Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
845
 

Blog yazarlarını tanıyalım (6)

Blog yazarlarını tanıyalım (6)
 

Blog yazarlarını tanımaya devam ediyoruz. Öyle bu işten kolay kurtuluş yok baylar bayanlar. Efendim ne demiş atalarımız, "Ayağını bacağına göre uzat." Leydiiiz cenimııın, buyuruuuun.

ESRARENGİZ (BU NE LAN KORKUYORUM) BLOG YAZARI: Kazara sayfasına girdiniz mi kendinizi bir anda bir Stephen King serüvenin içinde buluverirsiniz. İsim kafadan ürkütür sizi. Anlamsız harflerden oluşturulmuştur. Resim yeri ya kapkaranlıktır ya da kukla, kapı v.s. korku filmi figürlerinden biri ile doldurulmuştur. Sayfayı ziyaret eden iki blog yazarının esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu rivayet edilir. Ben de Esrarengiz Blog Yazarı'nın sayfasını ziyaret ettim bir kaç kez. Baktım iç çamaşırı giderlerimde büyük artış var. Vazgeçtim.

KÜSMEYE OTOMATİK AYARLI BLOG YAZARI: Bu tür küsmeye otomatik olarak ayarlanmıştır. Her halta anında küser. Kendisiyle ilgili ilgisiz her konudan alınır. Tavır koyar. Mesela bir blog yazarı Zebraların hayatıyla ilgili bir blog yazmışsa alınganlığa ayarlı blog yazarımız, "Lütfen kadınları aşağılamayın" diye kelalaka bir tepkiyle ortaya çıkar. Küsmeye Otomatik Ayarlı Blog Yazarı muhtemelen benim bu değerlendirmem sonucunda da küsecektir.

PSİKOFOTOMANİAK BLOG YAZARI: Bu türü oluşturan blog yazarları hemen her gün sayfalarındaki fotoğraflarını değiştirirler. Galerileri de tıka basa fotoğrafla doludur. Bunlar her türlü fotoğrafları sayfalarında yayınlarlar. Yani yolda bir fotoğraf bulsa onu da yayınlayacak. Hatta bıraksalar bu blog yazarı türü blog yazmak yerine tamamen fotoğraf yayınlamayı tercih edecektir. Bu türün bir özelliği de blog toplantılarında sürekli fotoğraf çekmesidir. Gördüğünüz yerde kaçınız.

ASLINDA YAZMAYACAKTIM AMA BLOG YAZARI: Bu türdeki blog yazarları hemen her bloglarına, "Aslında bu konuda blog yazmayacaktım ama..." diyerek başlarlar. Hayatları "aslında" kelimesi üzerine kuruludur. "Aslında Türkiye'de yaşamayacaktım ama...", "Aslında evlenmeyecektim ama...", "Aslında doktor olacaktım ama...", "Aslında biliyor musunuz aslında ben yokum ama..." Aslında ben de bu blog yazarı türünü bir türlü anlayamıyorum ama...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir başka yazarın yazısında sık sık adı geçen bu Solohan da kim ola ki diyerek okumaya başladım bloglarınızı.Çok gülüyorum,bu blog yazarı tiplemeleri o kadar güzel ki ,ama ben küserim olan tam bir tespit ,tebrik ederim

zeytin_ 
 20.03.2008 12:19
Cevap :
Teşekkür ederim. Benim amacım gülmenizi sağlamak. Başardıysam ne mutlu.  20.03.2008 13:05
 

ESRARENGİZ (BU NE LAN KORKUYORUM) BLOG YAZARI " kategoriniz mükemmeldi yaa:):) Yıkıldım gülmekten:):) Devamı yoldadır umarım.... Selamlar...

Anatoliaaa 
 19.03.2008 21:49
Cevap :
Gülmenize sevindim. Sevgilerimle.  20.03.2008 9:21
 

Sizin resminizde aynı esrarengiz blog yazarlarının resmi gibi olmuş ama:)) Kaç çeşit blog yazarı var? Seri ne kadar devam edecek? Çok soru soran ve her şeyi merak eden blog yazarı kategorisi de var mı ? :)))))

tijence 
 19.03.2008 19:04
Cevap :
Vallahi haklısınız. Bazen sayfamı açtığımda ben bile ürperiyorum. Seri ne kadar devam eder bilemiyorum. Peşimde bir seri katil var. Bu arada ben kaçıyorum.  20.03.2008 9:21
 

sizinle M. blog arkadaşı olmanın bu kadar keyifli olduğunu farketmekte geç kalmış değilim; yazılarınızı ara sıra okuyabiliyordum. Fakat bu gün ilk defa, yapmadığım bir şeyi yaptım ve bir blog yazarına ait 7 blog'u ard-arda okudum. Tespit incelemeleriniz fazlasıyla güzel, kişinin kendi negatif hallerini bile gülerek kabullenmesini sağlıyor, teşekkür ediyorum; aklınıza ve ellerinize sağlık. İyi dileklerim ve Saygılarımla. Cesaretin Evi.

cesaretin evi 
 19.03.2008 14:20
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Böyle şeyler okuyunca çok mutlu oluyorum. Çok sağolun. Sevgilerimle...  19.03.2008 14:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2531
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster