Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
919
 

Blog ve bob projesi; okuma, yazma...

Blog ve bob projesi; okuma, yazma...
 

Neşem kaçtı, yazmayı düşündüğüm 271. blog.

Eve gelince yazılarıma ve yazılan yorumlara baktım.Okunmak ve olumlu, olumsuz eleştiri almak doping gibi geliyor. Bekletmeden hemen söyleyeyim bu gün s.aydın beyin yorumu ile yetindim. Oysa “Türkiye’nin tapusunu futbolculara verelim” adlı blog’a tepki veya olumlama gelmesini bekliyordum. Ben de mi kategori değiştirsem acaba. Gündelik yaşam kategorisinde olabilir mi ki, yüzdelere bakarsam olabilir gibi görünüyor.Birde şu bayan okuyucu oranını yükseltebilsem. Fal, aşk filan yazarsam olur herhalde. Neyse biz yine bu gün biriktirdiklerimizi paylaşalım.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=76906 Bana öyle geliyor ki okumaktan çok yazmaya hevesliyiz.Kendimi ayırmıyorum bu tespitimden. Zaman sıkıntısından blog yazan arkadaşlara kendim beklediğim halde yeterince yazamıyorum.

Son günlerde medyaya hakim olan sınırdan, kuzey Irak’tan yapılan yayınları eleştirel bir bakış ile ele almayı düşünüyordum. Oysa gündem hızla değişiyor ve gözden çoğu durumları kaçırıyoruz. Gazetelere egemen olan bu iş bitti manşetleri ile birlikte değişime karşılık bizden nelerin gittiğini merak ediyorum.

Elebaşlarının paketlendiği üzerine yazılanlar söylenenler, AB’li milli eniştemiz Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk DTP’den, terör örgütü PKK’nın stratejisini ve eylemlerini desteklemediğini açıklamasını istemesi, Şehit aileleri ile görüşmesi gibi son dönemde uluslararası rüzgarın Türkiye’den yana dönmüş gözükmesi beni bu sorunun bu kadar kolay görüntü değişikliğine uğramasına şüphe ile bakmaya itti.

Daha düne kadar ABD, AB ülkelerinde gerilla, özgürlük savaşçısı gibi görülen gizli veya açık şekilde desteklenirken neden kamuoyuna verilen görüntü değişti.Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun İran dosyasını ele aldığı bu günlerde yaşanan değişimi ister istemez ilişkilendiriyorum.

Bu kadar kolay olamaz . İbrahim Pekbay’ ın “ “Paket”lerinin “bedel”i nedir “ adlı blogda geniş bir şekilde konuyu irdelediğini görebilirsiniz. http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=77105

Nedense isteksizim. Kendimi sorguluyorum ve vardığım sonuçlar nedense beni iyimserliğe götürmüyor. Fısıltı gazetesinde etnisite yerine “Din eksenli “ bir siyasi parti kurulacağı yolunda haberler ortaya atılmasına rağmen gerçekçi bulmadım doğrusu. Ama düşününce cemaat ve tarikat etkisinin tartışılmaz üstünlüğünü kavrayınca olabilirliği üzerine senaryo kurgulamaya koyuldum.

Bütün bunlar (BOB) Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili roller yeniden paylaştırılırken Türkiye’nin elini güçlendirmek için; yaşanan gelişmeler masada dağıtılan kartların oyunun başka bir aşamasına geçildiğinin işareti olabilir mi?

Suriye’ye yapılan İsrail saldırısı İran’a yapılacak olası saldırının provası olarak ta değerlendirildiğine göre; olaylara ve gelişmelere geniş bir perspektiften bakmanın gelişmeleri anlamlandırmada yararlı olacağını düşünüyorum.

Gündemi Ulusal takımın galibiyeti ötelemiş gibi görünse de yaşanan hareketlilik tempo artırarak devam edecek gibi.
Bekleyip göreceğiz…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Onlara acımamak mümkün mü? Pekala farkındalar, Türkiye: Kötü emellerin, korkulu rüyası. Türkiye: Bir dalgakıran! Türkiye' nin taraftarlığı paha biçilmez değerde! Türkiye' nin tarafsızlığı Türkiye'ye çok faydalar sağlaya bilir! Çıkar peşinde, hangi milletten olursa olsun gençleri çoçukları ölüme mahkum edenlerin parmaklarına cetvelle vurarak, benim evimde, çevremde, hatta evrende! Bu tür davranışları onaylamıyorum! Tavrını takınabilecek, gösterebilecek güçte! Sizin bayan okurunuz bu düşünceler içinde! Zamanlama, bunu gözden kaçırmamak şartıyla! Elinize sağlık! Selamlar

Alev Meisel 
 23.11.2007 12:44
Cevap :
Güzel paylaşımın için teşekkür ederim,yüreğine sağlık...  18.12.2007 0:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster