Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
613
 

Blog yazarlarımızın reyting avı

Blog yazarlarımızın reyting avı
 

Ne farkımız kalır diğer blog sitelerinden. Milliyet Blog ayrıcalığı kayboluyor mu yoksa yavaş yavaş? Hani paylaşımlarımız? Bloglar çok acil durumlar haricinde diğer blogcuları anlatmamalı bence. Bunun için yorum bölümleri var yazıların altında. Blog sayfaları konusundaki öneriler bile, sanatsal değeri olduğuna inandığım ve bizler için adeta bir terapi kutsallığı olan herkese açık sayfalarda olmamalı. Editörlerin mesaj kutularında ya da yorum hanelerimizde olmalı. Bir hastalık, bir ayrılık ve toplumun faydasına olacak büyük projelerin haricinde( ağaç dikmek, yoksul çocuklara yardım, deprem ve vb. konular) bu sayfaları daha çok ruhumuzdan yansıttığımız zevkle okunabilecek coşkulu çığlıklarımızla doldurmalıyız.

Tabi ki kendi başımızdan geçen ve paylaşılarak örnek olabilecek olaylar yazılıp çizilecek. Kendi ruhumuz bu sayfalara yansıtılacak. Ama bir blog yazarı ısrarla insanların dikkatini çekerek ve acaba benim için bir şey yazdı mı diye düşündürerek, insanlara yazılarını okutturmak istiyorsa, yazısının başlığını blog diye atması zaten yeterli oluyor. Aramızda bunu çok hoş, mizahi şekilde işleyen ve farklı bir üslupla blog sayfalarını renklendiren arkadaşlar var. Benim korkum, bunun bir salgın haline gelip herkese bulaşarak, aramızda oynadığımız bir tek kale maça dönüşmesidir.

Eğer dış dünyada da okunur olabilmek önemli ise hedefimiz 1500 kişi olmamalıdır. Hedefimiz içimizdeki reyting değil, google gibi arama motorlarında çıkan yazılarımızla hergün yeni misafirler kazandırabilmek olmalıdır Milliyet blog sayfalarına. İçimizde 500 kişinin okumasından, sayfalarımızla yeni tanışan 5 kişi benim için daha önemlidir. Ailemiz nasılsa bir gün döne dolaşa bizim yazılarımızı okur. Bence önemli olan ailemize daha fazla insanı katabilmektir. İşte o zaman yazımızı okuyan ve kendi ruhunun yansımasını bulan 3 kişiler 5 kişiler gerçek anlamda ölçü olacaktır bizlere.

Yorumlarımızda biz yine projelerimizden ve birbirimiz hakkında düşündüklerimizden bahsedebiliriz. Yorumlar güzel analiz edildiğinde ve cevaplandırıldığında bizler için ikinci blog sayfası gibi doyurucu olabilir. Kulis ve sahneyi biraz karıştırıyor gibiyiz sanki. İnanın bizim sayımız 1500 ise bir o kadara yakında üyelik harici okuyanımız var. Arama motorlarından ses getiren yazılarımız var.

Kısa bir zaman önce yazdığım ve mizahi bir biçimde işlediğim "sahte yeğen olayı" içinden zor çıkılacak bir halde beni dolandıran kişinin başına çoraplar örmeye başladı. Paramı banka hesabıma geri yatıran şahıs, hergün beni telefonla arayıp, Tokat'ta duymayan kalmamış herkese yaymışsın, paranı aldınya, daha ne kurcalıyorsun diye küfürler edip telefonu kapatıyor. Bende her sabah işime giderken Cumhuriyet Savcılığı'nı ziyaret eder oldum. Tabiki şaşırıyordum bu kadar büyümesine bu olayın. Bu gün Google' dan ismini kullandığı, yani dayım diyerek beni kandırdığı Sn. Yekta Güngör Özden'in adını soyadını girdim. Ve gözlerime inanamadım. Onlarca sayfalık arama motorunun 3. sayfasında benim olayla ilgili yazdığım bloğun manşeti.

İşte size bloglarımızın gücü. Tabi ki burada en büyük teşekkürü Milliyet Blog hakediyor. Kimi arkadaşlarımız hala yazar olup olamamaktan bahsediyor. Bence silkinin arkadaşlar ve güzel şeyler yazmaya bakın, zira okunuyorsunuz insanlar tarafından. Belki o gün çok ünlü bir köşe yazarı, rastlanmamışlığın ve okunmamışlığın talihsizliğini yaşarken herhangi bir gazetede, belki de sizin yazılarınız okunuyordur dünyanın hiç ummadığınız bir köşesinde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog Konferansı videolarınabakmak isterseniz linkler aşağıda: http://meshurblog.blip.tv http://www.leothemaster.net/blog-konferansi-2007-tv-t-3690.html http://leothemaster.spaces.live.com/Blog/cns!2B0CF3A8EC712858!4152.entry

Levent Ozen 
 10.11.2007 9:09
 

o dolandırcı ile ilgili olan gelişmelere nediyebilirim..yüzsüzlüğün bukadarı.!..yazılarımızın okunma derecesi gün geçtikçe artıyor..milliyet.com.tr ye girdiğimde blog arkadaşlarımızın yazıları ile karşılaşınca çok mutlu oluyorum..Sağolun ..İyiki varsınız Metin Bey !..Selamlar..

aygoz Özlem Eryoldaş 
 29.04.2007 19:48
Cevap :
ÇOOOK TEŞEKKÜRLEEER. İyiki sizde varsınıız.  29.04.2007 21:42
 

Kesinlikle kınıyorum. Bu eleştiri olamaz. Sn. Hakkani Bey'in Ümit Bey'in sayfasındaki yaptığı yorumunu şoka girerek okudum. Ben bu çirkin yorumu okusaydım bu bloğumu bile yayına vermezdim. Üzüldüm. Ben güzel yazılar yazalım bloglarda, izleniyoruz mesajını vermek isterken; aramızda aile içi bloglaşmanın salgın haline gelmesinden korktuğumu anlattım. son bloğum da Ümit Bey'e gönderme değildir. Bu bloğum bir öz eleştiridir. Zaman zaman bende çok okunmak için başlıklarımı merak uyandıracak cümlelerden seçmiştim. Yani bende reyting peşinde koştum. Kesinlikle Sn. Hakkani Bey'in tarzındaki yaklaşımları benim bloğumla bağdaştırmasınlar. Bu kutsal sayfalara "AYIPTIR" kelimesi ile başlayan yorumlar yazılmasın lütfen. Benim Bloğuma yorum getiren ve Ümit Bey'den paşa diye bahseden ve mizahi bir şekilde çok hoş bir biçimde dile getiren Sn. Muzaffer Cellek'in yazısından bile acaba yanlış anlaşılırmı diye tedirgin olmuştum. Ümit Bey apartmanımıza renk katan değerli bir şahsiyettir.

Metin Özkaya 
 14.04.2007 17:06
 

Bu platformun, kişisel tecrübelerden yola çıkılarak hayata dair birçok bilginin ve farklı bakış açılarının öğrenileceği bir yer olduğunu düşündüğümden dolayı, sizin fikirlerinizin çoğuna katılıyorum. Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.Saygı ve selamlarımla.

Doğa 
 14.04.2007 16:44
Cevap :
İsminiz gibi sayfalarınızda yemyeşil. Bende Uluslararası Dünya Çevre ve Barış Sergisini Yıldız Sarayı'nda gerçekleştirmiştim. 39 Ülkenin katılımım ve Darıca Botanik Bahçenin doğal atmosferinin Yıldız Sarayı Silahhane Salonununa taşınmasıyla muhteşem bir görüntü oluşmuştu. verdiğimiz mesaj"Let's save the World" Dünyayı Kurtaralım mesajıydı. Ama maalesef beceremedik. 10 sene evvel görmüştüm dünyanın bugünkü çıkmazını. Yazılarınız çok sıcak. Yorumunuzada teşekkür ederim.  15.04.2007 0:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster