Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
360
 

Bloglarda pazarlanan yasak ürünlere dikkat !..

Bloglarda pazarlanan yasak ürünlere dikkat !..
 

Ülkemiz, ' uyanıklar Cenneti...'

Namussuzlar kadar, cesur olamadı gitti şu namuslular!..

Bize bir şeyleri 'yutturmaya' çalışanlarla mücadelemiz sürüyor.

İzmir'de 2001 yılında Bilinçli Tüketici Ödülü almıştım...

Sor ki niye ?..

Sıfır otomobilimde sorun çıktığından, olayı sümenaltı etmeye çalışan çok ünlü bir otomobil firmasını deşifre etmiş ve yasal haklarımı alınca, ilgili firma, yüzlerce otomobilini geri çağırıp soğutma sistemlerini yenilemek zorunda kalmıştı..

Ünlü beyaz eşya fabrikası, kısa sürede sararan bulaşık makinası panelini değiştirmek yerine şahsıma yenisini takdim etmişti.

Daha onlarca tüketici hakları konusunda, yasal muzafferiyetim vardır..(Belgeler dosyamda...)

.....

Bu konuda, daha önce  detaylı bir blog yazmıştım...

....

Şimdi gelelim sadete...

Sağlık Bakanlığı'nın onayı olmadan piyasalarda satılan, ilaç adı altında  yüzlerce sahte ürün mevcut!..

Ülkemizi kaçakçılar ve sahtekarlar Cenneti yapan olayların arkasında, yasaların yeterli olmadığı ve ilgili bakanlıkların,genellikle,  'Şikayet olmadan ' denetimler yapmadıkları görülüyor.

Milliyet Blog'da da karşılaştığım bu tip kişilerin üzerine gittiğimde, yasal tepkimi, anormal bir eylem gibi karşılayanlar olabilmektedir.

Tepkisiz toplum her türlü kötülüklere müstehaktır...

Hatta 'Bana taktı bu adam !..' dediklerine de tanık oldum...

Milliyet Blog'da üç haftadır yayınlanan ve anormal derecede de TIK alan bir ağrı kesici pazarlaması ile ilgili blog yazısına, - hicivsel yorum ve yanıtlarla- tepki göstermiştim...Yazının sahibi olan bloger,blog'unun altına ileti adresini ve telefonunu da yazmıştı...

Tepkim üzerine...

Önce yazısını çekti... telefon ve iletileri, sildi... Sonra benim -ağzımın payımı da veren- umarsız yanırtlarıyla, sözde ilaç pazarlama yazısını tekrar  yayına verdi... (Güvenilir yazar (?) olduğundan anında, yayına verbiliyor ya !..)

Gocunmalar neden ?..

Bu pertavsızlık nedir ?..

Neden telefon ve ileti siliniyor ?..

' Hımmm..Var bunda bir bit yeniği!..' dedim...

MB sayfaları kullanılarak reklamı yapılan' adı geçen ürünün 'Sağlık Bakanlığınca onayı -ruhsatı-satış izni  alıp almadığını, Sağlık Bakanlığı Sitesinden'  girerek dilekçeyle sordum !..

Bugün gelen yanıt çok ilginçti !..

Sağlık Bakanlığı, ilgili ürünün 'adını net biçimde açıklayarak' ,Sağlık Bakanlığınca böyle bir ürüne ONAY verilmediğini, yapanın,satanın ve pazarlayanın da suç işleyeceğini vurgulayan bir yazılı yanıt alınca, insanların sağlığını düşünerek, işi gücü bırakıp  bu uyarı blogunu yazmayı yeğledim.

Yazılı yanıt bende saklıdır...

Yasal haklarım için belgedir.

MB idaresi, bu konuda bilgilendirilmiştir.

MB'de yayınlanan bu tip  pazarlama yazılarının  yayıın  sorumluluğu öncelikle yazara aittir.

İlgili blog, yine yayından alınmıştır !..

Değerli güvenilir pazarlamacı yazar, 'Dürüstlük, namus, şecaat, şan, şeref, Lokman Hekim sözleri ' vs..vs...dolu yazılarla yoluna devam etmektedir..

Allah, akıl fikir versin...

Yolu açık olsun...

Hatadan dönüp özür dilemek de bir edemdir..

Sözünü ' yutmak  ' yazara yakışmaz...

Tanrı,ülkeyi ve  tüm insanları kötülüklerden korusun !..

Bakanlıklar bu konularda gerekli önlemi alsın artık !..

Yeni çıkan yasa ile insanlar için pazarlandığı halde,''  Hayvancılık Bakanlığınca onaylanan'' sözde tedavi amaçlı binlerce bitkisel ürün, bundan sonra Sağlık Bakanlığı Onayı olmadan satılamayacak, pazarlanamayacak-ruhsatları da yok sayılacaktır.

İlacı kullanmaya başlayanların da bu konuda Milliyet Blog'da ürün pazarlayanların da  haberi olsun!...

Sağlıklı günler dilerim..

Saygılarımla...

Mesut SELEK -- 06.02.2013

Cumhur Milletoğlu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Okuldaşım... Demek ki açık kapı bulan, dalıyor içeri. Bir farkına varan, “tepki” koyan olan sizi kutlarım. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 08.02.2013 11:10
Cevap :
Nasrettin hocanın fil hikayesini bilirsiniz.Toplum ,uğradığı haksızlıklara karşı tepkisiz olursa,fincancı katırlarını ürkütenler,yargısız infazlara uğrar.Devekuşu,kum içindeki kafasıyla, saadece kendisini kandırmaktadır.47 milyon insanının açlık sınırı altında bir gelirle yaşadığı ülkelerde,bu tip kaçak ve ruhsatsız satışlara göz yuman gürûhlar,her türlü kötü muamelelere müstehaktırlar.Turgut Bey,teşekkürler...Saygılar...selamlar.  08.02.2013 12:23
 

hocam, sen de Ata'da cok oluyorsunuz artik uc kagitcilar ekmek yemesin mi? saglik ve saygiyla

Newyorker 
 07.02.2013 21:37
Cevap :
Yesinler tabi,bu dünyada yiyenle,yutan kazanıyor..:))  08.02.2013 13:50
 

Mesut hocam, yazınızı şimdi gördüm. O yazı hiç dikkatimi çekmemiş. İnternetten satılan bitkisel ilaçların yan tesirleri olduğunu, ve bunların sağlık bakanlığından onaylı olmadığı biliyordum ama MB de böyle bir pazarlama yapıldığını bilmiyordum. Sadece geçmiş dönemlerde MB 'yi iş yapmak için kullanmak isteyen bir emlak komisyoncusunu eleştirmiştim. Kendisi daha sonra siteden ayrılmıştı. İnsanlığa faydalı bilgiler vermeyi anlarım da ne olduğu belli olmayan ilaçları pazarlayarak bundan kazanç sağlamaya yönelik girişimlere MB nin izin vermemesi gerekir. Uyarılarınız çok önemliydi. Sizi duyarlılığınız nedeni ile kutluyor ve teşekkür ediyorum. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 07.02.2013 14:42
Cevap :
Erol Bey,bir virgül hatası yüzünden yazı yayınlamayan MB idaresi bu,ruhsatsız ilaç pazarlamacılarına nasıl izin verir?.Anlam veremiyorum.Ülkemin mâkus talihi bu.Yurdum insanını her yönden sömürenler, baş tacı ediliyor.Blogu yazan,'saygın güvenilir yazarımız(?)'blogunu geri çekmiş...Yazık olmuş..Beş bin TIK alıp sürümden kazanmıştı.:))Şimdi,hiç sesi de çıkmıyor.Önceleri bana mesaj atarak kıpraşan yazarımız(?)dan TIK yok.Şimdi,'ensest ilişkiler ve anal seks üzerine' insanımızı aydınlatıyor olabilir:))MB idaresini,TC. Sağlık Bakanlığından şahsıma gelen cevabi yazıyla uyardım.Bu ve benzeri istismarcılar,GÜVENİLİR YAZAR kisveleri altında,aradan bir zaman geçip de yeniden pazarlamacılıklarına başladıklarında,yine enselerindeyim :)'Kuvvetli ağrı kesicidir;ben karnıma sürdüm..Şıp diye geçti..'gibi safsatalara,bir de nemelazımcı yorum yazanları görseniz tam bir eğlencelik :))Yazık!..Sömürü her yerde.Sizin gibi tepkili 10 yazar olsa, bunlar burada cirit atamaz.Teşekkürler..sevgiler...saygılar.  07.02.2013 20:14
 

Sağlık Bakanlığı onaylı olsa da olmasa da ilaçlara tamamen güvenmiyorum...Sizi taktir ediyorum herşeyin hakkından geliyorsunuz ve uyarılarınız kesinlikle dikkate alınmalı..selamlarımla.

Tülay EKER 
 07.02.2013 14:21
Cevap :
Tülay Hanım,merhaba.Siz de bloglarınızda tepkili ve dik duruşunuzla takdir ettiğim saygın yazar dostlarımdansınız.Önemli olan, ülkede dönen bazı dolambaçlı yolları iyi teşhis edip toplumsal davranış trafiğinde hile yapanları enselerinden yakalayıp adalete teslim etmektir.Bu ülke ne çektiyse diplomalı zır cahillerden çekiyor.Çıkar için herşeyini feda edebilecek,genetikleri sahtecilikle yuğrulmuş insancıkların bu güzelim ülkeye verdikleri zarar Everest Tepesini de aştı.Namussuzlar cesur;namuslular pısırık olmmalı..Yüreğinize sağlık,teşekkürler..saygılarımla.  07.02.2013 19:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1522
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1538
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster