Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
906
 

Blogda gruplar, gruplaşmalar

Blogda gruplar, gruplaşmalar
 

Kendimi kendime en çok şikayet ettiğim husustur hak etmeyene ettiğinden fazla değer vermek ve  fazlaca tevazu göstermek. Sıkça taviz veririm ilişkilerimde bu tavizler bana saygısızlık, değer görememek vs.vs. olarak çok sıklıkla geri dönmüştür zaman içerisinde. İğne batırıldığında ses çıkarmam, hal böyle olunca da karşımdaki eline çuvaldızı alıp kaba etime geçirmekte bir sakınca görmez, bağırmama alışkın değildir zira. Sabır gereğinden fazla bulunmakta mayamda, kısa vadeli olaylarda zararlı çıkmışım gibi görünse de uzun vade de sabrımın hep faydasını görmüşümdür.

Önce yok sayarım olan biten olumsuzlukları, görmezden gelirim uzun bir süre, -bu laf bende kalıp bana dert olacağına, sana gitsin sana dert olsun- mantığını benimsemiş olmama rağmen şunca yıllık yaşamımda bu özlü sözü:) uyguladığım pek sık görülmemiştir. Olaylar had safhaya ulaştığında ve karşımdaki iyice çekilmez olduğunda ise önce kendi kabuğuma çekilirim, sessizce dururum orada, sessizliğimden bir yorum çıkarmasını ve anlamasını beklerim karşımdakinin.

Ama anlayıp telafi edecek kadar erdemli ve  ince düşünceli olan zaten hata yapmaz. Diyelim ki yaptı, ardından telafi yoluna gider elbet. Ben kendi hatamı gördüğümde derhal telafi yoluna giderim mesela, gerekli açıklamayı yapıp, özürümü sunarım ilgili kişiye, yaşını konumunu ayırd etmeden.

Gözlemlerim olan biteni, hoşgörüyle yaklaşırım gördüklerime de genel olarak. Yapım bu çünkü...

Milliyet blogun yazarlarını, yorumlarını gözlemliyorum bir süredir.

Gruplara ayrılmış yazarlar.

Biz insan kulunun özelliğimiz nedir tam çözemedim ama gruplaşmaya pek meyilliyiz. Hizipçilik ruhumuzda var zira.

Blog camiasında;

Bir grup var, ağır abiler ablalar.

Bir grup var, daha cana yakınlar, pozitif ruhlular.

Bir grup var, kendi halinde olanlar.

Bu gruplar da kendi aralarında üçer beşer ayrılmakta tabiki.

Kendimi bu saydığım gruplarda 2. kategoride görüyorum. Bu siteye üye olduğum günden bu yana emek veren herkese değer verme mantığıyla yaklaşmaya çalıştım hep.

Burada görüyorum ki, özellikle ağır abi ve abla gurbuna dahil olanlar, blogda olan bitenle pek de ilgili değiller. Pek de umurlarında değil kendi gruplarının dışında yazılıp çizilenler. Zamanları yoktur belki de bilemem.

Kendi halinde yazılarını yazıp köşelerine çekilen arkadaşlara selam olsun onlara pek sözüm yok,  zira amaçları belli.

Ağır abi ve ablaların da yolu açık olsun.

Yazarların bazıları, bazılarına  takmış ya da takılmış  durumda, kendi grubu dışındaki bir yazarla ilişkisi sadece o kadar, diğerleri ise daha da ilgisiz. Antipati uyandırmak, ne sanal alemde ne de reelde hoş olmasa gerek diye düşünüyorum. Kendini bir başkasına göre ötekileştirmek bana göre antipati uyandırmaktan başka birşey değildir. Hele ki gördüğüm alaycı yaklaşımlar beni o kişiden ve olaylardan irite eden en büyük nedendir. Bir yazarın karşısındakiyle alay etmesi, küçük düşürücü yorumlar yapması, hakaret etmesi o da yetmezse o kişiye ithafen blog yazıları yazması çok çirkin.

Bir bolg yazarı olarak bana blog yönetiminden fikrimi soran olsa, bloglarda yorumların görünmemesi ve editörlerin bu şahsa yönelik yazılan blog yazılarında daha seçici olmalarını isterdim. Ama madem ki bu yorum olayı var, ben değer verip yorumlamaya çalışmışsam karşılığında da aynı değeri beklemek hakkım sanırım. Bundan sonra tek bir tık ya da yorum düşmeyecektir benden yana o sayfalara.

Kimse kimseye göre ne üstün ne de ayrıcalıklıdır. Blog yazarı olan herkes az ya da çok bir bilgi birikimine sahip olan kişidir. Okumaya ve de yazmaya olan ilgisi nedeniyle buradadır. Her yazar kendine göre bir değerdir. Biraz daha dikkat ve özen diyorum.

 

Bütün grup arkadaşlarım,

Selametle kalınız...

 

N.Dilruba ÖRS 2012 Bilecik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İyi hoş da yorum yazanlar arasında ister istemez sizi de bir gruba dahil etmeye çalışan/lar görüyorum. Hele işe edep/edeb karıştıranlar, etik (tabii bu kavramın için dolduracak kapasite konusunda bazı sorunlar var)davranışlar sergilediğini sananlar grubu en sıkıntılı olanlar. Yeni çıktılar daha fırından, taze taze mis gibi kokuyorlar. Yorumumu yayımlasanız da yayımlamasanız da, saygılarımla. Selamlar.

serhatt 
 04.03.2012 22:04
Cevap :
Selamlar Serhat Bey...Neden yayına almayayaım ki, olur mu hiç. Ben kendimi zaten bir gruba dahil ettim.Başka gruba da girmem:)))Teşekkürler ziyaretinize, uygun olduğunuzda yine beklerim, sevgilerimle...  05.03.2012 20:53
 

Ah be Lilacan.Şaşırttım di mi Lilacan. Bu Kuzu da nerden çıktı dedin . Bir mana veremedin. Rüya Kuzu da kim dedin. Anlatayım Lilacan. O benim işte. O şarkıdaki gibi. Bir karışıklıktır olmuş gitmiş. Altmışyetmiş seksen doksan. Tam yüz diyecekken. Kuzular basmış blogları. Ülen bu kuzu da neyin nesi. Kimin fesi. Hangi ağıldan kaçtı geldi diye diye düdşünmektesin şimdi. Benim Lilicanım akıllıdır. Pabuç bırakmaz her kuzuya kurda kuşa. Anlar nerden geldi bu kuzu diye.. Hadi şimdi yer misin yemez misin kırk satıor Demez o bilirim. Adını Lilican olanlar Hemen kızmaz bilirim. Ama sen tahmin ettin mi bu iki yazının sahibini? Yine bak ses seda yok sende. Almışsın sütun sütun yorumları. Tren vagonu gibi eklemişsin de. Bakarsın dumanı doğru, yan mı dik mi tüter. Yorum gelsin de. Nasıl tüterse tütsün dersin. Bak yine sana ben koştum. İlk yanına varan ben oldum. Bir de beni beğen mezsin. Rüyalardan kuzulardan medet de ummazsın Ama velakin hiç de cevap vermezsin. Bekletirsin teknede hamur gibi

Muzaffer Cellek 
 01.03.2012 17:17
Cevap :
Nasıl yüzde aşinalık olursa, sözde de aşinalık olurmuş, Rüyanın yorumlarını okuduğumda, Muzaffer Beyin sözcükleri bunlar diye düşündüm içimden, ama aynı kişi olabileceğini düşünmedim.Benzer tarzda yazmış dedim içimden. Beni şaşırtınız:) Teşekkür ediyorum, iyiki varsınız.Sevgilerimle...  01.03.2012 20:02
 

Aferin be lİLACAN. yAZIN DEĞERLİ BULUNUP BÜLTENLERE DE GİRŞİŞSİN. kONUYU BİR ÇIRPIDA, ÖZETLEYİVERMİŞSİN . dURUPĞ DURUP DA GÖZLEMLEDİĞİN BELLİ. bU KONUIYA EVVELCE HERKES DEĞİNDİ. sENİN NYAZI, KIRMADAN AKLI BAŞINDA BİR USLUPLA YAZILMIŞ. iNSANLAR MNEYİ PAYLAŞAMAZ DEĞİL Mİ?. hERKESE BURADA YER VAR. Fakat değindiğinzi konu, ulusal medyada da mevcut. Masaları yanyanadır. Yine de birbirlerinin gözünü oyarlar. Bu, bir adım daha öne geçme kaygusundan başka bir şey değildir. Başarı dileklerimi sunarım. Tok gözlü, sade ve sevecen Lilacan. ( Bu sıfatın nerden geliyor diye de ssormuştum. Soyadın mı, takma ad mı diye. Es geçtin.)

Muzaffer Cellek 
 27.02.2012 10:46
Cevap :
Birkaç gündür yoktum, dolayısıyla siz söyleyince baktım bültene girmişim. Yazıyı yazarken kimseyi kırmamaya çalıştım haklısınız. Zira hoşuma gitmez bu durum.Daha önce söyledim ama unuttunuz sanırım,:))Lila sevdiğim bir renk, Can ise çok kullandığım bir sözcük.Teşekkürler ziyaretinize, sevgilerimleeeeee....  29.02.2012 22:32
 

Merhaba Lilacan hanımefendi, konuyla ilgili söz hakkım olduğunu sanmıyorum. Çünkü MB camiasında yeni sayılırım. Ancak okuma ayrıcalık kaldıramayacak kadar hassas ve önemli bir konu kişisel yükseliş ancak çeşitli yollardan geçerek sağlanabilir. Sağlıkla hoşça kalın

Cemile Torun 
 24.02.2012 19:05
Cevap :
Tevazu etmişsiniz, hakkının var tabiki.Ziyeretiniz beni mutlu etti, teşekkürler.Sevgilerimle...  29.02.2012 22:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 899
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1560
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster