Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
596
 

Blog'da polemik ve barış elçileri

Blog'da polemik ve barış elçileri
 

Dün Messenger şeyinde laflarken, “Piyasa durgun be ağbi” dedi Solohan. Niyetini hemen anladım tabii. “Bir şeyler yap da çarşı kızışsın” demek istiyor. Bugüne kadar iyi “tıktıklar” ve “yorumlar” kazandık, beraber hareket ederek. Aslan payını hep o kaptı ama helali hoş olsun.

Solohan’ı kıracak değilim. Parlak fikirler var kafamda. Biraz rizikolu ama denemeye değer. Her an uygulamaya geçebilirim yani. Bu müthiş “proce” şöyle başlayacak…

Solo bir yazısında benim ismimi geçecek ( her yazısında varım zaten, sağ olsun)… Ben de ona, “Kemal Bey, Kemal bey, ismimi doğru yazın lütfen! Culduz’un ‘C’ sinde kuyruk yoktur” mealinden bir yorum yazacağım. O da bu yoruma “Yazarsam ne olur?” diye bir yanıt verecek. Bana horozlanacak yani.

E benim elim armut toplamayacak tabii… ”Kemal, Kemal, bana empati yapma empatinin kralını görürsün” diye kol sarkıtacağım. O da bana “Ateş olsan ne yazar” diye yanıt verecek ve aramızda müthiş bir polemik şeyi başlayacak.

Ve tabii Solohan bir “veda” yazısı yazarak yazılarının tümünü silecek. Ben de boş durmayacağım elbette… Hisli ve acıklı bir veda yazısı da ben kaleme alacağım. “Cilveleşeceğiz” yani… Ondan sonra gelsin tıktıklar ve yorumlar.

Solo fikrimi beğendi ama korkuyor. “Ağbi hazır yazılarımızı silmişken editörler bizi şutlar bu Blog’tan” diyor. Katılmıyorum tabii. Editörler anlayışlı bence. Bu tür duygusal cilveleşmelere alıştı onlar da. Benim korkum “Barış elçilerinden”, özellikle de “Erotik” yazıların usta kalemi Metin Özkaya Bey’den.

Geçenlerde bir barış elçiliği yaptı, bu kadar olur yani. Önce Eymir toplantısına katılanları bir güzel elestirdi. Ne tiyatroculuklarını bıraktı, ne de artistliklerini. Eymircilerde tık yok! Üstelik bir de teşekkür ettiler kendisine. Pardon! Bir tek Alev Meisel Hanım “Biz orada tiyatro yapmadık, sadece buluştuk Metin Bey” dedi ama ne fayda!

Planımız bu ama dediğim gibi Metin Bey’den çekiniyoruz. Yine arabulmak için barış elçiliğine soyunursa biz Solo ile hakikaten bozuşuruz. Metin Bey’in kalemi kuvvetli. Yazıyla dövüyor adamı ve üstüne üstlük bir de teşekkür alıyor. Oturup erotik yazılarını yazsa ya! E tabii o da aldı kokuyu… Diplomatik girişimler iyi tıktık ve yorum getiriyor.

Dediğim gibi, her an harekete geçebiliriz. Solohan’ın açığını kolluyorum. O da beni takip altına aldı. Metin Özkaya Bey bu cilveleşmeye karışmazsa yüklü miktarda yorum ve tıktık hâsılatı yapabiliriz.

Gazamız mübarek olsun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

solahan bey in yazılarında geçen mahmut bey sizmisiniz.:)saygılarımla.

ay.şe 
 12.07.2007 23:09
Cevap :
Hayır efendim, ben Tarık Akan'ım. Selamlar:))  15.07.2007 18:25
 

Yav şu B planı daha yürürlüğe konmadıysa ben de dahil olayım, hariçten gazel okuyayım diyeceğim ama benim reytinglere bi faydası olur mu bilemedim. Çok düştü bu günlerde çook. ne yapmak lazım üstat:)))

S.USLU 
 05.07.2007 9:40
Cevap :
Benim ceteye katilin. Klavyenizin üstüne yemin edeceksiniz ama. Solohan sizin kaydinizi yapar. Bir de benim her yazimi yorumlamaniz lazim. Reyting seyiniz yüzde 50 oraninda artar ve bol yorum alir...Diye yazacaktim amaaaa... sayfaniza bi bakiiiim dedim. Allah gözünüzü doyursun diyecegim, olmayacak. Reytinginizin düsük hali buysa, yüksegi nasildir kimbilir Uslu Hanim. Aglamayin da bizi de aglatmayin. Almiyoz sizi ceteye, o kadar! Mutlukalin:))  05.07.2007 21:16
 

Blog çok hassas, aman kimse kırılmasın. Gitmelere dayanamam ben, yalancıktan da olsa...Mizahi yönünüz çok hoş. Sevgi ve saygılarımı yolluyorum...

Sema GÜZEL 
 04.07.2007 16:28
Cevap :
Tesekkür ederim Sema Hanim. Blog niye hassas? Geldigimden beri bu sorunun yanitini ariyorum ben de. Henüz bulamadim ama bulacagim sonunda. Selamlar, sevgiler. Mutlukalin:))  05.07.2007 21:07
 

"Solohon yazılarının tümünü silecek" demişsiniz ama kendi yazılarınız yerli yerinde duracak gibi görünüyor. Bence bu cilveleşme olayı size yarayacak ve Solohan arkadaşınız güme gidecek. Sevgiler, saygılar, başarılar ve bol "tık"lı yazılar sizinle olsun.

Nilgün Akad 
 02.07.2007 12:54
Cevap :
Planimizi degistirdik Nilgün Hanim. daha parlak fikirlerim var, B planini yürürlüge sokacagiz simdi. Selamlar, saygilar.  03.07.2007 21:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1648
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster