Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
184
 

Blog Yazarının Günlüğü - 1

Blog Yazarının Günlüğü - 1
 

Hayal Gücü


Bundan çok kısa bir süre önce bu alanda yazılar yazma karar aldığım günden beri çok değil üç blog yazısı ile sistemin içinde kendi yerimi aldım. Birçok kategorinin bulunduğu bu ortamda son zamanlarda okuduğum kitap ve videolardan esinlenerek ve tamamen bilgilendirmeye dayalı olmasını istediğim blog yazıları yazmayı tercih ettim.

Blog yazıları yazdıkça çevreye konulara olan merakın artması, bilmediğin bir konu üzerinde araştırma yapma isteği her geçen gün artmaya başlıyor. Daha gündemimdeki yazıya nokta koymadan aklıma gelen farklı bir konu üzerinde de fikirler paylaşsam diye odak noktası belirliyorum ister istemez. Günlük toplam iki saat süren metro yolculuğu sırasında okunan kitaplar, dergi ve ücretsiz mobil uygulama üzerinden okunan e-dergi ve e-kitaplara göz gezdirme açlığı hisseder oldum. Ama kalabalığın verdiği dar alan ve bunalım ortamı içerisinde kendini tam veremediğin anlarda bile metronun tv belgesellerini, programları o sıkışıklıkta kenardan da olsa göz gezdirmekte mümkün oluyor.

Blog yazıları günlük yazmaktan ibaret olduğunu düşünenlerin yanı sıra bilgi birikim sağlayarak harmanlayıp okurlarına verimli dakikalar sağlayan duayenler de mevcut. Ayırt etmeksizin farklı görüş ve bilgiye sahip te olsalar her birini okuyup, ana tema olarak ne anlatmaya çalıştığını algıladıktan sonra bir diğerine geçiş yapıyorum. Amaç bana göre en sığ bilgi ile günlük takılanlar ile bu alana ilgi duyanların arasındaki farkı yakalayıp kademe olarak nerelerde olduğumun ölçüsünü bilmek isterim.

Tabi ki birde bu çalışmaların çevreye yansıması olacaktır. Oldu da. Hiç ummadığım taraflardan aldığım tepkilerin yanı sıra beklediğim kişilerden de etkilerini fark ettim. Kimler bu blog çalışmalarımın farkında olacak? Kimlere etki edecek veya kimler tepki ile karşılık verecek. Kısa sürede her biri ile ayrı ayrı karşılaştım. Tabi ki bunların hepsi planımın bir parçası. Kendi bildiğim inandığım doğrultuda devam edeceğim ve adım adım ciddi bir alana doğru ilerlemeyi hedeflediğim bu çalışmalarımda kişilerin etkileri benim yazacağım konularda birer paragraftan ibaret olacağı, psikolojik yapıları ve düşünce tercihleri bloglarımın karakter sayısında artış sağlayacağı kesin.

Alakanız için teşekkürler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım üç-beş blog yazdıktan sonra kaybolan ve geri dönmeyen yazarlardan olmazsınız. MB'a renk katmanız dileğiyle, kaleminiz daim olsun. Saygıyla...

Özkan Sarı 
 08.11.2018 17:11
Cevap :
Hep Beraber Olsun. Temenniniz için teşekkürler.  09.11.2018 11:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 265
Kayıt tarihi
: 30.10.18
 
 

Sakarya Üniversiyesi Bilgi Yönetimi Mezunu, Bir Kamu Kurumu Çalışanı, Memleketi Ordu, İkameti İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster