Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
545
 

Blog üzerine blog

Blog üzerine blog
 

blog konusu bulmak.. Nasıl?


Bu konuda en son yazı yazacak biriyim. Çünkü; 1- Blog alanında yeni sayılırım. 2- Konu hakkında derinlemesine bir bilgim yok.. O yüzden sürç-ü lisan edersem affola.. :)


Sağ olsunlar, İnternet bilgi otoyolunu aynı zamanda devasa bir arşiv haline getirdiler. Eski yazıları ve/veya yazılarımı biraz uğraşarak da olsa bir "search"la bulabilmek olanaklı. Güzel bişey bu! "Blog"lar da aramayı çabuklaştırmak açısından yardımcı olabilir. Konu hakkındaki bilgi/leri bloglarda tutmak ve gerektiğinde anımsamak daha kolay... Ve her şeyden önemlisi; ister önceden, ister sonradan "bilgi paylaşımının dayanılmaz keyfi"ne varabilmektir.


"blog konusu bulmak" diye Google'da arama yaptığımda bulduğum sonuçlar yukarıdaki düşünceyi yarattı. Daha önce söylemiş olanlar olabilir. Ama ben görmedim. Dedim ya.. Yeni sayılırım bu alanda, diye.. ;)


Neyse sözü uzatmayayım.. "İlgi Çekici Blog Konuları Bulmak İçin 10 Yöntem" başlıklı yazı ilgimi çekti. Tüm maddeleri değil de çarpıcı bir kaç maddeyi burada paylaşmak istedim..


* "google gruplarında farklı alanlarda onlarca tartışma bulabilirsiniz. Sadece google grupları arasında gezinmeniz bile bir sonraki blog yazınız konusunda kafanızda bir ampul yakabilir."


* "Beğenerek takip ettiğiniz bloglar mutlaka vardır. Bu blogların arşivlerinde bir gezinin bakalım. Belki ilham periniz oralarda gizlenmiştir.


Ve tabii ki alıntı yaparsanız, alıntı yaptığınız bloga referans verin. Bu hem blogcular arası nezaket kurallarının gereğidir, hem de blogunuza daha çok okuyucu çekmenize yardımcı olacaktır."


* "Kendi blogunuza ait arşivleri tarayın. Bulduğunuz yeni yazı fırsatlarını görünce şaşıracaksınız. Yazılarınızın bir kısmı henüz tamamlanmamış, yarım kalmış, geliştirilebilir fikirlerden oluşuyor değil mi?"


Bunlara "forumlar" da eklenebilir. Ben çok yararını gördüm. Halen de görüyorum. ;)


Haydi.. Blog, blog üzerine.. :D 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öğrenmenin yaşı da yok yeri de.. HEr zaman her yerde yeniliklere, yeni bilgilere açık olmak lazım. Çok kıdemli olmasam da azıcık kıdemli sayılacak kadar yazdım. Ama hala acemiyim. Acemilik iyi bir şey. Öğrenmeyi ve değişmeyi kabul etmeyi kolaylaştırıyor. Bence.. O açıdan faydalı bir blog oldu benim için.. Fikrine sağlık.

Murat HACIOĞLU 
 06.03.2011 20:59
Cevap :
Çok teşekkür ederim.. Benzer şeyleri düşünüyoruz "öğrenmek" konusunda..  06.03.2011 23:31
 

Merhabalar...Sevgili BABÜR kardeşim.... Sizi güzel bir dilekle karşılıyalım o halde.. :-)) •TANIŞMALAR + ARKADAŞLIKLAR = DOSTLUKLAR *İşte, ne güzel bir ortam oluşmuş, insanlar (+) Pozitif olduğu müddetçe , etrafını daima güzel bulutlar sarar… (-) Negatif olduğu müddetçede etrafını şiddet ve yıldırımlar kaplar… • El ele bütün dostlar, EL ELE….. Sevgiler ve selamlar… NK-ADA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 06.03.2011 17:13
Cevap :
Merhabalar.. Çok teşekkürler.. Eskilerden öğreneceğimiz çok şey var, her zaman.. Saygılar, sevgiler..  06.03.2011 17:50
 

Babür, önemli bir konuya parmak basmışsın. Henüz 18 bloğu yayınlanan, ajandasında en az 30 blog konusu olan bir adam da oksam, bugün ne yazsam diye düşündüğüm oluyor. Kendim ve Milliyet blogta yazan tüm arkadaşlarım adına verdiğin ip uçları ve bu işe cidden kafa yorduğun için çok teşekkür ederim sana. Düşünmeye ve paylaşmaya devam... Tabi ki hep birlikte.

Cem Beraat Çamsarı 
 06.03.2011 17:05
Cevap :
Rica ederim.. Ben teşekkür ederim yorumun için.. Elbette.. Düşünmeye ve paylaşmaya devam.. ;)  06.03.2011 17:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 468
Kayıt tarihi
: 01.01.11
 
 

Milliyet Bloga taşınmam kolay olmadı.. Varlığını aşağı yukarı başlangıcından beri bildiğim bu dev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster