Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
420
 

B..kunu tereğe kayıyor

B..kunu tereğe kayıyor
 

Hatırlar mısınız?

Çocuk katili yakalanıp Türkiye’ye getirilirken, uçağın içinde yalvarmaya başlamıştı “Beni kullanın” diye.

Mart 21’de Diyarbakır’da okunan mesajından da anlaşılacağı üzere, nasıl kullanıldığı ortaya çıktı. Verdiği mesajı, neye karşılık verdiği belli değil, ama şimdilik. Zaman geçtikçe, uygulamalar ortaya çıktıkça neyin karşılığı verdiğini de elbette öğreneceğiz.

Bu sözlerim üzerine beni, terör olaylarının bitmemesini isteyen biri olarak tanımlamanıza hiç şaşırmam. Ancak ben, gözleri kör, kulağı sağır, beyninden özürlü birisi filan değilim.

Çocuk katilinin Diyarbakır’da okunan ve “Kürt Halkına” talimat, geriye kalanlarına “Helalleşme” adı altında verdiği mesaj, devletin istihbarat teşkilatı gözetiminde elden ele, oradan oraya gidip geldiğine göre, elbette “Denetimli” oluyor. Eğer “İstenmeyen” bir mesaj olsa, iktidarın “İstemediği” ifadeler olsa, mümkünü var mı okunsun?

Zaten iktidarın başı da “Uyuştuklarını” söylemiyor mu?

Bu “Uyuşma” ya da “Mutabakat” sonrasında ne olacağı önemli. Milleti “Uyuşturup” da “Mutabık” kaldıkları senaryoyu uygulayacaklarsa, uygulanacak senaryonun içeriğinde ne var, biliyor muyuz?

Örneğin çocuk katili, serbest kalacak mı? En önemli soru bu. Zaten çocuk katili, diğer konularda iktidarın isteklerine boyun eğmiş, ancak liderliğini yaptığı terör örgütünün nezdinde “Kahraman” görünecek ifadeler kullanıyor.

Örneğin “TBMM harekete geçmeli” gibi talimatlar veriyor görünüyor. Örgütüne “Sınır dışına çıkın” diyor ama silahları ile birlikte…

Kendi geleceğini kurtarma çabasında olan çocuk katilinin, örgütüne sözünün nereye kadar geçeceği de belli değil.

Bakın “Kandil” ne diyor bu konuda…

“…Ama biz her koşulda savaş istemiyoruz. Eğer egemen devletler hazır ise, biz de barışçıl yollarla Kürdistan’ı özgürleştirmeye hazırız. Herkes bilmeli ki, PKK savaşa da barışa da hazırdır. Bu temelde, Önder Apo’nun başlattığı süreci kararlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu bir mücadele sürecidir, sadece Batı Kürdistan için değil, tüm Kürdistan için önemlidir. Önderliğimiz bu yeni süreçte Kürt sorununu tüm parçalarda çözmek istiyor…”

Ne çıkarıyorsunuz bu sözlerden?

Adam “Kürdistan” hayalinden vazgeçmemiş, sözde önderinin birlik ve bölünmezlik çağrısına rağmen… Nasıl iş bu?

Bu da yetmiyor, “…sadece Batı Kürdistan için değil, tüm Kürdistan için önemlidir…” diye bir cümle daha var.

Sözün özü…

“Bugün çocuk katilini kurtaralım, özgürlüğüne kavuşsun, sonra sınırlar dışına çıkardığımız silahlı gücümüzü tekrar geri getirebiliriz” deniliyor.

Bunu anlamak zor değil, çünkü “…Herkes bilmeli ki, PKK savaşa da barışa da hazırdır…” cümlesi ile gözdağı verilmekten de geri durulmuyor.

Diyarbakır’da kutlanan sözde Newroz, ki Nevruz denmek isteniyor, orada okunan her ne ise, çocuk katilinin liderliğini, PKK terör örgütünün de legalleştirmenin çabalarıydı.

Gerek terör örgütünün hapisteki lideri, çocuk katili, gerekse Kandil’dekiler…

İktidar ile yaptıkları, içeriğini bilemediğimiz pazarlık sonucunda, Kayseri’mizin bir tabiri ile b..oklarını tereğe kaymaya başladılar. Artık hemen her gün bir istekte bulunacaklar, bakalım ne kadar taviz alacaklar.

Merak ettiğimiz şey bu…

23 MART 2013
İBRAHİM PEKBAY

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Al gülüm ver gülüm bence gerisi hikaye 4-5 sene sonra daha kötüye gidecek herşey kaleminize sağlık...Selamlarımla..

Tülay EKER 
 23.03.2013 10:07
 

Bu ülkeye en büyük zararı AKP vermiştir. On yıldır vatanın bütün önemli kurumlarını, varlıklarını satmış, yıllardır terör örgütü olarak bilinen uluslararası arenada terörist örgüt olarak damgalanmış tarihin en kanlı örgütünü aklamıştır. Bunu bir hainden ya da hainlerden başkası yapamaz. Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 22.03.2013 22:50
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla...  27.03.2013 10:40
 

Bir bedeldir gidiyor Sayın Pekbay...Sürecin barışla bitmesini-AKP kazanır diye- istemeyenler barışın karşılığı nedir, diye sorup duruyor. Ben size şu kadarını söyleyim: Hiç bir bedel, bugüne kadar verilen 40.000 candan daha önemli değildir...Selamlar

ali açıköz 
 22.03.2013 20:31
 

Hocam yüreğiniz dert görmesin çok güzel bir yazı olmuş sağolasınız. Başlık müthiş zaten. Selam ve saygılarımı bıraktım buraya...

S Zobu 
 22.03.2013 16:52
Cevap :
Sayın Zobu... Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimls...  22.03.2013 19:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 896
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster