Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1821
 

Blog dostlarımızla yine birlikteydik!

Blog dostlarımızla yine birlikteydik!
 

Sergimde; Nursen Özevren, Yeşim Koç ve ben...


Sanatta 10. Yılıma girdim. 1999 yılında ilk resim atölyesinde desen ve yağlıboya çalışmalarıma başladığımda o gün en yeni giysime boya bulaşmış, ellerim tiner kokusuyla haşır neşir, ilk resmim bana çok büyük gelmişti. Şimdi gülüyorum o günlere… Ben resim dünyasına bir danışanıma destek vermek için başlamıştım. Onun hevesi bir iki ayda bitti.. Benim istikrarlı ve inançlı sürecim on yılı buldu. Kendisine buradan teşekkür ediyorum benim bu sürecime ilk adımı atmama katkısı için…

28 Mart 2009 Cumartesi akşamı.. Yer Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde Denizatı Sanat Galerisi’nde Yeşim ilk kişisel resim sergisini benimle birlikte açarken ben de 4. Kişisel sergimi aynı galerinin ikinci salonunda açıyorum. Bu ‘’ süper ikili ‘’ sanatçı sanat dünyasında bundan böyle aynı kulvarda birlikte yürüme kararı almıştı.

‘’ My Life Story ‘’ Yeşim Koç’un ilk sergisinin temasıdır. Ve bu ilk kişisel sergisi, usta sanatçılarımızdan onay almıştır. Bu hikayenin ucu açıktır. Karanlıktan aydınlığa giden bir yolun başlangıcındadır Yeşim. Onunla birlikte sergi açmaktan ve kendini sürekli yenilemesinden gurur duyuyorum.

Ben ‘’New York / New Work ‘’ adını verdiğim çalışmalarımda hayatımızdaki kadınların dinamik, erotik, enerjik yansımalarını sizlere yansıtmaya çalıştım. Artık söz sırası sanat eleştirmenlerinde ve sergimizi gezen sanatseverlerde…

Uzun yıllar kendi sanat galerimde birlikte çalıştığım Fehmi Usta’nın özenle hazırladığı kanepeler, Güher Karslı arkadaşımın o mahir elleriyle yapıp getirdiği ıspanaklı börek ve Sema Şener arkadaşımın evinde yapıp getirdiği sigara börekleri, arkadaşım Gönül Gültekin’in katkılarıyla bugün Türkiye’nin en iyi şaraplarını üreten Kayra Şarapları da sergimizdeki standında yerini alınca beş yıldızlı bir kokteyl ortaya çıktı. Sabiha Rana arkadaşımızın çiçeği de açılış kokteylimizin nadide çiçeklerinden biriydi. Kayra Şaraplarının standında Banu, Ozan ve ekibi de süper bir servis yaptılar.

Gece saat 22:00 ‘ye kadar süren bu muhteşem açılış kokteyli son yılların en kalabalık sergi açılışıydı. Ve bu seçkin davetli topluluğu karşısında biz sanatımızın en zevkli sınavını verdik.

Milliyet Blog Yazarları arkadaşlarım yanımızdaydı. Bize bir dostluk ve vefa örneği oldular. Öylesi sıcak, samimi ve şen kahkahalarla dolu bir grup olmanın bir kez daha harika bir şey olduğunu ortaya koyduk.

Sergimizde Moda dünyasından, iş dünyasından, Milliyet Blog dünyasından, Sanat dünyasından ve dostlarımdan çok kişinin olması ve bizimle bu güzel geceyi içtenlikle paylaşmaları, Yeşim’le beni çok mutlu etmiştir.

Denizatı Sanat Galerisi’nin yöneticileri değerli dostlarım Gülnur Koç ve Tuncay Kuran’da çok iyi ev sahipliği yaptılar bize ve konuklarımıza. Son yıllarda sergi açılışlarında gözlemlediğimiz adamsendecilik, sunumlardaki kalitesizlik ve çok kısa süren açılış kokteylleri çok gezdiğimiz için biliyoruz. Biz sanatla uğraşanların kaliteye önem vermelerini ve sanatın ancak çok kaliteli bir ortamda filizleneceğini biliyoruz. O nedenle on yıldır uyguladığımız organizasyon standardını bu sergimizde de uyguladık. Sanatta on yılımı sizlerle birlikte kutlamak ayrı bir keyif benim için..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster