Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
774
 

Blogcularda görülen davranış bozuklukları

Blogcularda görülen davranış bozuklukları
 

Aşırı sosyalleşme gerçek hayattaki yetersiz sosyalleşmenin acısını blogda çıkarmak.

İltifat Kendi sevgi ve ilgi ihtiyacını gidermek için okumadığı yazıların yazarlarına bile övgü düzmek. bazen yazıyı okumadığını belli etmeden yapılan genel yorumlar. maksat kendisine de yorum gelsin, ilgi gelsin....

burun kalkması ciddi bir seçimden geçtiğini sanıp kendisini yazar sanma. lütfedip de bloguna gelenlere okurlarım diye hitap etme, daha ileri gidip blogundan "köşem var" diye bahsetme. türlü zevzeklik.

lüzumsuz özgüven motivasyon kaynağı belirsiz iltifatlara maruz kalıp "harbiden iyi yazıyorum" sanrısı görmek. kitap yazabilceğine, yazması gerektiğine inanmak ve hatta daha da ileri gidip bunu yapmak bir borçmuş gibi hissetmek.

"en" olma hırsı ve rakamsal takıntılar blogun içine etmek. fotoğraf-başlık kombinasyonları için kendini hırpalamak. "en listelerinde yeraldıkça keyiflenmek, yeralamadıkça delirmek.

burun kaldırma birbirlerini hayat boyunca aramış insanların kaderin cilvesi olarak burada buluşması!!!! 6 ay, en fazla 18 ay sonra ismini unutacağı insanlara harikasın, süpersin, sensiz günüm geçmiyor demek...

zıplama tahtası hayatı boyunca yazar olmayı istemiş, beş para etmez zırvalar yazmış, burayı da kendini tanıtım platformu olarak kullanan, hiç bir zaman yazar olamamış olan, hiçbir zaman da olamayacak olan kişi.

aşk arama ya bunu zati celal çelik bey yazmıştı. http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=109117

maydanoz insanları zan altında bırakacak, "ya acaba ben de böylemiyim" ya da "burada beni mi kast ediyor" diyerek okuyanı tedirgin edecek, onları kendi hallerine bırakmayan, hiç bir şeyi kendi haline bırakmayan bloglar yazmak bir de ilgi çeksin diye "bloglcularda görülen kişilik bozuklukları" gibi başlıklar atmak. doktorsun sanki sen. hıyar.

k.

kızacak bir şey yok gülesiniz diye yazdım (pişkinlik)


zorunlu edit ; okuduğunu anlamadan meseleyi kişiselleştirmek http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=131453

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

olmasını istiyorum, bakalım başabaşı kim kurtaracak 42. yorum... (amaaa çok eğlenceli)

Ruksan İLDAN 
 12.09.2008 21:30
 

Dikkatin dagilinca fetvami dogru okuyamamissin. Seninle bir ilgisi yok fetvamin.

pirmete 
 12.09.2008 15:43
Cevap :
Doğrudur abi olabilir... Kusuruma bakma, tekrar bakayım...  12.09.2008 15:45
 

Paylaşımcı olduğumu düşünmedim ya da bunu hiç bir zaman söylemedim demişsiniz. O zaman net ve apaçık bir soru sorayım size. Neden buradasınız? Ya da neden tamamen bazılarının yaptığı gibi yoruma kapalı değilsiniz. İşte bulmaca bu. Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 12.09.2008 12:02
Cevap :
ben buraya nasıl geldiğimizi e anlamadım ki, yazıdahiç kast etmediğim konulardan bahsediyoruz şu anda...  12.09.2008 12:45
 

çenem düştü iyimi. son bir ek yapmak istedim. kitaplarım konusunda özel bir tanıtım çabası göstermedim. biliyorsun büyük şehirlerden uzakta yaşıyorum. ama ona rağmen cumhuriyet kitap ve radikal kitap gibi ülkemizin en önemli iki kitap dergisinde, zalimdi zaman ve düşeyazmak adlı kitaplarımın tanıtımları çıktı. hatta bir arkadaşım orhan pamuk'un son romanıyla aynı sayfada olması ve tanıtımda daha uzunca yer verilmiş olmasını hayretle karşılamıştı. ama burada bir kişi çıkıp, hakan bey, geçen gün gazetein kitap ekinde kitaplarınızın tanıtımını okudum, çok gururlandım demedi. tebrik edenler mi? keremciğim, yakında senin de kitabın çıkacak bunu hissedebiliyorum. o zaman ilk fark edeceğin senin de dediğin gibi insanların okumadıkları olacak. çok şaşıracaksın ama öyle. bir an önce kitabını çıkart. bu taraftan bakabilmek inan bana bu konudaki görüşlerini değiştirecektir. ve göreceksin ki, eğer iyiyse ürettiğin, öyle köşe yazalarının masalarına gizlice bırakmasan bile sonunda yerini bulacaktır.

Hakan Karaduman (Akdenizli) 
 12.09.2008 9:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster