Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
282
 

Blogda kim çıkıp yeter diyecek

Blogda kim çıkıp yeter diyecek
 

orjinal


Sıkıntıya kapılmak iyi olmuyor.

El alem yapıyor. Blog yazan arkadaşlar bir kenarından tutup yazıyor da, yazıyor.

YETER!

Birisi de çıkıp ne yapıyorsunuz kardeşim demiyor, diyemiyor! Birileri mi tutuyor "Allah" aşkına?

Kolay yol seçiliyor. Buna da kimse dur yeter demiyor.

Ney kolay yol diye sual ederseniz? Paralel den poyraz esecek, derinden koku gelecek, yandaştan yancı bir şeyler fısıldayacak hooop blog yazarı arkadaşlar yazacaklar. Döndürüp dolaştırıp yazacaklar.

Kim bu yazan? Ya da yazanlar ?Tabidir ki şimdi bu yazıyı okuyanın aklına gelen direk soru bu... En direğini yazmaya klavyede oynayan parmaklar yetmez, düşünmek bile istemiyorum.

Açıkça bu konuda yazı yazmayacağını ilan eden bir kişi var. Sıkıntı etmiyor kendine, hem de yazmıyor. Sırrı kendinde saklı gerçi ufak tefek ip uçları veriyor ama ufak tefek! Sen anladın mı? Diye sorarsanız. Hem ufak tefek gözükmez bir de açıkça belirtmiyor. Bir gizem üzerine yazamam ya da yazdığımı sanamam.

Konumuz alanında kısa ama öz olarak poyraza, o kokuya ve yancılara dokunduran yazılar yazan da bir kişi. Tavsiyelerde de bulunuyor. Çöl rüzgarı diye isimlendirmeler yapıyor ama o kadar.

Blog yazarlılığına yeni başlayan arkadaşların çoğu sanırım yazılarının yayınlandığını görünce diğer yazıları okuma ve onlara yorum yapma gibi işlemlerle uğraşmadıklarından kısa süreli bir deneyim geçiriyorlar.

Ne poyrazın esmesi, ne derinlerde eşelenmiş gizemler ne de yancıların içip, yediklerinin hesaba yazılması konularını işleyemiyorlar.

Merhaba yazısı bile yazmıyorlar.

Gruplar malum! Gruba dahil birisi yazdı mı koş yorum. Bu da çok doğal bence bir destekleme moral verme işlemi. Sende kur gurubunu oluştur ya da bir platformu kullan.

Bakın iki tane de burada eklendi grup ve platform.

Paralel, derin, yandaş, grup ve platform oldu. Üçtü, beş oldu. Yani üçbeş yahu!

Dönelim içeriğe...Ne yazılır ne yazılmalı derseniz?

Örneğin; "Poyraz da karayel de rüzgardır. Her rüzgar poyraz ve karayel değildir!" E, zaten öyledir! Bunun neresi yazılacak derseniz?

Haddim olmayarak, "Paralelin poyrazı, karayeli nasıl etkiler? Rüzgar dizide kalmaya devam edecek mi?" kısmı.

"Yandaş kahvede yancı iki çay bir ayran içti. Çay iki olduğuna göre ayran tek kalır ve ayrılığa gerek yoktur! Gizli bir şekilde belirtilmeli mi ?

"Derin kazmışlar ve derinlere su dolmuş. Peki Belediye bu çukurları kapatmaz ise ne olur? Derenin altından çok su akmış mıdır?"

İyi o zaman sen yaz diyorsanız.

Ben yazsam zaten tavsiyede bulunmam.Yazmak gibi öneride bulunmak da bedava... İyi hava, iyi su parayla artık.

Amacım grup veya platform oluşturmak değil!

Bir öneri blog yazarı arkadaşlar sayfalarında resim, video paylaşmalılar. Görsel kısımların oranı artmalı. Bunun için gerekli alt yapılanma bir an önce gerçekleştirilmeli diye düşünüyorum. Gerçi bunu kısmen yapanlar var. Yaygınlaştırılmasının faydalı olacağı kanaatindeyim.Bize bu imkanın verilmesi temenisi ile...

Sağlıkla, mutlu kalmak en iyisi. Bütün dileklerim bu yönde. Saygılarımla. 

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne yönden baktığımı bilemezsiniz zira yazdığım yorumları okumuyorsunuz! Önyargılısınız! Yorum yanıtlarınız da "RABITASIZ"! Yazı yazmayı öğrenmeden önce "MUGALATAYI" öğrenmişsiniz. Siz; "Eyvallah, teşekkürler" diye yanıtlayabileceğiniz "yorumlar" bekliyorsunuz. Oysa ben yazı "OKURUM"! Zaman ayırırım yani! "LO LO LO" hoş bir şey değil! Tavsiye etmem! Sizde "istikbal" göremedim! ÜZGÜNÜM! Kafanıza göre takılın bence! Saygılar tabii!

Ümit Culduz  
 30.01.2014 0:56
Cevap :
Sağ olun yanıltmaca (MUGALATA)yazan benim, bağsız, ilişiksiz (RABITASIZ) yazan benim. Eyvallah. Sayfamda belirtmişim öğreniyorum yazmayı. Siz sadece okuyan değil bilen ve düşünceleri dahi okuyansınız. Buna da eyvallah. Yalnız hiç değilse insana saygınız olsun. Kaf dağından seslenmeyin. Benim saygım içten. Saygılarımla   30.01.2014 3:37
 

Lamı cimi yok! Blog kategorisinde "siyasi" içerikli bir yazı yazayım diye düşünmüşsünüz ama OLMAMIŞ! Mümkündür, insanlık hali! Zaman ayırıp yazınızı okudum ve yorumladım. Ve hiç kıvırtmadan görüşümü belirttim. Yazınızı pek çokları gibi "OKUMADAN" yorumlasaydım, bem de "Önemli olan sağlık" diye "TEKERLEK" bir yorum yazar, siz de "EYVALLAH" derdiniz! Ohh! Güzel olurdu tabii! "Yalan rüzgarları" eserdi püfür püfür! Heeee! Sonuca gelirsek! Çıtanızı üzerinden atlayamayacağınız oranda "yükseğe" koyduğunuz belli! O "biteviye didiştiğiniz" egonuzu bir kenara bırakın da "sorgulamayı" öğrenin, derim size! "Berbat yazmışsınız" diyorsam inanınki öyledir. Haaa! Kafanıza göre takılabilirsiniz elbette. Sonuçta önemli olan "mutlu" olmaktır! Saygılar tabii!

Ümit Culduz  
 25.01.2014 21:49
Cevap :
Sayın Culduz ne yönden bakıyorsunuz bilmiyorum ama düşünce okuma gibi bir beceriniz olduğunu açıkça belirtiyorsunuz! Tüm içtenliğimle belirteyim siyasi içerikli bir blog oluşturmak isteseydim yazardım. Sizden böyle bir yorum gelmesi beni şaşırttı. Egoyla tekdüze didişmekle itham etmişsiniz ilginç. Öğreniciyim; yazmayı, yorumlamayı, sorgulamayı öğreneceğimi zaten sayfamda not bölümünde belirtmişim. Tüm bu açıklamalarıma rağmen siz öyle görüyorsanız. Ne diyebilirim zira anlayışıma göre insan kutsaldır. Öğrenmeye çalışırım kim bilir belki bir bahar zamanı da öğrenirim. Açıklamamı içeren yorumum her şeyi anlatıyor. Orada yazdığım gibi blog yazımda gündeme oturan "paralel, derin, yandaş" gibi kavramlar üzerine yazılan yazılar hemen hemen aynı onu belirttim. Açıkça diye başlayan ve biten paragraf sizin bölümünüz.Niye koydum? Siz blog kategorisinde yazdınız ve yorum yaptınız siyaset kategorisinde yazmayacağım diye. Saygılarımla  27.01.2014 18:04
 

Önce Sayın Cengiz, ardından Sayın Culduz bir derdim olduğunu imalı dokundurduğumu hatta aşırı kaçmış olabileceğini bile ifade ettiler, gönderdikleri yorumlarla. Yazı da ülkemizde ki paralel, derin ve yandaş olarak nitelendirilen konularda okuduğum yazıları dile getirdim. Ülkemizdeki son zamanlarda ki bölünmüşlüğün bu olumsuzluk havasının aynısının blog da yazı yazan bir gencin (en azından o öyle söylüyor)yazdıklarının oluşturduğu olumsuzluk ele alınmıştır. Anlaşılacağını ummuştum. Ancak demek ki berbat bir yazarmışım... Ben anlatamamışım. Açıklama olarak yazılmıştır. Saygılarımla

E Ruhi YALÇIN 
 24.01.2014 0:45
 

''Sağlıkla mutlu kalmak en iyisi''Dileğiniz dileğimdir.Sevgiler,selamlar efendim :)

Şennur Köseli 
 23.01.2014 20:08
Cevap :
Eyvallah. Saygılarımla  24.01.2014 13:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 799
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster