Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2466
 

Blogda bir kız kaçırma hikayesi..

Blogda bir kız kaçırma hikayesi..
 

Babası ı..ıhh..deyince, Culduz kızı kaçırmaya karar verir.

Atlar beyaz atına,dayanır kızın bloguna,ay buluta girince bir gece vakti..

Kız ürkek..kız çekingen..Yanakları al al..Bir yanda blog ve babası,diğer yanda beyaz atlı kurbağa,pardon prens..

Uzun tırnaklı ojeli elini,zarif ve naif bir biçimde alnına götürür ;

-Ahh..tanrım!!..Neydi benim günahım..Neden vermedin baba beni beyaz bloglu..pardon atlı prensime !!! Ahhh..ne kadar da bedbahtım ben..

Ühüü..Ühüüü..ağladıkça gözyaşları inci taneleri olup,dökülür blogun üstüne...

Nihayet, beyaz atlı prens,kızı kaptığı gibi...alır atının terkisine..Dıgıdık..dıgıdık... doğru Mordoğana..Blogun Ege tayfası onları beklemektedir,heyecanla..Sevim Özkan,çoktan zeytinyağlı dolmaları sarmıştır ama Ali Gülcüde çaktırmadan hepsini aşırıp,bitirmiştir..Sevim Özkan,söylene söylene kan ter içinde sarmaya devam etmektedir bir yandan..Erdoğan Şahin,büdüsünü de takıp peşine bisikletiyle,Didimden yol çıkmıştır,kaçakları karşılamaya..

Nazan Köseoğlu haber salmış,kaçakları Toroslara çağırmaktadır,İnce Cumali misali..

Gece ıssız..gece karanlık ve tanıksız..Beyaz bloglu pardon ..atlı prens bi ara yolunu kaybeder Bozdağlarda. O sırada, bir garip- aksakallı derviş Ali Nail Usta çıkar karşılarına :

"Tanrı sevenlerin yanındadır çocuklarım "diyerek güvenli yolu işaret eder onlara..

Tam bu sıralarda,kızın kaçırıldığı duyulmuş,bütün blog birbirine girmiştir.Her kafadan bir ses çıkmaktadır.

Karadeniz cenabı Yekrüseha, Kevser Şekercioğlu, Gülden Işık...düğünün Karadeniz usulü yapılmasında ısrarcıdırlar.İlle de horon tepilecek,silahlar sıkılıcaktır göklere..

Beenmaya , Hoşsada, a&life, Yolun diğer yarısı,Mehlika Şeyda , Ruksan,Gülpembe, Nilgün, Hayal,Meral Yağcıoğlu, gugukkuşu, Ufaklık,Şehrin Cadısı....tüm kızlar tayfası sevinçli bir telaş içindedir : Gelinliğin modeli,kızın makyajı..gelin çiçeği.. topuzu..kimler nedime olacak?..ilk dansın müziği..derken..Beenmaya, "ille de Uzun Saçlı Adam,Doğan Canku'dan Sonsuza Dek' i söyleyecek,diye tutturmaz mı ! Bu arada oynamıYorum,ben o parçayla oynanam da oynanam,diye ter ter.. tepinmektedir..

Tüm bu telaş arasında,birden Ayrıntıda Gezinmek çıkar ortaya..

-Kızlarrrrr...Kınayı unuttunuz ! Kınasız gelin almak kolay mı bizim blogdan !! diye tutturur ve başlar kınanın ayrıntılarını planlamaya:" Bindallı tamam..Yemeniler tamam..kına işi halloldu..Sıra ağlama türkülerinde.."

Fulya,çoktan en romantik aşk blogunu yazmaya başlamış hatta yayına bile vermiştir, bu hengamenin ortasında..

Celal Çelik,"Ahh..ahhh..siz bir de benim zamanımın kız kaçırma hikayelerini görseydiniz "deyip,mazilere dalmıştır özlem içinde..

Metin Özkaya,"Vahh..vahh..benim de gözüm vardı kızda..Gitti canım kız.. Culduz,hızlı davrandı benden" deyip,dövünmektedir gizli gizli..

Ayda'nın aynı gün yayına verdiği " Kız kaçırmanın kadın-erkek cinselliği üzerine etkileri" başlıklı blogu tıklanma rekorları kırmaktadır..

Aydın Tiryaki,Culduzun bu işi istatistikleri tırmandırma uğruna yaptığında ısrarcıdır..

Haşımce,haince planlar içinde sırıtarak,bundan kaç mizah blogu çıkar deyu,ellerini oğuşturmaktadır,sinsi..sinsi..

Yağmur zamanı,Azime kadına haber salmış,köy börekleri açtırmaktadır bi yandan..

Harun Deniz,Shawshank Cezaevi müdürü Ümit Culduz kızla birlikte cezaevinden kaçınca,çaresiz müdür olmuştur cezaevine.Ve perişan durumda,saçını başını yolmakta Culduzu geri döndürme planları yapmaktadır..

Fakat o da ne ??? Solohan evsahibine olan kira borçlarını yok saydırmak için,kızın avukat babası ile haince bir B planı işine girmiş,kaçakların peşine düşmüştür...

Acaba Aşk mı kazanacaktır,

Yoksa ihanet mi ????

Resim:Kurbağa..pardon prens tam o sırada,kızı beyaz atın üstünde tek başına bırakıp,Solohanla düelloya tutuşmuştur..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşk mı kazanacak, ihanet mi? Az sonra! Sevgili Neşe gerçekten neşeli bir blog olmuş adın gibi. Böylesine neşeli bir bloğa konuk olmak da hoş olmuş. Biraz geç kaldım ama kınanın kıvamını tutturamadım bir türlü onun için:))) Sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 17.05.2007 14:42
Cevap :
Sevgili Ayrıntı,ben de nerelerde kaldı..diye hayıflanırken tamm..sen geldin..EEEee kolay mı kına işleri,bi şeye benzemezz..en mühim ayrıntı:)) her şey hazır da..bizimkiler kayıpp..esas oğlan,kızı ortada bırakıp,güzellik yarışmalarına filan daldı..Bu adam kısmısına da hiç güzen olmuyoo valla.))Bizim Lady Godiva da senin kınalarda ortalar da kaldı valla:)) Teşekkürler canım..  17.05.2007 22:39
 

Bana ne desen haklısın ama ben senin bu bloğunu günler önce okudum. Bu bloğa yorum yazmamak gerçekten inek işi. Bendeniz inek oldum... İnekliğimi bağışla... Sevgiler...

Solohan 
 08.05.2007 18:21
Cevap :
Ahhh...Solohan..SEni affetmemek ne mümkün ? kızılamıyacak kadar sevimlisin çünkü:)) Sahi bizim Culduz a naaptın ? günlerdir ortalara görünmüyo adam yahuu ..Sevgiler  08.05.2007 19:46
 

ellerinize sağlık neşe hanım çok güldüm:)

HAYAL ARSLAN 
 08.05.2007 16:24
Cevap :
Hoşgeldin Hayalcim:))Az kaldı kaçıracaktın hengameyi. Ben de bizim kız nerelerde kaldı diyordum:)) Nazik ziyaretin için teşekkürler..sevgiler...  08.05.2007 16:27
 

Hayalgücünüz eksik olmasın Neşe Hanım'cığım :)) Elinize sağlık ve sevgiyle kalın..

Nazan Adıgüzel Köseoğlu 
 07.05.2007 15:33
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Nazan .Bu isim ile hitap meselesi,biraz da yaşımın verdiği rahatlık olsa gerek.Umarım alınmıyorsunuzdur.Hep birlikte,nice gülümseyeceğimiz günlerde var olmak dileği ile sevgiler..  07.05.2007 15:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 3375
Toplam mesaj
: 406
Ort. okunma sayısı
: 2270
Kayıt tarihi
: 15.02.07
 
 

Düşünen, üreten, kendine, insana, çağına sorumlu, tavırlı, taraflı , çağdaş ve yüzü aydınlığa dön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster