Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
224
 

Blog Yazarı mıyım?

Blog Yazarı mıyım?
 

Evet blog yazarıyım.. Herkes yazar da ben değil miyim? Ben yazamaz mıyım? Elbet yazarım. Yazıyorum da.
Peki neden?

Kemal Sunal Umudumuz Şaban filminde muhtar adayı olarak halkın ısrarıyla kürsüye çıkar ve der ki: "Şimdi ben buraya neden çıktım, niçin çıktım, nasıl çıktım? Bunları izaha gerek yok. Gördünüz, yürüdüm çıktım. Buraya çıktıkta sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardır. Sahi kim çıkardı lan beni buraya?
Halk cevap verir: "Biz çıkardıık bravoo yaşaa.."
http://www.youtube.com/watch?v=BC8Shsub0N

O, halkın umudu şaban olarak filmde kürsüye çıktı. Bizim burda çıkacak bir kürsümüz yok. İnsanlara kendimizi anlatabileceğimiz ya da onların bize "hadi anlat" diyerek çıkaracakları bir kürsü de yok. Bunca "görmüş geçirmiş", "okumuş öğrenmiş" insanın yaşadığı bir ülkede halkın ümidi olmak gibi bir rüyamız zaten yok.

Son günlerde bazıları kendini tanıtırken cümle içine "blog yazarıyım" ünvanını da ekler oldu. Ben de kendi kendime dedim ki ne menem şeydir bu blog yazarlığı? Meslek midir? Hobi midir? Eğlence aracı mıdır nedir? Çok mu geç kaldım bilmiyorum ama bundan böyle bende kısa kısa bir şeyler karalayacağım. Ünvan kazanmak, ego tatmini ya da kahraman olmak için değil. Kendim için yazacağım. Kimse okumasa da kendime not olur diye yazacağım. Hiçbir özel sebebi, amacı yok.
Yani kısacası "yürüdüm çıktım..." o kadar.
Hadi hayırlısı.
Saygılar...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Baya da olmuş.Kelimelerden comleleri, cümlelrden fikirleri kazak örer gibi paylaşım örediz. Bi bloga yarar veya yaramaz, bizler blog yazarız.Aramıza hoş geldiniz. Bence biyoloji engin deniz gibidir ve özellikle biyologların söyleyecekleri çok şey olabilir.

Turbest 
 29.05.2012 0:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 226
Kayıt tarihi
: 19.05.12
 
 

Bir biyolog.. Biology :(Yun. bios: hayat; logos: ilim)= Hayat Bilimi   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster