Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
653
 

Blog yazarlarına test soruları...

Blog yazarlarına test soruları...
 

  Kendi yaşamınızdaki olayları, başkalarına mal ederek blog yazdınız mı?
  Yazmış olduğunuz bir blog yazısını çok beğenerek, bu yazıyı burada harcamak yerine, belki ilerde yazacağınız kitapta kullanmak üzere sakladığınız oldu mu?
  Yazmış olduğunuz blog yazısıyla aynı anda yayına alınan başka bir blog yazısı sizin yazınızdan çok daha fazla hit aldığını gördüğünüzde yazınızı yayından çekmeyi düşündünüz mü?
  Yazacak konu bulmakta zorlandığınızda bu yüzden blog sayınızın az olduğunu düşünüp, havaya, suya, ota blog yazarak blog sayısını arttıranlara kızdığınız oldu mu?
  Özellikle haber konusunda yayına hazırladığınız yazınızı, yayına vermeden evvel aynı konuda başka birinin sizin yazdıklarınıza benzer yazısını görünce, kendi yazınızı iptal ettiniz mi?
  Gecenin geç saatlerinde yazmış olduğunuz yazınızın yayına alınmadığını, buna rağmen sizden daha geç saatte başka bir blog yazısının yayına alındığını görünce güvenilir yazar olmadığınıza üzüldünüz mü?
  Bir yorum yazıp, kaydet düğmesine bastıktan sonra, keşke bu yorumu bu kadar ağır bir şekilde yazmasaydım deyip, pişman olduğunuz oldu mu?
  Sizin bir blog yazınıza ağır eleştiri getiren başka bir blog yazarına, onun sayfasına girerek, yazmış olduğu blog yazılarına aynı şekilde misillemede bulundunuz mu?

Eğer Evet’ler fazlaysa siz takıntıları olan fazla hassas birisiniz. Evet ve Hayır’lar eşitse normal bir blog yazarısınız. Eğer Hayır’lar fazla ise ideal bir blog yazarısınız.

Laf aramızda kendi hazırladığım bu test sonuçlarına göre ben 5 evet vererek takıntılı yazar konumuna düştüm. Bu durumu en kısa zamanda düzelteceğime inanıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

evet ve hayır, yarı yarıya...

murat ertaş 
 12.07.2008 11:27
Cevap :
Zaman zaman hepimizin aklına gelen bu tip sorular yarı yarıya olunca normal bir blog yazarı olduğumuzu gösteriyor. Katılımınız için teşekkürler. Selamlar, esen kalın.  12.07.2008 15:18
 

Benim hepsi çekimser çıktı, sanırsam okur-yazar olduğum bile şüpheli :))))

silik 
 11.07.2008 23:04
Cevap :
:)) 26 blog yazan biri mutlaka okur yazardır. Selamlar, esen kalın.  13.07.2008 1:15
 

Üç soru ya ''evet'',beş soruya ''hayır'' cevapları verdim.Pek ideal bir yazar olduğumu sanmıyorum,belki de fazla rahat demek daha doğrudur benim için,ne dersiniz?:) Güzel yazı olmuş.Ellerinize sağlık.Saygı ile...

sbseda.. 
 11.07.2008 10:55
Cevap :
Aslında test soruları insanların bilmedikleri yönlerini bir bakıma öne çıkarır. Bazen de kendi kendimize açıklamaktan korktuğumuz bazı durumlarla yüzleşiriz bu sorular karşısında. Önemli olan kişinin kendisini iyi tanımasıdır. Beğeniniz için teşekkür ederim. Sevgiler, esen kalın.  11.07.2008 11:06
 

Ben hiç birine evet cevabı veremedim Bu kadar vurdumduymazlık ta olmaz ki acil eylem planı yapmalı en kısa zamanda bu kafayı değiştirmeliyim:) Selamlar

Zaman sonra 
 11.07.2008 9:34
Cevap :
Evet cevabı vermemeniz sizin ideal bir blogcu olduğunuzu gösteriyor. Bence bu düşüncelerinizi hiç değiştirmeyin. Selamlar, esen kalın.  11.07.2008 10:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7879
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3375
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster