Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
223
 

Blogger Grubundan Aktüel Gruba

Blogger Grubundan Aktüel Gruba
 

2010 yılından beridir buradan duyurarak gerçekleştirdiğimiz 'Blogger Buluşmalarımız' Milliyet Blogtan yeterli ilgiyi görmeyince düzenli buluştuğumuz Kerim KORKUT, Yılmaz ÇETİNGÖZ ve Kadri KANPAK buluşmalarımızı çevremize açma ve her ayın ilk cuma akşamı AKTÜEL GRUP ismiyle buluşma fikrinde anlaştık. Yaptığımız küçük duyuruyla ilk buluşmamızı 2 Şubat 2018 de İstiklal Caddesinde gerçekleştirdik.

Buluşmaya; Üst Düzey Bankacı, Roman Yazarı ve Resam, İngilizce Öğretmeni ve Seyyah, Gazeteci-Yazar, Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı, Ressam-Mimar, Muhasebe Yöneticisi, Sosyoloğ-Elektirik Teknisyeni, Maliyeci, İş Adamı, Dış Ticaret Uzmanı ve Mentor gibi farklı sıfatlarda 12 kişi buluştuk. 

Buluşmalarmızda; Din, Siyaset ve Futbol konularının dışında yaşama dair doğaçlama sohbetler yapmaya karar verdik.

İlk buluşmamızda katılımcılar özetle; yaşamın farklılıklarının ve renklerinin güzelliğini, yaşamı paylaşmanın zorluğu, her bireyin özgünlüğünü özgürce yaşaması, yaşamı geniş açıdan algılayıp özgürlükle yaşamak gerektiği, başarıya ulaşmak için çabalamanın önemi, mükemmelliyetçiliğin anlamı, mutlulukları paylaşmanın değeri, yaşamın belirsiz ve denemeye açık olduğu, iç huzur için çaba gerektiği, yaşamın sihirli kelimesinin adalet olduğu, farklı açılardan bakıldığında rutinlerin gereksizliği ve yaşamın detaylarını atlamamak gerektiği başlıklarında yaptıkları sunumlarla çok verimli, keyifli ve katan sohbetler yaptık.

Bu tarz sohbetlerin maksimum 16 kişiyle olacağını ve üye sayısının 20 olması halinde toplantı günlerinde müsait olmayıp gelemeyeceklerle 12 katılımcıdan fazla sayıda buluşmalar yapabileceğimiz konusunda fikir birliğine vardık. 

İlgilenenlerin ilgisine sunuyoruz. 

Kadri KANPAK  

  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kadri bey, Milliyet blogda birlik beraberlik çağrınızı çok değerli buluyor "Aktüel Gurup" toplantılarının uzun ömürlü olmasını diliyorum. Haberdar edilişimize teşekkür ediyorum selam saygımla

Cemile Torun 
 22.02.2018 0:23
Cevap :
Merhaba, kalabalık olmasa da yıllardır yaptığımız buluşmalarımızı duyuruyoruz. Yazan olma şartı olmayan AKTÜEL GRUP çok güzel başladı gelişmesinin olumlu olacağı belirtileri var, birgün katılmanız dileğiyle, bilmukabele...   22.02.2018 14:31
 

Bir toplantınıza katılmıştım, güzeldi. Umarım çok daha iyi bir zeminde devam etsin toplantılarınız...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 21.02.2018 16:35
Cevap :
Evet, yıllar önce katıldığınız toplantıyı hatırlıyorum, şimdi sosyal çevremize de duyurunca katılım arttı ve konuları ismine uygun şekilde daha AKTÜEL başlıklardan oluşturuyoruz. Dileriz İstanbul'a gelişinizi denk getirip tekrar katkı sağlarsınız. Gönül hoşluğuyla...   22.02.2018 1:40
 

Ne güzel şenlenip duruyor her seferinde düşüncenin hoş sohbetlerinde her biri kıymetli birer armağan erdemleriniz... En iyisini sizler yapıyorsunuz.Haberdar edildiğimiz için bizler de seviniyoruz.Kolay gelsin.Kerim Korkut'suz önemli bir eksiklik olur düşüncesindeyim.Nasip olur inşallah bir gün bana da o hoşluk...Selam ve saygılarımla efendim.

Abbas Oğuz 
 13.02.2018 15:34
Cevap :
Bir sürpriz yapıp 2 Mart cuma günü gelip bir şiirinizi sunmanızı bekliyoruz. 2011 den tanıştığım uzun sohbetler yaptığım Kerim KORKUT renktir ama diğer katılımcılarda birer değerdir. :) Selamlar  15.02.2018 13:42
 

Haklısın Aktüel Grup'da 4 Milliyet Blog yazarı var.Bu da memnuniyet verici bir durumu ifade ediyor.

yılmaz çetingöz 
 13.02.2018 10:48
Cevap :
Daha etkin sohbetler dileğiyle...  13.02.2018 14:09
 
 
Toplam blog
: 612
Toplam yorum
: 2068
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1166
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster