Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
459
 

Blogcu çıkmazı

Blogcu çıkmazı
 

Takıntılı blogcunun düşebileceği durum :)


Orada bir sayı yazıyor olabilir, bu sayı 100 de olabilir, 500 de olabilir 1000 de olabilir. Hatta bir rivayete göre 2 milyona ulaşanı da varmış.

Ama emin olamazsın…

Her sayfayı açan okudu mu, yoksa bir iki cümle okuyup, bir de resme göz atıp terkedip gitti mi bilemezsin…

İşte bir blogcu çıkmazı :) Varoluş mücadelemizde ciddi bir handikap.

(Yazının bundan sonrasına Yurttaşlarım! diye bağırarak başlamak geldi içimden, Hey Allah’ım :))

Blogdaşlarım!

Bu meseleyi halletmediğimiz sürece, özgür olamayacağız!

Hergün yazımı kaç kişi “gerçekten” okudu acaba diyerek uzandığımız yatağımızda rahat bir uyku uyuyamayacağız!

Yapılan yorumlar öylesine mi yapılıyor, yoksa dikkatli bir okuma neticesinde mi gelmiş diye orasını burasını kurcalayacağız! Takıntılı bir varlık olup çıkacağız!

Belki çok ayıp ederek sayın okurlarımızı envai çeşit testlerden geçirmeye kalkacağız!

Yorumlara “sepet sepet yumurta, beni okumayı unutma” yazacak kadar abartacağız…

Milliyet Blog yetkililerini bu duruma bir çözüm bulmaya davet ediyorum. :) Her şeye “yetkili” tavırlarını her adımda gözümüze sokuyorlar ya, bence blog yazarlarının ruh sağlığından da sorumlu ve yetkili olarak bu duruma bir el koysunlar diyorum :) Çok şey mi istiyorum?

Yalnız duruma el koyun derken, beni kapının önüne koyarak duruma el koymanızı asla kat’a kastetmiyorum , belirteyim. Asi ruhlu görünsem de, uysal bir insanımdır :)

Ayrıca bir önceki yazımda bahsettiğim gibi, ben kimseyi incitmek istemem, lütfen sataşıcı laflarıma üzülmeyin olur mu. Hatta siz beni hiiiç kaale de almayın, yeter ki aranıza alın nooolur (deermişim :)).

Gururumdan hep şüphe etmişimdir zaten.

Satırlara yazılabilen gözyaşları isterdim bazen.

Şimdi de satırlara yazılabilen kahkahalar istiyorum. Kendi kendimle pek bir eğleniyorum yahu :))))

eMPe3 Çalarımdan: Eda Karaytuğ- Gurbet Benim İçimde

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zaten yazıyı okuduğumda yeni başladığınızı anlamıştım:)) İlk yazmaya başlayanların ortak sorunu oluyor bu durum. Size yorum yazanların yazınızı okuyup okumadıklarını hemen anlıyorsunuz. bir yerde hata yapıyorlar:) Yav kardeşim, madem yazıyı okumadın, ne demeye ahkam kesersin, diyesin geliyor ama en fazla, yazıyı okumamışsınız, lütfen okuyup tekrar yorum yaparmısınız, diyebiliyorsun:)) Eğer yazı yazarken eğlenebiliyorsanız, ne mutlu size. Ben yazı yazarken aşırı üzgün oluyorum:)) Diğer yazılarınızı da okuyacağım, en kısa zamanda.Sevgilerimle.

SINIR 
 16.10.2009 0:07
Cevap :
Ben zaten genelde hayatla eğlenirim Melda Hanım :) Ağlarken bile eğlenirim, ironik durumları severim :) Ziyaretiniz için teşekkür ederim, sevgilerle...  16.10.2009 10:03
 

Daha dün gelmişin (Askerliğimden kalan; s.çtığın b...k daha kışladan dışarı çıkmamış deyimini de gözlerim dolarak hatırlamadan geçemeyeceğim) beni de aranıza alın diyosun...Henüz beni bile aralarına almadılar, bi ara alır gibi oldular, sonra geri çıkardılar bi köşede kendi başımıza takılıyoz işte...

silik 
 14.10.2009 10:51
Cevap :
Sonunda bloğumun yolunu bulmuşsunuz :) Ben sırf size mesaj yazmak için üye olmuştum hatırlarsanız :))) Ancak teşrif edebildiniz lakin siz :) Ya çok kabasınız, ya da çok kendi halinde :)) İçe kapanık da denebilir...Dün gelmiş olabilirim, ama sosyal bir insanım kendimi sevdiririm hemen :) Onların ruhu bile duymadan aralarına girip onlardan biri olurum hatta :))) Aramızda kalsın bu sözlerim olur mu :))) Bu arada neden bu üzerinizdeki karamsarlık, ölü toprağı gibi serpilmiş olan? Çağdaş Blogcuların Başkanı değil miydiniz, kendi başınıza takılma hakkınız yok bence :)  15.10.2009 15:17
 

Sayfa tıklandığı anda bir süre geri kapatılamasın. Normal hızda okuma süresi kadar açık kalması sağlansın. Sayfayı açan okurun gözlerinin, satırlar üzerinde bir sağa bir sola gidip gitmediği kaydedilsin. Bunu kaydedecek bir program yoksa derhal icad edilsin. Sayfayı tıklayanın yazıya yorum yazmadan çıkması engellensin. Yorumlara yazının anafikrinin yazılması şartı konulsun. Bunlar yapılırsa gerçek okunma sayısı ortaya çıkacaktır. Doğru muyum?

Nilgün Akad 
 11.10.2009 0:22
Cevap :
:))) Önerileriniz süper...Kesinlikle katılıyorum. Benim de şöyle bir fikrim var, eğer açılan bir sayfa 2 dkdan daha önce kapatılıyorsa okundu sayılmasın. Sanırım benim önerim daha ılımlı oldu sizinkilerden :)) Katkılarınız için teşekkür ederim, sevgilerle...  11.10.2009 10:02
 

ay beni de kendine benzettin yahu... gün aşırı bloğa bakar oldum. bazen bir ay uğramam bloğuma, unutur giderim iş güçten...sonra aklıma gelir yazı eklerim. Mesela bu ay üç yazı ekledim bloğumu ihmal emişim diyerekten... İşin doğrusu blogda zaman geçirmek için (yani bol bol okuma adına) gerçekten zaman ayırmak gerekiyor. O zamana sahip olacak kadar zengin olmak isterdim... haaa..bişi daha...milletten yorum bekliyorsun da sen niye yorum yazmıyorsun bu da tartışılmalı bence...ben mi görmedim acaba?

Çiğdem ALTINÖZ 
 10.10.2009 23:43
Cevap :
:)) Kesinlikle dediğiniz gibi blogta hem yazmak hem okumak ciddi bir takip ve mesai gerektiriyor. Ben bu işi plan ve program dahilinde yapmaya karar verdim :) Benim sık kullanılanlar listemde sanırım 20 den fazla blog sayfası kayıtlı. Birisi de sizinki Çiğdem Hanım :) Neredeyse hergün o listeyi tek tek göden geçiriyorum, o sayı daha da artarsa ne yaparım bielmiyorum :) Yoruma gelince, aslında sık sık yorum yapıyorum, gözünüzden kaçmış olacak :) Sayfamda blog yorumlarım a bir tıklayın bence :)) Sevgiler, görüşmek üzere...  11.10.2009 9:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 159
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 03.10.09
 
 

Psikoloji mezunuyum, ve bundan dolayı olsa gerek kendini analiz edip hırpalama konusunda oldukça iyi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster