Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '06

 
Kategori
Anime / Manga
Okunma Sayısı
2408
 

Blood+

Blood+
 

Blood+, adından da tahmin edilebileceği gibi, 'Blood: The Last Vampire' isimli, bol şiddetli kısa animasyon filminin ardından hazırlanan televizyon serisi.

Bence gerçekten güzel bir seri. Tabi seri animasyon olmasının getirdiği bazı 'hikayesel' tekrarlar var doğal olarak. Ama konu son derece sürükleyici, hatta adeta izleyen kişiyi içine alıyor diyebilirim. Karakterlerin uyumu/uyumsuzluğu ve gerçekçiliği de oldukça başarılı.

Kahramanımız bir çoğumuzun bildiği son derece tehlikeli Saya, geçmişine ait hiç birşey hatırlamadan, bu kez nasıl varolduğunun ipuçlarını araştırıyor. Bir anime'de benim önce dikkatimi çeken her zaman nasıl bu kadar özel ve güzel karakterler hazırlıyor oldukları. Bu hikayedeki kuşkusuz en göze çarpan karakterlerden birisi, Saya'nın koruyucusu Haji. Saya'nın her dediğini koşulsuz yerine getiren, onu koruyan ve gerektiğinde onun için ölüme atlayan 'şövalye' bir yarı insan, yarı Chiropteran. Kısacası, her eve lazım karakterlerden.

Seri, ilk filmin Amerika bağlantılı sahneleri ve konunun Amerikan üssü yakınında geçmesi yüzünden, batıya ait karakterler de içeriyor. Ajan David ve 'Red Shield' ekibi de, Saya'ya Chiropteran ırkını yoketmesine yardım ediyorlar. Bölümlerin hikayeleri birçok ülkeye yayılmış durumda.

Hiç şüphesiz hikayesi ve karakterleri ile, ufak izleyicilere yönelik bir anime değil. Oldukça fazla şiddet içerdiği ve ağır bir konusu olduğu için miniklere sakıncalı bir ürün. Ama seyretme imkanınız olursa oldukça iyi vakit geçireceğiniz tahmin ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 3059
Kayıt tarihi
: 08.05.06
 
 

Hayatını her türlü çizgi roman, çizgi film ve birçok insanın 'çocukça' olarak nitelendireceği şeyler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster