Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
558
 

Blog okunma saatleri

Blog okunma saatleri
 

Blog okurunu anlamak çok zor. Ne zaman okuyacağı belli olmuyor. Her blog yazarının başka başka okunma saatleri var. Kimi yazar gece okunuyor, kimi yazar sabah saatlerinde, kimi yazar gün boyunca. Bu konudaki sayısal olmayan gözlemlerimi aktarmak istedim.

Milliyet Blog dünyadaki saat dilimlerinin hepsinde okunma olasılığı olduğu için her saatte okunma olasılığı var.

Sabah Blog sayfasında “Bugün en çok okunan blog yazarları” listesine baktığımda gece okunanları görüyorum, 6 kişi görünüyor. İlerleyen saatlerde ara sıra o listeye baktıkça gece okunanların birer birer listede aşağılara indiğini, sabah okunanların onların yerini aldığını izliyorum. Sonra sabah okuru çok yüksek olan birkaç blog yazarımız aniden ilk sıralara yükseliyor ve sonraki saatlerde okurları onları terkediyor.

Kimi blog yazarlarının çok sayıda yazısı az az okunup günün toplamı yüksek oluyor. Kimi blog yazarlarının bir veya birkaç yazısı çok okunuyor ve günün toplamı yüksek oluyor.

Yeni yazıların okunma sayısı diğerlerine göre daha yüksek oluyor, bunda yeni yazıların Milliyet ana sayfasında ve bannerlarda yayınlaması etkili oluyor. Bazı popüler eski yazılar kimi günlerde sürpriz çıkışlar yapıyor.

Genel okunmanın yüksek olduğu saatler sabah 9-10, öğleyin 13-14, akşam 20-21, gece 23-24 dolaylarında.

Blog yazarlarının en az yüzde doksandokuzu gün boyunca okunuyor, genel okunma yüksek olduğu saatlerde yükseliyor diğer zamanlarda azalıyor. Çok özel yazılar dışında hızlı artışlar olmuyor.

Önümüzdeki günlerde Milliyet Blog sayfasındaki değişik kesitlerden örnekler alıp bu yazıyı sayısal olarak yazacağım. Şimdi bunun altyapısını hazırlıyorum. Bu örneklerin gerçekçi olması için blog yazarlarımızın yardımı gerekiyor: Bildiğiniz gibi bir süredir e-posta adresimiz ve şifremizle “login” durumdayken kendi sayfalarımızda dolaştığımızda sayfalarımızın “hit” sayısı artmıyor. Bu konuda özen gösterirseniz blog sayfalarımızı en doğru sayılarla değerlendirebiliriz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yıllar önce bir dersanede çalışıyordum. Sözleşme zamanı dersane patronu fiyat düşürmek için öğretmenlere sorularının sınav deneme testlerinde az çıktığını söylüyordu. Blog okumada aynı ona benziyor gibi geldi bana. Emeğine sağlık sevgili Aydın...

Müyesser Saka 
 04.05.2007 9:17
 

Yazılarım okunmuyor diye kime umudunu kesmesin. Mart ayında eski bir FB-BJK maçı anımı yazdım. Okunma oranı çok düşüktü. Ne zaman FB-BJK kupa maçları başladı okunma oranı çok yükselmeye başladı. Bu cumartesi yine hasat zamanı yaklaşıyor. Benim yazılarım gündüz saatlerinde çok hızlı akşam 6-7 gibi kriz başlıyor. Saygılarımla.

Eşit Ağırlık 
 03.05.2007 7:07
 

Yaklaşık 1 saattir blog okuyorum. Henüz kendi sayfama girmiş değilim. M.B. a da (habercimde olanlardan e-mail geldiği için)e-mailden girdim ve halâ okumaya devam ediyorum. Yorum yaza yaza size kadar geldim. Yani istediğiniz bu tür yardımsa eğer ben zaten öyleyim. İlk yardım benden:)) Bu arada yaptınız çalışma hem yararlı hem azımsanmayacak kadar emek isteyen bir iş. Şimdiden teşekkürler.

Abla 
 02.05.2007 23:14
Cevap :
Sevim Hanım, LOGIN durumdayken dilediğiniz kadar dolaşın kendi sayfalarınızda. İçiniz rahat olsun, hit sayısı hiç artmaz. Hoşçakalın.  02.05.2007 23:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster