Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
514
 

Blogda tak-şakçı yazar şakşakçı okur ilişkisi

Blogda tak-şakçı yazar şakşakçı okur ilişkisi
 

Tak diye aklıma birşey gelir, şak diye blog yazarım.

Yalnız, bir sıkıntım, bir maruzatım var.

Tak-şak modeli ile yazıya döktüğüm ıvır zıvırı okuyup zatımı alkışlayacak şakşakçılara ihtiyacım var.

Bu realiteden mütevellit, yazdıklarımı tasdik edip onaylayacak, bununla yetinmeyip yüksek şahsiyetime övgüler düzecek arkadaşlara şimdiden blog yazımın yorumlar bölümünde geniş bir alan ayırdım, hasretle bekliyorum ve kucaklıyorum kendilerini. Ben de icabında sizi şakşaklayacağım söz bak.

Mutlak doğruluğu temsil eden şahsımın zırvala..., pardon fikirlerine aykırı beyanda bulunmayı düşünecek gafilleri ise şimdiden uyarıyorum, boşuna zahmet edip yazımı okuma, hata eseri okuma gafletinde bulunduysan sakın ola fikir beyan edeyim deme. Nasıl olsa yayınlanmayacak, Yayınlasam bile, bu öfkemi kontrol edemediğimden ve seni elalemin önünde aşağılama fırsatını kaçırmak istemediğimden olacak. Sen benim aylarca, yıllarca emek vererek oluşturduğum karşılıklı şakşak ortamımı sabote edemezsin, hadi ordan.

Hem benim blog alanımı bir tür fikir alışverişi ortamı zannetme fikrine nerden kapıldın ki zaten. Benim bloglarda bu yüzden yazdığımı mı zannediyorsun, eğer öyleyse başa dönüp üçüncü cümleyi tekrar oku.

 

Vallahi var böyleleri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog yazarlarını,siteyi,site yönetimini hatta okuyucuları alabildiğine özgür bırakmak lazım.Kim neyi nasıl yazarsa yazsın,din yazsın,porno yazsın,aykırı ve acayip fikirler yazsın,hayalini anlatsın,fal baksın,yemek pişirsin...Sınır yok,limit yok.

Kerim Korkut 
 27.12.2012 19:28
 

Kim hangi amaçla yazıyor veya okunuyorsa yazılıp okunsun...Ama ortak bir gerçek var ki herkes yazdığının okunmasını arzu ediyor.Bu ortamda dostluklar da gelişiyor zaman içerisinde ve dostların yazısı da takip ediliyor.Okumak ve yorum yapmak ciddi bir zaman harcamayı da gerektiriyor.Bu arada çok değerli yazar ve yazıları da kaçırabiliyoruz.Kızmamak lazım şak şak arzusuyla okuyana da, eleştirel bakış açısıyla okuyana da...Herkes özgür iradesiyle burada bulunuyor, yeter ki hakaret içeren sözcükler seçilmesin...:) Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 29.01.2012 13:46
Cevap :
Söylediklerinizin tümü doğru. Zaten MB yazara yorumları yayınlayıp yayınlamama konusunda yetki verdiğine göre resmi politika da böyle demektir. Tabi bu durum gördüğüm aksaklıklara işaret etmeyeceğim anlamına gelmez. Esas olarak benim derdim değil herkes kendi çöplüğünde ne istiyorsa yapsın ama arka arkaya birkaç yazarın yazılarına yaptığım eleştirel yorumlarıma çıkışmaya kalkması bende böyle bir his uyandırdı. O zaman ben de diyorum ki sen alkış almak için yazıyorsun kardeşim, peki söylendiğinde niye kzııyorsun? Vaziyet bundan ibarettir. Sevgiler.  29.01.2012 14:40
 

Hazır mevsim kışken, ortalığı da soğuk ve buz kaplamış iken!!!!Olabiler mi? Olur olur bal gibi olur!!!

Ay Şen 
 17.01.2012 21:46
 

Olma mı sürüyle... Kaleminize kuvvet. Sevgilerimle bay buz... :)

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 17.01.2012 9:47
Cevap :
Ben de münferit değil, yaygın bir davranış kalıbı olduğu kanaatine vardım. Sevgiler  21.01.2012 19:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 902
Kayıt tarihi
: 20.12.08
 
 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Finans ve vergi danışmanlığı alanında çalışıyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster