu beraber yaşamış, ANADOLUYU yurt tutmuş, sevinçte ve tasada bir olmuş halklar biz degil miyiz? HACI BEKTAŞİLER, MEVLANALAR, YUNUSLAR bu topraklarda yaşa ve yaşat, gel ne olursan ol yine gel, gelin canlar bir olalım diyerek çaglara ışık tutan, önemi hergeçen gün artan düşünce pirleri bu topraklarda kültürde ve yaşamdan hayat bulmadı mı? Hep beraber el ele dünya sahnesine çıkmadık mı?

Anadolu kurtuluş savaşında MANDACILIGA HAYIR YA İSTİKLAL YA ÖLÜM DİYEN MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİYDİ onlar. Çanakkalede garbın çelik zırhlı duvarlarını iman dolu gögüslerinde durduranlar onlardı. Dumlupınarda Sakaryada hep onlar vardı. Emperyalizmin suratına bagımsızlık tokatını atan ve geldikleri gibi gönderenlerdi onlar.

CUMHURİYET TÜRKİYESİ dünya sahnesine bu onur şeref ve haysiyetiyle yerini almasını bildi. Yapacak çok işlerimiz var. Çagdaş ve medeni dünyada yerini pekiştirmek için her alanda ilerlemesini bilmiş ve gelecege umutla bakan genç dimamik başkalarının imrenerek baktıgı bir güç olduk. BÖL PARÇALA YÖNET. bu oyun yine sahneleniyor. Balkanlarda Ortadoguda huzur ve kardeşlikten eser kalmadı. Mutlular mı? Asırlardır inançları ve halkları beraberce yaşatan medeniyetin sahipleri biz degil miyiz? Dün anadoludan ardına bakarak gidenler yine iş başında. Sabrımız sınanıyor.

YETER ARTIK deme zamanı geldi. 30 bin canımıza mal olan kardeş kavgası bitsin. Barış kardeşlik ve huzur hepimizin hakkı. Aynı inançla ve umutla yeniden büyük şahlanışa. Bu toprakları bize vatan kılanlara layık oldugumuzu gösterme zamanı. Çagdaş ve medeni dünya bekle biz geliyoruz! Dün makus talihini yenen bizler gelecegimizi de şekillendirecek güçteyiz. BAŞKA HİÇ BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ YOK, BİZ BİZ OLALIM YETER. MUHTAÇ OLDUGUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR. ihsan zeybek

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster