Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
909
 

Blog'da düğün var

Blog'da düğün var
 

İnsanlar doğarlar, büyürler ve belirli bir yaşa gelince de “hayatı paylaşırlar” efendim. İstisnalar kaideyi bozmaz, böyle gelmiş, böyle gider bu kavanoz dipli dünya! Doğa kanunudur, bilirsiniz… Hayatı paylaşırız ama “paylaştıkça da çoğalırız”işte! Hani Yusuf Hayaloğlu’nun mısralarında olduğu gibi:

“Bak, şimdi acıdım adama

Ben olsam vallahi baş edemem

Hele beş tane velet var ki boy boy

Allah’tan düşmanıma bile dilemem.”

Yani efendim “paylaşmak” iyi, hoş da, o “çoğalmak” yok mu, büyük sorumluluk istiyor. Niyetim hemcinslerimin aklını karıştırarak evlilikten soğutmak ve “Ev Bayanlarının” kısmetini kapamak değil elbette. Hem sonra her koyun kendi bacağından asılır! Kimilerine rahat batar ve dertsiz başına dertler açar! “Otursana len oturduğun yerde” de diyemezsiniz. Sakalınız yoktur, sözünüz dinlenmez!

Geçenlerde Kerem Oğuz arkadaşımla “ Geri kalmış toplumlarda kampanyalar” konusunu konuşuyorduk… Messenger şeyinde… Durdu durdu, paaaat diye “Abi ben taşınıyorum” dedi. Ne alakası varsa… Ayrı eve çıkacakmış. Artık yaşı otuz (sayı ile 30) olmuşmuş ve kuş yuvadan uçsunmuş! İKEA’ya gitmiş, mobilya bakmış! Köpeği Romeo ile sadece hafta sonları ilgilenecekmiş! Fazla uzağa değil, iki sokak öteye taşınıyormuş! Kiraladığı ev üç oda bir salonmuş!

Hemen anladım tabii… Benim bu “hayatı paylaşmak” konusundaki taviz vermez politikamı bildiğinden alıştıra alıştıra söylemeye çalışıyor.”Hayırlı olsun” dedim! En fazladan bizim çarşı bir yiğidini daha kaybeder. Ne yapalım, ölen ölür, kalan sağlar bizimdir! “ Ülen yaşın otuz olmuş, şurada emekli olmana az bir zaman kalmış, yediğin önünde yemediğin ardında. Çamaşırın yıkanıyor, kurutulmuş domatesli makarnan önünde, sıksana dişini” diyemedim. Adam kararlı, ille de “paylaşacak”! Çok sevdiği Romeo itini bile gözden çıkarmış.

Ağzından laf kapmak için “ İKEA’nın tek kişilik yatak odası takımları beş para etmez” dedim. O da bana “ Yok abi, almışken çift kişilik almayı düşünüyorum” dedi. Dedim ya, kafaya koymuş paylaşmayı… Ne yapalım, kendi düşen ağlamaz! İnsan kendini düşünmeyebilir ama “hanım hayranlarını” böyle bir çırpıda gözden çıkarmaz.

Aramızda yaptığımız “Kim daha karizmatik?” tartışmalarında atıp tutuyordu, “ Benim bayan hayranlarımın sayısı 36 bin Culduz abi!” diye… Ben de ne yapayım, “Ne söylersen bir fazlası Kerem Efendi!” diye yanıtlıyordum. Şimdi evlensin de görsün bakalım gününü, etrafında bayan hayran kalıyor mu kalmıyor mu!

Hem sonra yazarlık dingin kafa ister. Klavyenin başına oturunca eline tutuşturulan fileyi, çocuğun okul taksitini, ev kirasını, hanımın kuaför masrafını düşünürsen yazı çıkaramazsın! “Paylaşmak” dedik! İcabında takacaksın önlüğü ve geçeceksin bulaşıkların başına. İcabında ütü de yapacaksın. Bütün bu işleri yaparken klavyen sana melül, melül bakacak!

Kuş yuvadan uçsunmuş artık! Pöh!

Dedim ya efendim, çarşımız bir yiğidini daha kaybeder sonuçta. Ama bizi ilgilendirmez tabii. Davetiye gönderirse, teee Alamanyalardan da olsa geliriz, “Bekârlığa ve de yazarlığa paydos partisinde” kendisine eşlik ederiz! Kırbalar dolsu rakı da içeriz. Düğünde de takımızı takar ve çeker gideriz.

Adımız Hıdır, elimizden gelen budur!


* * *

Not: Kendisini kutlayacaksanız, benim adımı vermeyin lütfen. Benden duymuş olmayın yani. Sevmem ben dedikoduyu.

Unutmayın: “Paylaşım”, pastalar için geçerlidir. Paylaşılan hiçbir şey de çoğalmaz, aksine azalır! Özgürlüğünüzü korumanın yegâne yolu bekâr bir hayat sürmekten geçer!

Unutmayınla ilgili Not: Operatörlere bir şeyler yazıp göndermenize gerek yok! Bu bir kampanya yazısı değildir (Ne çok paranız varmış yahu)!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Parti masraflarını paylaşalım. Sonraki temizlik masrafları dahil. O zaman varım, hoşgeldiniz...(bknz:cebimde akrep var)

Kerem Oğuz 
 05.05.2008 14:44
 

hayırlı uğurlu olsun. darısı sizin de başınıza da, bizler nikaha Alamanyalara gelelim dimi?

Arzu Pınar 
 02.05.2008 20:35
 

Keyifli bir yazıydı... Ama, ciddiye alanlar da olur mu acaba? Kerem'in kısmeti kapanmasın (!) sonra:))) Yorumlarınıza not: "Sarı saçlı nazenin"ler de "hayatı paylaşma politikası hakkında" sizinle aynı düşüncedeler mi ne... Çıkmıyorlar kimsenin karşısına:))) Hep... Mutlukalın:))) Olar mı?

madamex 
 01.05.2008 22:13
Cevap :
Çıkarlar efendim, çıkarlar... Günü gelince o "sarı saçlı nazeninler de" çıkarlar ortaya. Eh, benim de yaşım geldi artık. Dizimi kırıp evimin erkeği olma zamanı geldi. Sarışın olmaz da kumral olur! Bilirsiniz; Ben kalender meşrebim, güzel çirkin aramam. Başıma bir bela, isterim olsun:)) Siz de mutlukalın, olar mı:))  01.05.2008 23:32
 

keşke daha önce tanışsaydık şöyle bir 15 yıl önce , bana da bir abilik yapsaydınız da engin birikimlerinizden yararlansaydım :)) aman eşim duymasın şaka yapıyorum :) ben şanslıyım yine evliyim ama klavyeliyim :)), sevgiler

Dilek Fuçucı 
 01.05.2008 11:33
Cevap :
Hımmm:) İlerleme var sizde:)) Bu sefer fıtık etmediniz beni:)) Allah ömür boyu bir yastıkta kocatsın efendim:)) Selamlar, sevgiler:))  01.05.2008 23:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1601
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster