Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '10

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
541
 

Blog medyası!

Blog medyası!
 

Blog medyası oluşuyor biliyor musunuz?

Gazetelerin okuyucu mektupları köşeleri var. Millet derdini, sorunlarını, isteklerini, dileklerini burada dile getiriyorlar.

Blog medyası bunun bir üst modeli gibi.

Halkın, sesini daha yaygın bir ağda dile getirmesi bu.

Gördüğüm kadarıyla blog yazını dünyada gelişiyor. Ticari bir ürünün tüketiciye ulaşması için üretim ve pazarlama evresinden daha önemlisi reklamının iyi yapılmasıdır. Tanıtım harcamalarının ne kadar yüksek meblağlar tuttuğunu biliyoruz. Bu da ürünün maliyetini artıracak ve rekabete dayalı sistemde, ürüne olan talebi negatif yönde etkileyecektir. Ürünün bilinirliği azaldıkça talep de azalacak ve belki de piyasası olmayacaktır.

Blog yazarı da bir tüketicidir. Memnun olduğu ürünün gönüllü reklamcısıdır. Blog yazarlarının bu ürün hakkındaki olumlu ya da olumsuz görüşlerini internette yayması ürünün satışına büyük tesiri olacaktır.

En iyi reklam halkın memnuniyeti değil midir?

Blog yazını kamuoyu oluşturmada da göz ardı edilemeyecek boyutta bir yere gelecektir. Dünyanın bir yerindeki gizlenen bir olay bir, hareket, buradaki paylaşımlarla açığa çıkacak ve kamuoyu baskısı oluşturacaktır.

Çin’deki Uygur katliamını hatırlayınız! Her türlü sansüre karşı bir yolunu bulup bunu internetten dünyaya duyurdular.

İnternette yazılan her yazının büyük önemi var. Toplumu böylelikle kontrol edebilir, harekete geçirebilirsiniz. Toplumun araştırma özürlü olduğunu biliyoruz. Meyilli olduğu bir ideolojiye paralel bir propaganda materyali geldiğinde bunu hiç düşünmeden öteye beriye yaymada bir sakınca görmez.

Toplumu manipüle etmede büyük bir avantajı vardır demek istiyorum.

Blog medyası yakın bir zamanda dikkat çekici bir konuma gelecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Alınan keyif daha bir başka Ahmet bey, özellikle de sabah kahvaltısında! Klavye tuşları arasına ekmek kırıntıları dökülmesi riski yok en azından:-))

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 21.06.2010 0:02
Cevap :
Sayfaları çevirmek ne kadar zor biliyor musun!! Benim de başımdan geçti ekmek kırıntıları işi, ıslak kuru elektrik süpürgesiyle çektim aldım! A tuşu kayıp ama olsun.  21.06.2010 0:10
 

Ahmet Bey... Blog yazarlarını/ yazanlarını ciddiye alan var mı? Ben bilmiyorum. Ama yazma, bir tat veriyor. İnanın, alıştığım blogdaşlarının yazılarını okumak, bana gazete okumak kadar tat veriyor. MB'yi bu yönüyle seviyorum. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 20.06.2010 21:56
Cevap :
Halkı ciddiye alan yok Turgut Bey. Bu bağlamda görmek lazım. Medya seçilmişleri vardır ve konu bunların çizdikleri yolda dolaşır, gider gelir. Blogcu kimsenim adamı olmadığı için daha bağımsızdır.  20.06.2010 23:30
 

Düşündüm birden. Korkulu rüya gibi geldi:=)) Sevgiler

sessiz-çığlık 
 19.06.2010 14:05
Cevap :
Gelmesin!! Rahat uyuyun!!  19.06.2010 14:20
 

Ciddiye alınır ve seviye korunursa, fevkalade sonuçları beklenir, teşekkürlerimle...

Yurdagül Alkan 
 19.06.2010 13:33
Cevap :
Tabi. Tartışma kültürü gelişir. Bloglarda bağımsız olarak böyle yazılar yazılıyorsa da bir bütünlük içinde olması güzel.  19.06.2010 14:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1638
Toplam yorum
: 13551
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 454
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

Doğum tarihim değişmedi ama çok şey değişti bu güne kadar. En başta, dede oluyorum! Evet; şaşırdı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster