Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
194
 

Blog Halleri: Balcı’nın Blog Serüveni

Blog Halleri: Balcı’nın Blog Serüveni
 

Kendim ettim, kendim buldum :)


Dün blog kategorisine göz attığımda sevgili Ahmet Balcı’nın yazısını görmüştüm. Yazıyı baştan sonra dikkatle okudum. Başlıkla yazı içeriği arasındaki uyumsuzluğu fark edince yeniden okudum. Zaten kendisi de yazının blog kategorisine uymayacağını tahmin ettiğinden yazıya not düşmüş. Editörler bu yazıyı artık nereye alırlar bilmem diyerek durumdan duyduğu endişeyi de dile getirmiş. 

Tabi dile kolay. Ama emeğe kolay değil. Şimdi ne emekle o yazıyı yazdı biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Nasıl heveslendi biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Neler hayal etti biliyor muyuz? Bilmiyoruz. İşte bilmediğimizden bekâra karı boşamak kolay kabilinden uzaktan atıyoruz, tutuyoruz. Oysaki davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. Yanına var da bak, kulakların sağır olur.
 
Demem o ki, sevgili Ahmet Balcı blog kategorisine bir yazı koymanın dayanılmaz hafifliğinden olsa gerek kendini hafif hisseder hissetmez yazıyı yazmış. Tak yazmış, şak koymuş. Tabi blog kategorisi yol geçen hanı olmasın isteyen hatta olabildiğince güdük ve kadük kalmasına uğraşan yöneticilere de not düşmüş. Zaten kendisi de biliyor ya yazının oradan alınacağını. Olsun. Karınca misali, varamadık bari yolda ölelim demiş.
 
Hâsılı kelam şu sitenin en hareketli ve en hararetli yeri blog kategorisi olduğu halde, hikmetinden sual olunmaz sayfa yöneticilerimiz evvela kategoriyi en alta iki satıra sıkıştırıverdiler, sonra da el-Fatiha dediler. Oraya herkes yazamıyor ya, yanılıp da yolu düşene bir şaplak.. “Hadi bakalım, senin yerin burası değil, kalk buradan!” E tabi Ahmet abi ne yapsın.. Mecbur azığını alıp yola koyuluyor.
 
Şimdi siz sanıyorsunuz ki adamcaaz üretkenliğinden her gün üç beş tane yazı veriyor yayına. Hayır! Koskoca hayır! Her defasında blog kategorisine layık bir yazı yazmak gayesiyle klavye başına geçiyor ama yazı ilerledikçe oraya koyamayacağını anlıyor. Artık nereye uygun düştüyse oraya.. 
 
Dün bir değişiklik yapmış, yazının gidişatına bakmamış. Eller aya ben bloğa diyerekten ele vermiş talkını kendi yutmuş salkımı. Yazıyı oraya yerleştirivermiş. Sabah alelacele okudum da akşam mesai bitimi yeniden okur hatta okkalı bir yorum da yaparım dediydim. Aaaa! Yazı yok!
 
Ne yaparsın abim, ne çıktıysa bahtına, senle gelir tahtına. Üzülmeye değmez. Bak editörler bu yazıyı da her an alaşağı edebilirler buradan!! Olsun, bana blog dolu geçen günlerim yeter!!
 
Sevgi ve muhabbetle..
Murat HACIOĞLU
01.12.2012, Denizli

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oh mein Got! Sizdeki ilerleme müthiş:)))) "Taş ve gedik"konusunda benden size 10 Point:))) Hem de yıldızlı:)

Ümit Culduz  
 01.12.2012 18:54
Cevap :
Sizden hem de yıldızlı 10 puan almak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Puanlarımı biriktirmek istiyorum, mümkünse :)) Sevgi ve muhabbetle..  01.12.2012 19:23
 

Balcı benim için (bu konuda)tam bir "hayal kırıklığıdır" Doktor. O yazıyı dün ben de okudum ve yorumladım. Yazı girişi güzel, seçtiği konu da güzel ama devamı yok! Bir şekilde yazmayı"göze alamıyor". Onun yapısı da böyle işte. Balcı takılır ama tartışamaz. Aslında onun klavyesine en uygun kategori blog kategorisidir. Zira sitede tanınıyor ve okurları da site içinden. Şimdi tutup "Burada alakasız yazı çok, niye benim yazılarım sürgün yiyor" diyebilir. Haksız da sayılmaz ama biraz da kendisi çaba göstermeli. Geçenlerde şakayla karışık sitem etti editörlere, iki yazımın kategorisi değişti. Ben sorun yapmadım ve yapmam da. Toparlarsak; Balcı'nın yazı kategorisi burasıdır. Biraz özenli olursa yazılarının yeri de değiştirilmez. Açıkça söyleyeyim; o kadar top havalandırdım birine bile çakamadı veya çakmadı. "Alınanlar, darılanlar olur" dersek klavyemize pranga vurmuş oluruz.Herkesi birden memnun etmek mümkün değil. Bence yazı,(Hiç olmazsa bu kategoride) bir mesaj vermeli. Selamlar Doktor.

Ümit Culduz  
 01.12.2012 4:25
Cevap :
Balcı halis-munis bir adam ondan öyle oluyor herhalde. Kendisiyle oturmuşluğumuz kalkmışlığımız, sahilden manzaraya bakmışlığımız da var. Sohbeti de hoş. Amma velakin işte belki de siizn dediğiniz sebeplerden belki başka sebeplerden dolayı bir türlü blog kategorisine yerleşemedi. Belki de başka bir yer buldu kendine :)) Sevgi ve muhabbetle..  01.12.2012 7:21
 

Bak hocam biz buarada ne deriz biliyormusun? "to many chief no indian" Mealen soyle; Cok ogretmen var ogrenciler nerede? Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 01.12.2012 3:08
Cevap :
Bizim burada da "ona öyle demezler peynir ekmek yemezler" diyorlar ama aldırmıyorum :)) Sevgi ve muhabbetle..  01.12.2012 18:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster