Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
416
 

Blogdaki sorunlarım ve önerilerim

Blogdaki sorunlarım ve önerilerim
 

Bana o bildik "öneri" konulu davet gelmedi ama duyunca blog yönetiminin böyle bir talebi olduğunu oturdum düşündüm üzerinde, bir nevi işgüzarlık benimkisi . İşte sıkıntılarım ve de önerilerim;

1- İlham denen meret gece geldiğinden midir yoksa benim aklım başıma geç geldiğinden mi bilinmez, yazılarımı genelde gecenin bir yarıları yazarım. Uykulu gözlerle tuşlara basınca da bir sürü imlâ hatası yaparım. Editör düşünmüş, oraya bir uyarı koymuş; “TDK’dan kontrol ettin mi” diye. Ama ben onu kandırıp “ettim ettim” deyip devam eder, ertesi gün bir bakarım ki, bir sürü eksik harf var. Blog yönetimi bunu daha bir zorlaştırsa diyorum. Ben “evet baktım TDK’ya” deyince “yok yalan söyleme orada hâlâ bir sürü yanlış var, git düzelt de gel” dese bana,

2- İtiraf ediyorum, kendi yazılarıma tıklıyorum ama hepsine değil, sadece 99’ları 100, 199’ları 200 yapıyorum. Uğura uğursuzluğa inanmam ama bu sonu 99 olanlar gözüme gözüme batıyor. Bekliyorum bir iki gün biri tıklasa da yuvarlasa diye, yok çıkmazsa, çaresiz kendim yapıyorum. Sonra da vicdan azabı çekiyorum. Ne yaptıysam kurtulamadım bu illetten. Bir sistem olsa da beni tanısa, dese ki “Mümineeee! tanıdım seni, saymam ben bu tıkı”

3- Editörler bir blogu önerince altına bir de not düşseler neden bir başkasını değilde o blogu önerdiklerini belirten. Belki bizim de bir fikrimiz olur da bir sonrakini ona göre yazarız değil mi ama. Önerilmek çok güzel ne yalan söyleyeyim, isterim tabi.

4- Sistem bana yardım etse anlamak için, neden en sevdiğim yazılarım en az okunanlar da beğenmediklerim en çok okunanlar. Neden “Hah tamam bu konuya ilgi çok olur, yorum gelir” diye beklediklerim yorumsuz olup da, aksi olanlar yorumlananlar? Belli ki biryerde bir yanlış var bende.

5- Sistem, eşe dosta ithafen yazdığım yazılarımın kimlere gittiğini bilse de bir şekilde onları haberdar etse, beni de “gördü mü, okudu mu, mesajı almış mıdır ki ” gibi kaygılardan kurtarsa.

Uzun lafın kısası ile, bunların hiç biri çözülemez değil mi? Ama belki şunlar yapılabilir: Herhangi bir blogumuz başka bir MB yazarı tarafından önerildiğinde “......nolu blogunuz ...... yazar tarafından öneri listesine alınmıştır” gibi bir mesaj gelse. Ayrıca ana sayfadaki “Yenilerden” döngüsünde daha fazla sayıda bloga yer verilen bir kaç set arka arkaya dönse. Böylece belki daha çok sayıda yeni bloga ana sayfada olma şansı verilmiş olabilir.

Medya sektörünün içinden gelen birisi olarak interaktif bir çok projenin askıda kaldığının ya da başarısızlığa uğradığının yakın şahidiyim. MB projesinin arkasında kaç kişilik bir ekip var bilemiyorum ama bu yazım vesilesi ile MB fikrinin başarılı bir proje olduğunu belirtmek isterim.

Ben bir yılı aşkın süredir buradayım. İlk kez bir net ortamında bu kadar uzun süre istikrar gösterdim. Öyle ki hâlâ kullanıcı adımı ve parolamı hatırlıyorum. Bilemem MB ne kadar uzun soluklu olur benim için. Sanıyorum ki yazmak, okunmak ve de okumak buradaki her yazar kişi için farklı şeyler ifade ediyordur. Kendim için bildiğim şu ki; hiç tanımadığın insanlar tarafından okunmak ve daha da önemlisi benim gibi Türkçe birşeyler bulup okumanın zor olduğu bir yerde internet sayesinde hergün başka başka duygu, düşence dünyasına girip çıkmak çok değerli.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bu gün sizi okudum ve sonu 99 la biten sayılara sinir olan bir teyze olarak hafızamın bir kenarına kaydettim. Bundan sonrası için vijdan azabına düşmeyesiniz diye 99 ları gördüğünüz zaman bana bir mesaj yazın, hemen gidip o 99 ları "00" yapmazsam namerdim. Kendinize iyi bakın:)

Matilla 
 26.03.2010 19:48
Cevap :
Selam, harika çözüm bulmuşsunuz benim için. İşte blog dayanışması bu! Yaşasın MB blog yazarları:))) Saygılar, selamlar. Siz de kendinize iyi bakın efendim:)  26.03.2010 20:11
 

Hiç yorum beklemediğim yazılarım yorum manyağı oluyor! Mesela Fahriye şiirlerim! Yorumlar geldikçe bu şımardı! Beni görmüyor daha! Dedim Fahriye medya işi kötüdür yıldızın söner bak! Gelen yorumu sildim! Sonra da onu!! Etrafta lafı ediliyor gene, tabi ikinci Mümine bunu duyuyor. Kim bu diye sorunca şeyy diye birşeyler uyduracaktım ki şeyse mesele yok dedi! Böyle işte durumlar!!

Ahmet Balcı 
 24.03.2010 20:46
Cevap :
Dedim ya, belli ki ben birseyleri yanlis yapiyorum bu blogda:)) Sizin de isiniz zor bu Fahriye ve Mumine ile, kadin kismi kaprisli olur bilirsiniz. Sevgiler, selamlar.  25.03.2010 17:42
 

MB'un cemaziyülevvelinden bu yana ortak dertler. Reform paketiyle haşır neşir olan editörlerimiz sessizlik içerisinde. Bomba gibi bir reform çıkar ortaya inşallah. Yoksa... Bilgisayarlarımız maus doğurur. Dost selamlarımla.

pirmete 
 24.03.2010 20:40
Cevap :
Anladigim o ki, yillarin verdigi deneyimle diyorsunuz, bunlar yeni degil, alisirsin zamanla. Ayrica haklisiniz bu bekleyis heyecan yapiyor:) Saygilar, selamlar.  24.03.2010 23:41
 

dum tıkı çıs çıs yaptım hiç unutmuyorum :) öneriler gayet yerli yerinde aklı başında olmuş. hepiciğine katılışım olmuştur :) sevgi v e muhabbetle

Murat HACIOĞLU 
 24.03.2010 16:19
Cevap :
Tuttum parolayı 9x8 lik gibi vallahi tabi unutulmaz:) Selamlar, saygılar.  24.03.2010 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 968
Kayıt tarihi
: 05.01.09
 
 

 "İnsan olmak başka bir şeydir. Ne dil, ne din, ne de milliyet ayırır. Ne seni, ne de beni kayırı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster