Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
434
 

Blog reklamı

Blog reklamı
 

www.bestcom.com


Başlığa bakınca reklamcılık ya da blogların reklam aracı olarak kullanılmasıyla ilgili bir şeyler yazacağımı sanmayın. Ben daha çok bundan sonra yazacağım bloglarla ilgili reklamımı yapacağım. Malum bazı kategorilerde çok tık alamıyorsunuz. Yazımı okuyanlar hani sen bloglardan uzak duracaktın dediğini duyar gibiyim. Duramıyorum işte, inanın bırakmak için çok uğraştım. Hipnoz yöntemini bile denedim ama olmuyor işte. Sigara için bu kadar uğraşsam çoktan bırakmıştım. Bir yandan da yazılan blogları ve gelen ilginç yorumları gördükçe kendi kendime "hadi Serhat, yaz," diyorum. Gerçi şuna da kesin kararlıyım. Bazılarına hiç bulaşmayacağım. Çünkü değmediğini acı tecrübelerle öğrendim. Buralarda bazı cemaatlerin sözcülüğünü yapanlar, demokrasiyi çoğunluk ne isterse onu yapar sananlar, ermenilerden özür dilemeyi aydın olma sananlar, Atatürkçülüğü eskimiş ve köhne bir görüş olduğunu savunanlar, ülkenin adım adım bölünmeye doğru gidişini göremeyecek kadar kör olanlar, Ergenekon'a saldırıp Deniz Fenerini görmezden gelenler var. Bu kişilerin tamamı da kendini aydın sanırlar. Ben kısaca onlara sözde aydın diyorum. Neyse reklamlara dönelim.

Bloglarda yazmadığım sürede özellikle Nietzsche ve İnsan Hakları konularında çalıştım. Yaptığım çalışmaları siz sevgili bloggerlarla paylaşacağım. Nietzsche'nin önemli kitaplarının özetlerini sizlere sunacağım. Önce kitap kategorisinde yayınlamayı düşündüğüm bu çalışmaların Felsefe kategorisinde daha yararlı olacağına karar verdim. Ama okuyanlar kategoriler konusunda bir fikir ya da eleştiri getirirlerse yeniden de düzenliyebilirim.

Nietzshe'nin ele aldığım kitapları ise şunlar: Deccal, Ahlakın Soykütüğü, İyinin ve Kötünün Ötesinde, Ecce Homo, İnsanca Pek İnsanca. Bunlardan İnsanca Pek İnsanca en uzun yazım. Çünkü onu bir sunum şeklinde ele aldım. İnsan Haklarından ise yine uzunca sayılabilecek bir yazı olan Yoksulluk konusunu sizlerle paylaşacağım. Çalışmalarım bittiğinde ise Nietsche'de dil ve retorik, ayrıca İnsan Hakları kavramı içinde Göç sorununu irdeleyeceğim. Umarım bloglardaki enetellektüel birikime bir katkım olur. Bugün yayına alacağım ilk çalışma Deccal (Anti-Christ) olacak. Herkese iyi okumalar. Çalışmalarımla ilgili yapacağınız eleştirilere gerçekten çok ihtiyacım var, yani eleştirel bir gözle okursanız beni çok mutlu edersiniz.

Blognot: Yoksullukla ilgili çalışmam 31 mayıs tarihinde yayına alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 1134
Toplam mesaj
: 114
Ort. okunma sayısı
: 1588
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Emekli Deniz Öğretmen Subayım. Felsefe ve yabancı dil eğitimi üzerine çalışmaktayım. Yazmak ise b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster