Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '15

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
122
 

Bloğa veda ederken

Günlerdir halk arasında konuşulup tartışılan ama seçim nedeniyle tekrar gündemden düşen bir konumuz vardı hepimizin o da neydi;

''Medya ve Haber Alma Özgürlüğü''

Düşünsenize muhalifsiniz gazeteci olmuşsunuz ama kimse size özgürce haber yazdırmıyor halka sesinizin ulaşmasını engelliyor! Ne garip hem halkın sorunları olacak hem de vatandaşın sesini hiç bir ortamda duyuramıyorsunuz nerde görülmüş bunlar acaba? Veya hangi ülkede medyanın susturulduğu hatta kanalların bir bir kapatıldığına şahit olundu. Soruyorum sizlere var mı böyle bir örnek? Bakın şu anda blogtayız ama yarın bir gün buralarda tamamen sessizliğe gömülecek. Çünkü yazmaya korkuyoruz ve başımıza bir iş gelir diye susuyoruz inatla. İyide zaten memleketin hali ortada  değil mi?Geçim sıkıntısıdır, ekonomidir falandır almış başını yürüyor. Daha neyi gizleceğiz ki bizler olmayan pembe hayalleri var mı göstereceğiz insanlara yoksa!

Neyse lafı daha fazla dolandırmaya gerek yok. Bu benim artık son bloğum  bundan sonra yazmayacağım beni takip edip okuduğunuz için teşekkürler. Hakkınızı helal edin Allaha emanet olun..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence bizim gibi insanlar pes etme kelimesini kullanmamalı. Yazmak ve düşünmek başka. Söylenecek çok şey var ama susmayı tercih ediyorum. Sadece şunu söyleyeceğim, yazmak bir aşk. Bizim gibi yazmayı seven insanlar , yazmadan yaşayamaz. Kararınıza saygı duyuyorum.

Sevim Güney 
 13.11.2015 22:20
 

Merhaba, Sözlerinizde haklısınız. Ben 2004 yılından beri hem blog da hem de başka yerel haber sitelerinde yazıyorum. Siteler özgürce yayınlıyorlar ama Milliyet Blog'da bazen yazılar bir kaç gün bekliyor..."Son blogum" demeyin çünkü bir kere başlayınca bırakmak çok zor oluyor, yazmak adeta bir hayat tarzına dönüşüyor. Ben bir kaç kez bu karara vardım. uzun zaman yazmadım ama Türkiye'de o kadar çok olay var ki, yazmadan duramıyorum. Siz de bırakmayın. yazabilen insanların söyleyecek çok sözleri vardır. Biraz dinlenin sonra yine devam edersiniz. Siz de Allah'a emanet olun!

Tülay Hergünlü 
 04.11.2015 15:45
 

Kime veda ettiniz? 5 yıla yakın bir süredir yazdığınızı görüyorum. 9 yorum var... Siz burada kaç yazı okudunuz, kaç yazarla irtibat kurdunuz? Bu neyin vedası? Kime veda? Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 04.11.2015 12:18
 

Merhabalar. Ben de 2007 yılından beri blog platformlarında yazıyorum. Kaç kez pılımı pırtımı topladım ayrıldım, ama yine bloglara döndüm. Bize blog bulaştı bir kere, onsuz yapamayız. Kararınıza saygı duyuyorum, haklısınız. Birazcık kafanızı dinleyin ve tekrar buraya dönmeyi de ihmal etmeyin! Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 03.11.2015 15:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 150
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 

30 yaşındayım Kocaeli Çayırova'da yaşayan bir yurttaşım, İstanbul'da doğup büyüdüm ve şu an bekar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster