Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
469
 

Blog yazılarına bir bakış da benden

Blog yazılarına bir bakış da benden
 

Milliyet Blogta yazmak hayatımızın güzel bir parçasıdır. Herkese sonsuz teşekkurlerimi sunarım. 

100.Yazımı elbetteki blog yazım olacaktı. Yakışan kendimce budur. Hatalarımla sevenlerimle okuyan, eleştiren, takdir edenlerle ilk 100 blog yazıma ulaşmış bulunuyorum.  

Editör arkadaşlardan okuyan arkadaşlara herkesin katkısı var... Herhalde bu katkıda yazar olarak en azı bana düşüyor..  

İyi ki buradasınız.. Sağolun var olun..  

Bu teşekkurden sonra, son dönemdeki tartışmalara değinmek istiyorum. Aslında değişik dönemlerde karşılaştığım oluyordu. Fakat sevgili Filiz arkadaşımın bir yorumuna cevap yazarken mesaj sayfasında rastladıgım sonrasında da konunun ne kadar sıkıntılı bir yere vardıgını üzülerek gördüm.  

Acaba şeffaf olmak adına sessiz ve demokratik bir ortam oluşturalım derken, kavga ve şiddetin oluştuğu bir yere doğru mu gidiliyor? Editörlerimizin bu konuya eğilmesi gerekliliği her geçen gün dahada önem kazanmaktadır.  

Pekiyi sadece burada mı tartışma veya agresiflik yaşanıyor ?  

Kesinlikle hayır... İstanbul'da yaşayan biri olarak her yerde bir kavga tartışma ortamı var..  

Bana göre iletişimsizlik ve saygısızlık ile beslenen bir ortam oluşuyor. Genel olarak zaten Akdeniz insanı olarak ateşliyizdir.  

Tartışmanın seviyeli olarak yapılabileceğini bizler burada herkese göstermek zorundayız. Kişiselleştirmemek adına detaya girmesem de, lutfen biz erkek blogger yazar arkadaslar hitap şeklimize de özen göstermek zorundayız.. Hakaret için illa kufur veya başka bir yazı şekline gerek yok.. gözlemlediğim kadarı ile son dönemde manevi baskı ile yapılan sert ve usturupsuz yazılar yazılamakta ve bunlar normalleşmeye başlamaktadır.  

Blogta yazılarımı incelediğinizde özellikle her kitleye hitap ettiğimiz için aşkı bile yazarken genç öğrenci arkadaşlarım da bunu okuyabilir düşüncesi ile yazmaktayım.  

Blog yazılarının asla kişiye hitap şeklinde olmaması normalidir. Herkese hitap edilir. 2.ÇOĞUL şahıs yazılarda hitap noktasıdır. Fakat bir bakıyorsunuz kişinin adı şanı her şeyi dedikodu yapar gibi hakaret edilerek deklare edilmektedir. Bu hiç değildir. Demokratik bile olsa bu kadarı sınırı aşmak diye düşünüyorum.  

Bayan blogger yazar arkadaşlarıma hitap şekline gelince aslında bazen samimiyete istinaden hitapta direk isimlerini yazdıgım yorumlarda yaptım. Bu yazı şekli bile yanlıştır. Sevgili, sayın, veya hanımefendi, veye beyefendi şeklinde değer ve saygıyı nezaketi birbirimize gösterelim... Bu milliyet blogun ana kurallarındandır. Böyle bir şey yok diyenlere de insani açıdan bize yakışandır diye düzeltiyorum..  

Bzi blog yazarları burada bir aileyiz. bu büyük ailenin birbirini üzmesine hakkı yoktur. Herkesi ailesi de okuyor. Yakın çevreside okuyor. Bu konuya dikkat edilmesi gerekir. Kimseyi kendi egolarımızla üzmeye hakkımız yoktur.  

Şapkamızı önümüze koyarak bence bugün yeni bir sayfa açalım. Barış veya geri adımsa herkes bir adım geri atsın.  

DOSTLUĞUN PEKİŞTİĞİ BİR MİLLİYET BLOG AİLESİ OLMASI TEMENNİSİ İLE... sevgi ve saygılarımla.. Toprak SARİ  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Daha nice bloglarda güzellikleri paylaşmak dileğiyle...

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 29.07.2011 10:24
Cevap :
teşekkurlerimle..toprak  29.07.2011 14:00
 

Toprak Beyciğim, yazarak paylaşmak ve hem fikir alışverişi hem de -sanal ortamda da olsa- bir tür grup aidiyeti yaşamak için bence benzerleri arasında en iyilerden biri Milliyet Blogküre... Daha nice paylaşımlara 200'üncü bloğunuza ve ötesine dek. Selamla, derin saygıyla... MS (Dip not: Daha önce TRT radyo 1'de "Neden blog yazıyorum?" adlı bir programda MB yazarları olarak görüşlerimizi belirtmiştik; zipli dosya olarak kaydetmiştim herkesle paylaşmak için. Arzu ederseniz şuradan indirebilirsiniz yaklaşık 44 MB büyüklüğündeki MP3 dosyasını: ( blog.milliyet.com.tr/neden_blog_yaziyorum/Blog/?BlogNo=158832 )

Mehmet Sağlam 
 27.07.2011 16:44
Cevap :
yorum katmanıza tesekkurlerimi sunarım  27.07.2011 22:55
 

ne kadar zarifsiniz, duyarlısınız. Bu yazınızla o denli mutlu ettiniz ki beni, demek ki doğrular, barış ve uyumu öncelik yapan ruhlar bir şekilde bunca olumsuzluğun bile arasında birbirini buluyor ve destekliyor. Çok teşekkürler burada güzelikler, iyi ve hoş şeyler, huzur ve dostuk için verdiğim mücadeleyi destekediğiniz için. Bu yazınıza yorum bırakanlar, benim özellikle son yazımın da teşvik edici etkisiyle, ondan sonra yazılarını okuduğum bir kaç arkadaş, ve şimdi de siz ve bu yazınız, hep aynı şeyi söylüyor ve diliyoruz işte. Umarım bu son dalga bazı arkadaşlarımızın da aklını biraz olsun başına getirir ve daha doğru, olumlu ve uyumlu düşünmelerine ve artık bundan sonra en azından, daha doğru ve düzgün davranmalarına vesile olur inşaallah... Sevgiler ve nice böyle hep güzel ve doğru yazılara diyorum Toprak kardeşim... Tekrar teşekkürlerimle...

Filiz Alev 
 20.07.2011 19:20
Cevap :
teşekkurlerimle toprak  21.07.2011 9:07
 

Sayın Sari, bir söz vardır çok severim. İnsanlar her nerde bulunuyorlarsa, o yerde kendi realitelerini yaratır ve onu yaşarlar. Söz şunu demek istiyor. Sizin eğer realiteniz barış ve uyumsa, kavgaların içinde bile, barışı ve uyumu yaşarsınız. Sizin eğer realiteniz kavga ve savaş ise, huzurun ve barışın ortasında bile olsanız, kavgayı ve savaşı yaşarsınız... Her daim barışı ve huzuru destekleyen realitelerle yaşamamız umuduyla, sevgiyle ve sağlıcakla kalın. Selamlar, saygılar.

A.Nilgün Aktaş 
 20.07.2011 16:34
Cevap :
teşekkurlerimle toprak  20.07.2011 16:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 787
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster