Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
404
 

Blog'unuz çok okunsun istiyorsanız işte ip uçları

Blog'unuz çok okunsun istiyorsanız işte ip uçları
 

Temel bir gün kitap yazmaya karar vermiş. Oturmuş yazmış güzel güzel. Fadime'yi anlatmış kitabında. Çok beğenmiş yazdığı kitabını ve yayınlatmaya karar vermiş, gitmiş yayınevi sahibi Dursun'un yanına. Dursun Temel'in kitabını çok beğenmiş ve yayınlamayı kabul etmiş. Kitap basılmış dağıtılmış. Oturup ne kadar satacak diye beklemeye başlamışlar. Aradan bir hafta geçmiş kitap hiç satmamış. Temel ve Dursun düşünmüşler ne yapalım diye. Dursun'un aklına bir fikir gelmiş.

- Ula Temel, habu bizum millet, aşk meşk işlerini pek sever, kitabun adini 'Fadime'yi Sevdiler' yapalum, demiş.

Temel de kabul etmiş. Gel zaman git zaman kitap satmaya başlamış ama hala istedikleri kadar çok satmıyormuş. Dursun bir teklif de daha bulunmuş Temel'e.

- Ula Temel, habu bizum millet meraklidur, biraz meraklanduralum onlari. O yüzden kitabun adi 'Fadime'yi Kim Sevdi?' olsun, demiş.Temel bunu da kabul etmiş.

Aradan biraz daha zaman geçmiş. Satışlar eskisine göre çok daha iyiymiş. Ama Temel'le Dursun çok daha fazlasını bekliyorlarmış. Dursun yine bir teklif de bulunmuş Temel'e,

- Ula Temel, habu bizum millet biraz da dindar bir millettur, biz en eyisi kitabun adini 'Allah Allah! Fadime'yi Kim Sevdi?' yapalum demiş. Temel bayılmış bu fikre, kabul etmiş.

Temel'in kitabı kısa zamanda en çok satanlar arasına girmeyi başarmış.

- Her ne kadar komik gibi görünse de bir eserin en önemli kısmı kuşkusuz başlığıdır. Okuyucuyu ilk yakaladığımız andır başlık. İyi bir başlık yazınızın bir çok kişi tarafından görüntülenmesini sağlayacaktır kuşkusuz. Tabi içeriğinin de dolu olması lazım.

- Yazılarınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarında da paylaşarak kendi arkadaşlarınız görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

- Üye olduğunuz forum sitelerinde de sayfanızın linkini verebilir, daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

- Tüm bunların dışında yazılarınızdaki samimiyetiniz  ve yazdıklarınızın kalitesi yazınızı okuyan bir kişinin sizi önermesi ya da paylaşması sonucu daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Saygıyla kalın.

Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kemalciğim, fıkrayla birlikte yazının özü cuk diye oturmuş tebrikler, Türkiyede ihtiyaç sıalamasında kitap 235. sıradayken, kitap okuma konusunda çoğu Afrika ülkelerinin gerisinde kalmış iken, Japonyada toplumun yüzde 14’ü, Amerikada yüzde 12’si, İngiltere ve Fransada yüzde 21’i düzenli kitap okurken, Türkiye’de yalnızca 1000’de 1 kişi kitap okurken, Bir Japon yılda ortalama 25, bir İsviçreli yılda ortalama 10, bir Fransız yılda ortalama 7, bir Türk ise 10 yılda ancak 1 kitap okuduğu bir toplumda okutmayı cazip hale getirmek zor tabii. eline, dımağına sağlık. Başarılar dilerim.

Nizamettin BİBER 
 04.07.2012 8:47
Cevap :
sağol varol abicim, senin güzel yorumların yazma konusunda ayrıca motive ediyor beni.teşekkürler.  04.07.2012 17:07
 

Bir yazının okunulması yazarını mutlu eder elbette. Okunulabilirliği sağlamak da biraz pazarlama işi. Becerebilene ne mutlu.Oysaki ne kadar değerli yazarlarımız var arada kaynayıp giden, farkedilemeyen...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 03.07.2012 12:39
Cevap :
haklısınız, keşfedilmeyen orhan pamuklar yaşar kemaller,çetin altanlar dolu etrafımız, ama herkes bir gün bi şekilde hakkettiği yere gelir.kuşkusuz, buböyledir.saygılarımla.  03.07.2012 13:11
 

Hassasiyet yolunu şaşırınca okur da okuyacağı blogu şaşırıyor. Bu yüzden etkili bir başlığın yanı sıra yazınızın da blog anasayfada ön plana çıkarılması çok önemli. Bir örnek vereyim. Geçenlerde "Yolunu şaşıran hassasiyet" diye bir yazı yazdım. Blog anasayfada yeterince gösterilmeyen yazıyı facebooktaki neredeyse bütün üye olduğum gruplarda defalarca paylaşmama rağmen 5 günde sadece 35 kişi okudu. Sağlıcakla...

Asi Güvercin 
 03.07.2012 11:43
Cevap :
yorumunuz için teşekkürler.okumaya pek de ilgili olmayan bir toplumuz doğruya doğru...  03.07.2012 13:10
 

Arkadaşım, MB dünyasına, yazın hayatına hoşgeldin. Hayırlı olsun.Kaleminin avazı daim olsun. Selamlar...

Ay Şen 
 03.07.2012 1:37
Cevap :
sağol varol.  03.07.2012 13:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 974
Kayıt tarihi
: 08.06.12
 
 

1987 Rize Hemşin doğumluyum. KTÜ - Sınıf Öğretmenliği mezunuyum. Halen Rize- Kalkandere'de Sı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster