Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
866
 

Blog yazarlarını tanıyalım (9)

Blog yazarlarını tanıyalım (9)
 

Vallahi aslında benim şimdi blog yazarlarını tanımak gibi bir derdim yok. Tek hayalim şöyle güzel bir hanımla tanışıp hayatı paylaşmak. Çok paylaşımcıyım canım. Yalnız işsizlik, tipsizlik, bakımsızlık, sorumsuzluk, serserilik, alkol ve parasızlık bağımlılığı ve de panik atak gibi küçük sorunlarım var ama bunların dışında kusursuz bir erkeğim efendim. Neysem beni bir kenara bırakalım ve de blog yazarlarını tanımaya bakalım. Ne demiş atalarımız, "Alma garibin ahını, alsan da iade et kardeşim ayıptır." Buyurun.

KANKİ BLOG YAZARI: Bu tür genelde "ikili" takılır blogda. Kanki blog yazarları her konuda aynı düşünürler. Yazıları, tepkileri, yorumları her haltları birbirine benzer. Yemek takımı gibi düşünün. Hani birine bir şey olsa ikisini de at çöpe. Birbirlerinin yazılarına ilk yorumu mutlaka öteki yapar.

EKSELANSLARI BLOG YAZARI: Bu asil bir türdür. Ne ekonomik sorunu vardır ne de iş sorunu. İyi bir kariyeri, yatı katı falan olan bir türdür. Bu nedenle kimselerle muhatap olmaz. Sanki blogda tek başınaymış gibi takılır. Ona yorum bile yazamazsınız, "Ekselensları nasıl karşılar acaba?" diye düşünürsünüz. Sayfasını açmak ise afedersiniz lavuğun bahçesine dalıp ağacından elma araklamak gibi bir suçluluk duygusu verir insana.

GÖRÜNTÜ VAR YAZI YOK BLOG YAZARI: Bu dişi bir türdür. Sayfasında inanılmaz güzel bir fotoğrafı vardır. Benim gibi afedersiniz hıyarlar resmi gördüğünde, "Tanrım. İşte o. Buldum onu. Hayatımın kadını. Üstelik yazıyor da. Anne... Anne mi aramalıyım" gibi düşüncelere kapılır. Ancak blog yazarı güzelin sadece iki yıl önce yazdığı bir tek bloğu vardır. O öylesine gelmiş ve gitmiştir. Hayalleriniz suya düşer ve gerçeklere dönersiniz. Hayatınızın kadınını bir an unutup geceyi birlikte geçirdiğiniz çoraplarınızı aramaya başlarsınız.

DÜN ÇETİN ALTAN DA YAZMIŞTI BLOG YAZARI: Efendim bu tür sanki Hürriyet ya da Milliyet'in başyazarı edalarında yazı yazar. Yazdığı yazıların Türkiye'nin gündemini değiştireceğini düşünür. Buna inanır. Muhteremin bir Çetin Altan bir Bekir Coşkun'dan ne eksiği vardır ki. "Bakın yazıyorum. Yazmayım dedim ama iktidar işi azıttı" türünden yorumlar yapar yazısında. Aslında bu başyazar türünün bir de ikizi olan boşyazar vardır. Onu da anlatırım efendim bir ara. Hala çorabımı bulamadım. Artık çoraplarımla yatmak istemiyorum ya. Bıktım bu yalnızlıktan.

To be contuned tövbe tövbe.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ve yarattığın tipler öylesine gerçek ve doğru ki... Mizahi bir dille bizleri silkeledin. Kendimize getirdin. Bir önceki yorumumda kimse yaratılan tipleri üzerine almıyor demiştim. Ya da üzerine almaya dilleri varmıyor. Neticede hepsi gerçek ve yabana atılır cinsten değil. Bilmeni istiyorum ki büyük bir zevkle okudum ve üzerime alınmam gerekenleri aldım. Ellerin dert görmesin. Not: Ben acaba hangi katagoriye giriyorum :))). Bir türlü bulamadım da? Selamlar sevgiler..

Zeynep Gülay 
 28.03.2008 10:18
Cevap :
Sevgili Zeynep teşekkür ederim. Vallahi ben kendi kategorimi de bulamadım.  28.03.2008 10:54
 

Rastladıkça yazılarınıza okumadan geçemez oldum... Hangi gruba girerim şimdi bunu itiraf edince bilemem ama pek de yazı okumam...(Okursam her yazılanı, sonra ben rahat yazamam). Ayyyy, bu arada söyler misiniz lütfen, hangi gruba giriyorum bennn???? Vallaha da sorum ciddidir, yanıtınızı beklemekteyim:))) Sevgilerimle...

Olcay Gülgün Karaoğlu 
 27.03.2008 0:32
Cevap :
Vallahi Güzel kategorisi diyelim. Sevgiyle.  27.03.2008 10:16
 

Bu dizin cok hos, ama ben kafayi daha cok senin yalnizligina taktim Solohan. O kadar özelligini siralamissin. Tek eksigin avrat. Temel fikrasindaki gibi:-)))

pirmete 
 26.03.2008 18:22
Cevap :
Pirmete abi kader ne yapalım sevgili abiciğim. Yalnızlık paylaşılmaz paylaşılırsa dağılır kimsenin bir işine yaramaz abi.  27.03.2008 10:16
 

Kaleminin tutkunuyum billahide doğru diyorum! Sevgimle.. :)

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 26.03.2008 16:37
Cevap :
Sabiş senden böyle övgü almak ne şeref. Vallahi utandım şimdi.  26.03.2008 17:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2499
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster