Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
637
 

Blog yorumları

Blog yorumları
 

Benim yorumlarıma taktik olarak geç cevap veriliyor diyenler...

Yoruma geç cevap verme, hit arttırmaz. Çünkü, aynı IP den aynı yazıyı istediğin kadar tıkla, sayaç dönmez. Ayarını yaparsan, yorumuna cevap gelince e.postana düşer. Zaten sayfandaki "blog yorumlarım"a tıklarsan, yorumunun yayın takibini yaparsın.

Yapılan yorum, yazıya bir cevap veya katkıdır. Bir bloga yorum yapan neden cevap için sabırsızlanır, anlamıyorum. Yazar, yoruma hiç cevap vermeyebilir veya sadece yorumu cevapsız olarak yayınlayabilir.

Yazı ilgi alanınızdaysa, sırf kendi yorumunuza cevap verilmesiyle de iş bitmez. Mantıken, başkaları neler düşünüyor diyerek konuyu takip etmek olağandır.

Yorumlarıma bilhassa geç cevap veriliyor diye hayıflanmak bendeniz cennet kuşuna göre tamamen abesle iştigaldir.

Yorumunuza yazar, "teşekkürler" diye bir cevap ta verebilir. Cevapsız da yayınlayabilir.Bu ne demektir?
1-Yorumunuz gereken katkıyı yapmıştır.
2-Yorum, lüzumsuz polemik çanağıdır. Yazar polemiğe girmek istemiyordur.

sv. "yekruseha"nın, konuyla ilgili blogu:
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=143009

Bu yazıya gelen bir yorum:
"...Dur hemşo, sağlam bir protesto da benden gelecek yakında. Müthiş saygı duyduğumuz, yazılarını ayıla bayıla okuduğumuz bazı ciğersizlere edecek üç beş lafım olacak. Sonra da bu blog hadisesini sonlandıracağım.
10.11.2008 12:57:25 (eymir)"

Sayın eymir, kendisi madem ciğerli, hemen "ciğersizler"i ismen açıklamalı ve "ciğersizler"den gelecek cevap haklarını yanıtlamadan blog hadisesini sonlandırmamalıdır. Kendisi blog yazımında her ne kadar nekes ise de yorum konusunda tersine çok hovardadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Genel olarak konuştum, hislerimi söyledim. Ben böyle düşünüyorum yani. Her şey kural da değildir kanımca. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 14.11.2008 16:55
Cevap :
sv.ayrıntıda gezinmek, teşekkürler ve saygılar.  15.11.2008 22:18
 

Beni üzen ve aslında daha çok kızdıran bir durum üzerine (biraz da öfke ile) yapılmış bir yorumdu. Benim (bence de) abartılı olmuş ifadelerime sizin yaptığınız yorum da biraz fazla tepkili değil mi. Hem zaten blog ortamının saygınlığının bozulmasından duyduğum kaygıdan kaynaklanıyor biraz da. Lütfen olayı polemik haline getirmeyin. Saygılar.

Eymil 
 11.11.2008 19:05
Cevap :
insanız, yanlış yapabiliriz. mühim olan yanlışta ısrar etmemek. kendinizi lütfen üzmeyin eymil... ağın kurallarından biri de kızgınken yazılanı hemen yayınlamadan önce bir süre bekletmek. sevgiler...  11.11.2008 23:08
 

Bu blogçulara şaşırıyorum doğrusu.Nelere dikkat ediyorlar :)) Sayaçlar,yorumlar,tıklar,kısa yada uzun cevaplar.Şurda ne güzel bir paylaşım platformu var kıymetini bilen yok.Öyle kavga etmeye çalışılıyor.İsteyen istediğini yazar,bu hoşgörüdür,nezakettir,inceliktir, yada buna benzer ne denk geliyorsa odur. Kimse kimseye zorla ne yazı nede yorum yazdırıyor.Önemsenmediğini hissettiğin birini sende önemsemezsin olur biter.Bana saçma geliyor bu konular.Çok ilginç.Sevgiler,saygılar...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 11.11.2008 8:07
Cevap :
bendeniz de bunu irdelemek istedim zaten murat. selam...  11.11.2008 14:29
 

"Yorum, lüzumsuz polemik çanağıdır. Yazar polemiğe girmek istemiyordur." Eğer yazar polemiğe girmek istemediği halde o yorumu yayınlıyorsa iyi bir şey yapmıyor bence. Ne yapabilir. Bu yorumunuz polemiklere neden olabileceği için, polemiğe girmek istemediğimden, “nedenlerini de açıklayarak” yorumunuzu yayına almayacağım, eğer dilerseniz yeni bir formatta deneyebilirsiniz diyebilir. Diğer konuya gelince o dediğiniz sayaç atmama meselesi yakın zamanda var oldu. Yine kendi adıma konuşacak olursam. Bir kişinin yorumunu yayınlamaya değer buluyorsan en azından teşekkür etmek nezaket icabıdır. Yoruma cevap alamamak, randevu verip de misafiri kapıda bırakmak gibidir bence. Takdir edeceğiniz gibi hiç de hoş bir davranış değildir. Ya randevu vermeyeceksin, ya da bir mazeretin çıktıysa da haber vereceksin ki, insanlar onca yolu kalkıp gelmesinler değil mi? Bu vesile ile belirtmiş olayım. Yorumuma cevap vermeyecek olanlar, lütfen yorumumu yayınlamasınlar. Hatta yayınlayanlar silsinler. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 10.11.2008 23:16
Cevap :
sv. ayrıntıda gezinmek, öncelikle senin nezdinde, bu bloga bütün yorum yazan dostlara teşekkür ederim. bu gün özel ve acil bir durumdan dolayı tek tek cevaplayamadım. Yazar, yorumcuya; " sizinle lüzumsuz polemiğe girmek istemiyorum" dediği anda, lüzumsuz polemik başlamış demektir. Diğer blogcuların, yorumcunun fikrini öğrenmeleri gereği, yorumunu ılımlı bir cevapla yayınlamakta mahsur görmüyorum. Bu gün zaruri durum hariç, bana gelen bütün yorumları cevaplı olarak yayınladım. Fakat blogta kural olarak, "gelen yorum cevaplanarak yayınlanacak" yok. Sevgiler ve selamlar..  11.11.2008 2:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1162
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster